شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

آبشار رنگو، گرگان

آبشار رنگو، گرگان

آبشار رنگو گرگان در موقعیت جغرافیایی E5425 N3644 در استان گلستان واقع است.   این آبشار در 15 كیلومتری جنوب غربی گرگان واقع گردیده است. محیط پیرامون رودخانه رنگو دارای هوای خنك و لطیف و با درختان سربه فلك كشیده پوشانده شده است. هرچند آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد ولی به دلیل بستر نیم دایره‌ای كه دارای یك محل ریزش اصلی و چندین محل ریزش فرعی با حجم آب به نسبت قابل توجه، منظره‌ای جالب و دیدنی را بوجود آورده است. این مجموعه فاقد امكانات تفرجگاهی برای علاقمندان به طبیعت است.

جنگل رنگو داراي گرمابه قديمي – امامزاده ابراهيم مي باشد و از لحاظ طبيعي داراي طبيعت زيبا اطراف آبشار- دره هاي مسير رودخانه هاي منطقه مي باشد . و همچنين حدود 5 ساعت پياده روي در امتداد دره و رود خانه آبشار رنگو خودنمايي مي كندمكان ها و شهر هاي اصلي در مسير : از مسير پارك جنگلي و روستاي توشن در 5 كيلومتري جنوب گرگان قابل دسترسي است.

 آغاز ورودي جاده جنگلي رنگو، با ويرانه هاي يک گرمابه قديمي روبرو مي شويم که ساليان سال است متروک افتاده و کمي جلوتر از آن گورستان قديمي روستا جلب نظر مي کند. در ادامه مسير رودخانه، دره به ارتفاع بيش از پنجاه متر نمايان مي شود که دو سوي آن درخت هاي بلند شاخه در شاخه هم انداخته اند. شيب دره در برخي نقاط تا هشتاد درجه نيز مي رسد. پس از حدود پنج ساعت پياده روي، در امتداد اين دره و مسير رودخانه، آبشار رنگو از فراز صخره هاي عظيمي نمايان مي شود که با هيبت سرازير شده و صداي مهيبش از فاصله اي دور شنيده مي شود. پيش از رسيدن به آبشار رنگو، کمپ رنگو نيز در بين راه قرار دارد. اين کمپ براي اقامت طبيعت گردان و کوهنوردان، تعبيه شده است. مسير دسترسي به آبشار رنگو از دل جنگل هاي پردرخت و تاريک منطقه، مسيري واقعا سخت و گمراه کننده بوده و لازم است حتما از يک راهنماي محلي کمک بگيريد. در مسير آبشار امامزاده اي به نام امامزاده ابراهیم نيز جلب توجه مي کند که بناي آن به تازگي مرمت و بازسازي شده است. علاوه بر آبشار اصلي رنگو، در مسير رودخانه جاري در ميان جنگل، آبشارهاي کوچک و بزرگ زيبايي ايجاد شده که هر کدام جلوه خاص خود را دارند.

نام آبشار:  آبشار رنگو، گرگان 

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.