شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

آبشار رحمت آباد، لارستان

آبشار رحمت آباد، لارستان

آبشار رحمت آباد در موقعیت جغرافیایی N282045 E535538 در استان فارس واقع است. روستای رحمت آباد در فاصله 20 کیلو متری شمال باختری شهر جویم در دامنه بلندترین قله منطقه لارستان قرار دارد . ارتفاع رحمت آباد از سطح دریا 1275 متر و نسبت به شهر جویم که 835 متر از سطح دریا ارتفاع دارد 440 متر مرتفع تر است. درختان بادام کوهی و بنه و آویشن همراه با جانوران وحشی از قبیل پلنگ ، بز کوهی  ، شغال ، گرگ  ، روباه ، خرگوش و کبک و نیز قلعه کیقباد ، کاخ کیخسرو ، غارهای زال و کبوتری ، سرو کهنسال و سر به فلک کشیده  ، استخر های مصنوعی باستانی متعدد و مهمتر از همه آبشار همیشه جاری و مرتفع ، زینت بخش مجموعه زیبای رحمت آباد است.

 آبشار رحمت آباد با 20 متر ارتفاع و آب بسیار سبک در چهار فصل سال خود نمائی می کند. اطراف آبشار ، باقی مانده آثار یک شهر کوچک در دشتی مسطح به چشم می خورد . در بالاترین قله این کوه قلعه باستانی کیخسرو دیده می شود که عبور آب از تمامی اتاقها و سالن ها و طبقه های آن و تعبیه استخرهای کوچک و متوسط در این مجموعه رواج آئین میترائیسم در دوره های پیش از اسلام را در مکان مرموز و مقدس رحمت آباد جویم به یاد می آورد .

 از سمت كوههاي چاتيز جهرم كه منطقه اي كوهستاني است و بايد حدودا 3 ساعت كوهپيمايي انجام داد   اين مسير حدودا 5 كيلومتر مي باشد .از مسير جويم كه به علت فرسايش جاده ي خاكي با سواري مي توان به سمت آبشار حركت نمود . اين مسير حدودا 28 كيلومتر مي باشد .و حدودا 20 دقيقه راهپيمايي دارد.

نام آبشار:   آبشار رحمت آباد، لارستان

 

منبع: irandeserts 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.