شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

دمپایی در سفر

دمپایی در سفر

هنگامی‌که از دمپایی به‌عنوان وسیله‌ای برای سفر یاد می‌شود، منظور ما لحظاتی است که پاها برای مدت طولانی در کفش بوده و نیاز به استراحت دارند، یا در زمان‌هایی که در سفری چندروزه هستید و شب‌ها (هنگام استراحت) فعالیت سنگینی ندارید، اما یادتان بماند هیچ‌گاه با دمپایی به فعالیت‌های طبیعت‌گردی نپردازید. دمپایی‌های لا انگشتی، می‌توانند بیومکانیک پای شما را تغییر دهند. وقتی آن‌ها را به پا می‌کنید، باید انگشتان پاهایتان را به هم بفشارید و پایتان را با حرکتی پهلو به پهلو که از پاشنه‌ی پا شروع‌شده و بعد به سمت خارجی پایتان و در آخر به سمت شصت پا منتقل می‌شود، حرکت کنید. این مدل حرکت به قوزک، ساق، زانو و عضلات باسنتان استرس وارد می‌کند. اولین علائمی که شاهدش خواهید بود درد وسط ساق پا یا پشت پاشنه‌ی پایتان خواهد بود.

www.dalahoo.com

به اعتقاد دکتر درک اوچای، متخصص پزشکی ورزشی و جراح ارتوپد در آرلینگتون، دمپایی‌های لا انگشتی باید برای استفاده در استخر و یا ساحل محدود شوند. مشکل زمانی ایجاد می‌شود که مردم این نوع دمپایی را روزانه استفاده می‌کنند یا حتی با آن ورزش می‌کنند!

یک متخصص ارتوپد تأکید کرد: باید نسبت به استفاده از این دمپایی (لا‌انگشتی) هشدار داد؛ چراکه پوشیدن آن‌ها مخصوصاً برای مدت طولانی، ‌باعث التهاب تاندون‌ها و مشکلات دیگر می‌شود.

وی تصریح کرد: سازگار شدن پاها با دمپایی لا انگشتی یا صندل فشار زیاد و مشکل‌سازی به ماهیچه ساق پا وارد می‌کند. چون پاها در این شرایط تلاش می‌کنند که تعادل فرد را در هنگام راه رفتن با صندل حفظ کنند.

www.dalahoo.com

خیس شدن دمپایی

مرطوب شدن محیط داخلی و کناره‌های داخلی دمپایی، شرایط مناسبی برای ایجاد، رشد و تکثیر قارچ‌های پوستی به وجود می‌آورد زیرا قارچ‌ها به محیط‌های تاریک و مرطوب علاقه زیادی دارند و گرما هم باعث افزایش رشد آن‌ها می‌شود. رطوبت داخل دمپایی‌ها، در دو صورت پیش می‌آید؛ تعریق کف پا و نفوذ آب از محیط خارجی (مانند پای خیس) به درون آن‌ها. اگر دمپایی محیطی کمی بسته‌تر داشته باشد و جنس داخل آن به‌گونه‌ای باشد که رطوبت را در خود نگه دارد، مرطوب ماندن پاها در آن می‌تواند باعث پایین آمدن سطح دفاعی پوست پا ‌شود و نفوذ قارچ‌ها به پوست این قسمت از بدن را به حداکثر برساند.

www.dalahoo.com

رنگ دمپایی

استفاده از دمپایی‌هایی با رنگ روشن (ترجیحاً سفید) بهتر است زیرا امکان ایجاد آلرژی تماسی به رنگ را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد. در مورد جنس دمپایی‌ هم خود فرد باید با توجه به نوع پوست و واکنش‌های آلرژیکش متوجه شود مثلاً به پلاستیک یا چرم حساسیت دارد یا نه و اگر متوجه شد که به جنس دمپایی آلرژی دارد، باید از پوشیدن آن خودداری کند.

نکات:

1. سعی کنید از دمپایی های لاانگشتی استفاده نکنید، از دمپایی هایی استفاده کنید که روی آنها بسته باشد.

2. همیشه دمپایی های خود را خشک نگه دارید. پای خود را قبل از قرار دادن در دمپایی، خشک کنید.

3. هرگز فعالیت های طولانی مدت را با دمپایی انجام ندهید.

4. از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

فراموش‌ نکنید: صندل‌های طبیعت‌گردی با دمپایی لاانگشتی کاملا متفاوت است.

 www.dalahoo.com

منبع: آفتاب/ انجمن کلینیک پزشکی

دسته ها: وسایل سفر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.