شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

قمقمه و فلاسک مناسب در سفر

قمقمه و فلاسک مناسب در سفر

به همراه داشتن قمقمه و یا فلاسک برای نگه‌داشتن آب موردنیاز در سفر، ضروری است. اکثر قمقمه‌ها به علت ساختار پلاستیکی خود قادر به نگه‌داشتن دمای ثابت آب به مدت طولانی نیستند و تنها ابزار مناسبی برای حمل آب در مسافت های کوتاه به‌حساب می‌آیند. 

برای ثابت نگه‌داشتن دمای آب در مسافت‌های طولانی می‌توانید از فلاسک استفاده کنید. اساس کار فلاسک، جلوگیری از انتقال گرما از خارج به درون ظرف و یا از درون ظرف به خارج از آن است. دیواره‌ی داخل فلاسک از شیشه ساخته‌شده و شیشه ماده‌ای عایق است که مانع ورود و خروج گرما می‌شود. همچنین وجود خلأ در فاصله بین دوجداره، از جریان یافتن گرما جلوگیری می‌کند. اگرچه فلاسک‌‌های بزرگ توانایی بیشتری برای گرم نگه‌داشتن مایعات دارند، اما به علت جاگیر بودن در سفر توصیه نمی‌شوند.

فلاسک چای

انواع فلاسک:

  • فلاسک‌های بلند و باریک: این فلاسک‌ها از آنجائی که برای ثابت نگه‌داشتن لایه داخلی نیاز به اتصال دولایه دارند، اتلاف انرژی بیشتر و درنتیجه کارایی کمتری دارند.
  • فلاسک فلزی: به علت فلز به کار گرفته‌شده در ساختار این فلاسک‌ها سرما و گرمای مایعات برای چند ساعت حفظ خواهد شد. این فلز، بدنه فلاسک را ضدضربه می‌کند. نوع کوچک این فلاسک‌ها برای کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی مناسب است.
  • فلاسک‌ در پیچی: نسبت به انواع در فشاری مدت طولانی‌تری دما را در خود نگه می‌دارند.
  • فلاسک در پمپی: این نوع فلاسک‌ها بزرگ و مناسب پیک‌نیک هستند. برای کوه‌نوردی و مسیرهای سخت توصیه نمی‌شود.
  • فلاسک یخ خشک: مناسب برای نگهداری مواد غذایی در گرما هستند.

 

تهیه و تدوین: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

دسته ها: وسایل سفر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.