شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

راهنمای خرید و استفاده از چراغ پیشانی HeadLamp

راهنمای خرید و استفاده از چراغ پیشانی HeadLamp

یکی از وسایل ضروری یک سفر طبیعت گردی، کوهنوردی که با اقامت شبانه همراه است «چراغ قوه» است. در این مطلب به بررسی دلایل ارجحیت چراغ پیشانی به چراغ قوه معمولی، بررسی اجزاء یک چراغ پیشانی و راهنمای خرید این نوع چراغ قوه خواهیم پرداخت.

چرا چراغ پیشانی؟

هدلمپ HeadLamp

با داشتن چراغ پیشانی دو دست آزاد می‌مانند و نسبت به چراغ قوه که یک دست درگیر است، حرکت راحت‌تر است. به همین دلیل کوهنوردان زیادی دیگر از چراغ قوه استفاده نمی‌کنند.
بهتر است چراغ هایی تهیه شود که نسبت به رطوبت و آب حساس نباشند. چراغ قوه‌های ضدآب نسبت به قیمت بالای خود ارزشمند هستند چرا که در هر هوایی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و اگر ماه‌ها هم بلا استفاده در زیر زمین گاراژ افتاده باشد نقاط اتصال و باتری‌های آنها بدون زنگ زدگی، سالم باقی می‌ماند.

www.dalahoo.com

کلید‌های چراغ پیشانی: همه چراغ‌ها باید دارای کلید‌های محکمی باشند تا بر اثر فشار درون کوله روشن نشوند. کلید‌هایی که در فرو رفتگی قرار دارند و یا چراغ‌هایی که با چرخواندن بدنه روشن می‌شوند مناسب هستند.
اگر امکان روشن شدن چراغ بر اثر فشار دادن کوله پشتی وجود دارد می‌توانید کلید‌های آن را با چسب محکم کنید، لامپ آن را بیرون بی‌آورید و یا باتری‌ها را سر و ته بگذارید.


تنظیم فکوس نور:
چراغ‌های دارای قابلیت تنظیم فوکوس نور، بسیار عالی هستند. نور عریض و پخش شده برای فعالیت در فاصله نزدیک و نور اسپات برای راه‌های دور مناسب است. www.dalahoo.com

لامپ‌های چراغ پیشانی: با پیشرفت تکنولوژی چراغ‌های قوی‌تر با لامپ‌های هالوژنی و یا زنون شده به وجود آمدند. دیود‌های نوری معروف به LED باعث به وجود آمدن نور روشن‌تر، دوام بیشتر و طولانی‌تر شدن عمر باتری شده‌اند. هر چند این وسایل از نظر نوردهی قوی نیستند ولی وزن کم آنها نسبت به نورشان، آنها را مبدل به وسایل محبوبی بین افراد علاقه‌مند به استفاده از چراغ پیشانی کرده است.


سطح منعکس کننده نور:
معمولا در پشت صفحه LED، یک سطح صیقلی وجود دارد که باعث بازتاباندن نور LED به سمت روبرو می‌شود.  چه نوع چراغ پیشانی بخریم؟ با توجه به نوع فعالیت شما، چراغ‌های متفاوتی وجود دارد. کیفیت زوم، میزان روشن کردن محوطه، عمر باطری، شدت نور، هزینه و... گزینه‌هایی‌ است که پیش از خرید چراغ پیشانی باید به آن توجه کنید. از خرید چراغ‌های پیشانی ارزان قیمت پرهیز کنید و به سراغ شرکت‌های معتبر بروید. «شرکت هفت‌گوهر» از میان تولیدکنندگان ایران و شرکت PETZL (پتزل) از میان تولیدکنندگان خارجی، بهترین برندهای تولیدکننده چراغ پیشانی هستند که مدل‌های متنوعی از تولیداتشان در بازار ایران موجود است.

www.dalahoo.com

هدلمپ‌های هفت گوهر از حدود 25هزار تومان و PETZL از حدود 60هزار تومان در بازار ایران یافت می‌شوند.

اگر تصمیم به خرید هدلمپ PETZL گرفتید این لینک شما را با توجه به نوع فعالیت‌تان در انتخاب گزینه مناسب راهنمایی می‌کند.

به خاطر بسپاریم:

  • در سفر باطری اضافه داشته باشیم.
  •  پیش از سفر از سلامت لامپ‌ها و باتری‌های اضافه مطمئن شویم.
  • همیشه گران‌تر بودن به معنی بهتر بودن نیست. با توجه به نیازمان «چراغ پیشانی» مناسب را انتخاب کنیم.

 

گردآوری و تنظیم: تحریریه دالاهو
لطفا در نشر دانسته‌های خود کوشا باشید.
برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب‌سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

دسته ها: وسایل سفر

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.