شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

محله ایزماییلوا مسکو

محله ایزماییلوا مسکو

«ایزماییلوا» (Izmailovo) محله ای است تاریخی در شمال شرق مسکو. این محله که امروزه بخشی از مسکو است، حدود ۶۰۰ سال پیش دهکده کوچکی بود خارج از شهر که به دلیل نزدیکی به جنگل و عبور رودخانه مسکو از آن، به مرور زمان مورد توجه خاندان «رومانوف»، خانواده تزار روسیه قرار گرفت.
«پتر کبیر»، یکی از قدرتمندترین تزارها که درهای روسیه را به سمت اروپا گشود و شهر سنت پترزبورگ را بنا نهاد، کودکی خود را در «ایزماییلوا» گذراند. در این منطقه تعداد زیادی اروپایی زندگی می کردند و دوستی و رفت و آمد «پتر کبیر» در دوران کودکی با آن ها، یکی از دلایل علاقه او به فرهنگ اروپایی عنوان می شود.

امروزه «پارک ایزماییلوا» یکی از بزرگ ترین پارک های شهری مسکو در این منطقه قرار دارد. همین طور «کرملین ایزماییلوا» یا «کرملین جدید» که در واقع یک موزه فضای باز تازه تاسیس است که به سبک و سیاق معماری بیزانسی ساخته شده و به طور مرتب در آن مراسم عروسی برگزار می کنند. توضیح این که کرملین، در اصل یعنی قلعه و تقریبا هر شهری کرملین خودش را دارد، از جمله کرملین مسکو که همه می شناسند.

هتل های «ایزماییلوا» هم در این منطقه قرار دارند. این هتل ها را که با اسم های آلفا، بتا و گاما و دلتا می شناسند، برای میزبانی از ورزشکاران المپیک تابستانی ۱۹۸۰ ساختند. تا چند سال پیش، بازارچه بزرگی به نام « بازار ایزماییلوا» در این منطقه قرار داشت جنس هایش خیلی ارزان بود، اما به پاتوق مهاجران غیرقانونی تبدیل شده بود و چهره قشنگی نداشت. برای همین این بازار را جمع کردند و در نزدیکی آن یک فروشگاه بزرگ ساختند.
هرچند که در کرملین جدید همچنان غرفه های کوچکی هست که صنایع دستی ارزان می فروشند.

بهروز بهادری فر

دسته ها: روسیه

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.