شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

لاواکس، سوئیس : رویایی و استثنایی

لاواکس، سوئیس : رویایی و استثنایی

لاواکس (Lavaux) نام منطقه ای زیبا در ایالت وو (Vaud) در غرب کشور سوئیس است. 

«وو» سومین ایالت پرجمعیت سوئیس و چهارمین ایالت وسیع این کشور به شمار می رود. 

لاواکس در کنار دریاچه لمان (Léman) در کنار شهر ژنو قرار گرفته است، و علاوه بر برخورداری از آب و هوای معتدل و مطلوبی، دارای مناظر طبیعی زیبا و چشم نوازی است. 

لاواکس در سال 2007 در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت گردید. 

این منطقه تاکستان و انگورهای معروفی دارد ولی طبق قوانین ایالتی سوئیس، مدرن سازی این تاکستان ها ممنوع است. 

در میان این تاکستان ها، مسیرهای پیاده روی زیادی وجود دارد، از جمله مسیر پیاده روی بین روستای Saint-Saphorin و شهر لوتری (Lutry)، که به یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه تبدیل شده است.

در سال 2012 اداره پست سوئیس یک کارت پستال و سه تمبر به افتخار منطقه لاواکس منتشر کرد.

ازجاذبه‎های گردشگری خارج از کشور بریتانیا درهمسایگی خود دیدار کنند و تعدادی بیشتر از این حتی اعلام کرده‎اند که بیشتر ترجیح می‎دهند به دیدن برج ایفل بروند تا به کاخ باکینگهام در لندن !

"چارلز میلوارد "مدیر اجرایی "شرکت اجاره کلبه‏های روستایی" که مامور انجام این کار پژوهشی بوده می‎گوید:«این شرم آور است که چنین تعداد وسیعی از مردم بریتانیا هنوز از آثار شاخص ملی وفرهنگی در کشور بازدید نکرده‎اند. و حتی ازاین هم شرم‌ آورتر این است که در نظرآوریم بیشتر مردم دیدار از جاذبه‎های شاخص جهانی را به دیدار از آثار فرهنگی در داخل کشور، برتری می‎دهند. درحالی که ما درکشورخود آثار زیبا و برجسته تاریخی وطبیعی داریم که مردم از دیگر نقاط جهان با اشتیاق به دیداراز آن‎ها به بریتانیا سفر می کنند.»

این بررسی‎ها که با پرسش از 2000 بریتانیایی به عنوان نمونه آماری انجام شده، روشن کرده است که بیشتر این افراد از مجموع 50 اثر شاخص بریتانیایی، تنها از 14 اثر بازدید کرده‎اند. علاوه بر این، از هر ده نفربریتانیایی، تقریبا یک نفر، حداکثر تنها 5 اثر را دیده‎است.

از میان این آثار، "بیگ بن" محبوب‎ترین اثر از نظر 60 درصد از مصاحبه شوندگان بوده است. نکته شگفت آور آن است که دست کم 50 درصد از این افراد از برج ایفل دیدن کرده‎اند که نشان می‎‎دهد مردم این کشور بیش ازاین که آثار ملی همانند"استون هنج" را مورد توجه قرار دهند، شیفته آثار خارجی همانند ایفل و دیزنی لند در فلوریدا بوده‎اند.

 

منبع: iranhotelonline

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.