شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

معرفی کمپ کویری شهداد

معرفی کمپ کویری شهداد

با فرا رسيدن فصل پاييز ، بهترين فصل كويرگردي، استان‌هاي كويري كشور براي پذيرايي از طبيعت‌گردان آماده مي‌شوند.
كرمان با داشتن بخش عمده‌اي از دشت لوت مهد شگفتي‌هاي كويري است. شهر افسانه‌اي كلوت‌ها ، مرتفع‌ترين هرمهاي ماسه‌اي دنيا، 40 مخروط آتشفشان کواترنر، پهنه‌هاي وسيع ماسه و ريگ با طيف رنگي قهوه‌اي روشن تا خاکستري و سياه نظير «گدار باروت»، گدازه‌هاي بازالتي چاله نظير «گندم بريان»، پهنه‌هاي شني مواج، بزرگترين نبکاهاي جهان (تپه‌هاي شني پوشيده از گياه)، مرتفع‌ترين ربدوها (گلدانهاي نمكي بزرگ)، کوير پاشتري (سطح اين نوع زمين‌ها اين طور به نظر مي‌رسد که پس از بارندگي زياد خيس شده و تعدادي شتر روي آن راه رفته‌اند) و هامادا (دشت‌هايي از ريگ) و رود شور شگفتي‌هاي بي‌نظير دشت لوت‌اند.
كمپ شهداد تنها كمپ كويري دشت لوت است كه فاصله كمي با شهر افسانه‌اي كلوت‌ها دارد. اين كمپ با 40 نفر ظرفيت براي پذيرايي رايگان از گردشگران پاييزي لوت بازسازي شده است. اين كمپ آلاچيق‌هايي با سطح سيماني و ديواره‌ها و سقف چوبي دارد و به امكاناتي چون برق و سرويس بهداشتي مجهز است.
به گفته «محمد جهان‌شاهي»، مسوول روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كرمان، سرويس‌هاي بهداشتي اين كمپ و سيم‌كشي‌هاي آن بهسازي شده است. نگهبانان شبانه‌روزي از كمپ محافظت مي‌كنند و با هماهنگي انجام شده با نيروي انتظامي شهداد امنيت مسافران در كمپ برقرار مي‌شود.
اين كمپ حدود 20 كيلومتر با كلوت‌ها فاصله دارد و از با طي جاده آسفالته شهداد به نهبندان مي‌توان از كمپ به كلوت‌ها رسيد.
زيبايي مثال زدني شب‌هاي كوير يكي از دلايل علاقه گردشگران به شب ماني در كوير است.

 

منبع: iranhotelonline

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.