شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

غذاهای محلی ايران

غذاهای محلی ايران

غذا، به هر ماده ای که موجود زنده از طریق خوردن و آشامیدن ترکیبات ضروری و مواد مغذی که برای رشد مناسب، بازسازی و تامین انرژی لازم به بدن خود برساند گفته می شود. در واقع غذا منبع اصلی تولید انرژی و رشد در جانوران است. البته امروزه نه تنها غذا را مهم ترین تامین کننده مطلوب انرژی برای رشد بدن به شمار می آورند بلکه آن را به عنوان یکی از مهم ترین راه های جذب گردشگری در کنار دیگر جاذبه های طبیعی، تفریحی، تاریخی و باستانی کشورها می دانند، به طوری که در سال ۲۰۰۱، تنوع غذاهای سنتی به عنوان « گردشگری غذا و پختنی ها» یاد شده است. در این میان کشور ایران نیز به دلیل داشتن قومیت های مختلف دارای تنوع غذایی فراوانی است که برخی تعداد آن را بیش از ۲۰۰۰ نوع ذکر کرده اند که تقریباً ۲۰۰ نوع آن مختص مناطق شمال کشور می باشد.
تنوع غذاهای سنتی ایران در انواع: آش ها، پلوها، خورشت ها، دلمه ها، شامی ها و کتلت ها، سوپ ها، کوکوها، کوفته ها و دسرهای سنتی است که ما در اینجا به معرفی این غذاها با ذکر استان های مربوطه می پردازیم.

آشنایی با انواع آش ها
آش از غذاهای اصیل و سنتی ایران است که در سراسر ایران و براساس طبیعت مناطق جغرافیایی پخته می شود. این غذا از تنوع زیادی برخوردار است که شامل: آش رشته، آش دوغ، آش ماست، آش شله قلمکار، آش جو، آش میوه، آش ترش، آش انار، آش ترخینه، آش شلغم، آش غوره و غیره می باشد. مواد تشکیل دهنده بیشتر آش ها عبارتند از: انواع سبزی ها، انواع حبوبات و پیاز داغ.

آشنایی با انواع پلوها
پلو، مهم ترین و اصلی ترین غذای سفره ایرانی ها در مراسم ها، مناسبت ها و مهمانی ها به شمار می آید که به صورت کته و آبکش شده تهیه می شود. این غذا را می توان هم به همراه انواع خورش ها سرو کرد و هم می توان به همراه گوشت، سبزی و یا انواع حبوبات دم کرد. ماده اصلی پلو برنج می باشد. نزدیک به ۹۰ درصد کشت برنج در ایران محدود به استان های شمالی ایران است. ولی با این حال استفاده از برنج در سراسر ایران رواج دارد. علاوه بر این که برنج به همراه خورش و یا انواع سبزی ها و حبوبات پخته می شود، از زعفران و زرشک نیز در تزیین انواع پلوها استفاده می شود که این یکی از مشخصات پلوهای ایرانی است.
انواع پلو های ایرانی عبارتند از: زرشک پلو، باقالی پلو، لوبیا پلو، سبزی پلو، آلبالو پلو، شیرین پلو، عدس پلو و رشته پلو.چ

آشنایی با انواع خورش ها 
خورش یا خورشت در آشپزی ایرانی اهمیت فراوانی دارد. این غذا بیشتر به همراه پلو مورد استفاده می شود. خورش های ایرانی همانند انواع پلوها از غذاهای روزانه، میهمانی ها و مراسم رسمی ایرانیان به شمار می آید و مواد تشکیل دهنده آن، بیشتر شامل: گوشت، انواع سبزی های خشک و تازه، انواع حبوبات مثل؛ عدس و لوبیا است. انواع خورش های ایرانی عبارتند از: خورش قرمه سبزی، خورش قیمه، خورش فسنجان، خورش کرفس، خورش مرغ، خورش بامیه یا خورش بادمجان، خورش کنگر، خورش بادام کرمانشاهی.

 آشنایی با انواع دلمه ها
دلمه، یک غذای شرقی است که نه تنها در ایران، بلکه در کشورهای آسیای مرکزی، جنوبی و روسیه پخته می شود. این غذا را می توان با برگ انگور، بادمجان، کلم، فلفل دلمه، گوجه فرنگی درست کرد. متداول ترین دلمه، دلمه برگ مو است.

آشنایی با انواع کتلت ها و شامی ها 
کتلت و شامی، غذای سریع ایرانی است که به صورت پرسی پخته می شود. این غذا را می توان هم به همراه برنج سرو کرد و هم به همراه نان. مواد تشکیل دهنده بیشتر کتلت ها؛ گوشت، سیب زمینی، تخم مرغ، پیاز، انواع ادویه ها و سبزی ها می باشد.این غذا ابتدا به صورت مایه تهیه می شود و پس از یکدست کردن در داخل ماهی تابه به همراه روغن سرخ می شود.

آشنایی با انواع کوفته ها 
کوفته؛ غذای معروف، قدیمی و پرطرفدار سفره های ایرانی ها است که از انواع سبزی های معطر و گوشت قرمز تهیه می شود . این غذا از جمله غذاهای پر کالری و مقوی ایرانی است که دارای ارزش غذایی بالا می باشد. انواع مختلف کوفته عبارتند از: کوفته تبریزی، کوفته برنجی، کوفته پیاز و سیب زمینی، کوفته شوید باقالی، کوفته ریزه یا کوفته قلقلی، کوفته سبزی یا کوفته شیرازی.

آشنایی با انواع کوکوها 
کوکو یکی دیگر از غذاهای معروف سفره های ایرانی به شمار می رود. در پخت انواع این نوع غذا بیشتر از پیاز، سیب زمینی، فلفل دلمه، قارچ، سیر، دارچین، سبزی های معطر و انواع ادویه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
از انواع کوکوها می توان: کوکوی سبزی، کوکو سیب زمینی، کوکو مرغ، کوکو لوبیا سبز، کوکو مرغ شمال، کوکو کنگر، کوکو دو رنگ، کوکو مخلوط، کوکو گوشت، کوکو شیرین، کوکو بادمجان، کوکو تخم مرغ و کوکو والک را نام برد.

 

منبع: iranhotelonline

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.