شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

هتل‌هاي دوستدار محيط زيست را بشناسيم

هتل‌هاي دوستدار محيط زيست را بشناسيم
افزايش بي‌رويه آلاينده‌هاي کربني و پيامدهاي آن توجه تمام جهان را به خود معطوف ساخته و بسياري را به سمت استفاده از شيوه‌هايي براي جلوگيري از بيشتر شدن اين معضل دنياي مدرن کشانده است. به کارگيري انرژي‌هاي پاک در بخش‌هاي مختلف زندگي و ساخت اماکن دوستدار محيط زيست از جمله اين فعاليت‌هاست.
 
در اين ميان مي‌توان به هتل‌ها و تفرجگاه‌هايي اشاره کرد که سردمدار استفاده از انرژي پاک‌اند و راه‌هاي مختلفي را براي کاهش آلاينده‌هاي کربني و پاک نگه داشتن محيط زيست برگزيده‌اند.
 
آنچه در ادامه خواهيد خواند معرفي 4 نمونه از ده‌ها هتلي است که مسيري پاک را براي ادامه فعاليت‌هاي خود برگزيده‌اند.
 
هتل هوشمند ايتون، هنگ ‌کنگ:
 
هتل هوشمند ايتون از هتل‌هاي درجه يک و دوستدار محيط زيست است که براي دوستداران جهاني سبز مهيا شده است. اين هتل که برگرفته از روح معماري هتل‌هاي لانگام است، از نمايي منحصر به فرد برخوردار است و در مرکز شهر «کولون» قرار دارد. هتل ايتون همچون پيله يک کرم ابريشم در وسط خيابان شلوغ «تمپل استريت» قرار گرفته است ولي فضايي پاک و سبز را در اختيار مسافران خود قرار مي‌دهد.
 
تمام بخش‌هاي هتل ــ از ديوارهاي داخلي گرفته تا مصالح به کار رفته در ساخت آن ــ از استاندارد بالايي در حفظ محيط زيست برخوردارند و اين استاندارد از سوي مرکز پژوهش‌هاي مشارکت در گردشگري پايدار مورد تاييد قرار گرفته است.
 
تمام حوله‌هاي اين هتل قابل استفاده مجددند، از اين رو از هدررفت مقادير زيادي پول و انرژي جلوگيري مي‌شود و تقريبا نيمي از اين پول به «ان جي او»‌هاي محلي داده مي‌شود که اين امر هتل ايتون را به يکي از قابل احترام‌ترين هتل‌هاي دوستدار محيط زيست جهان تبديل کرده است.
 
تفرجگاه فيلي ملاکا، مالزي:
 
تفرجگاه فيلي ملاکا در مالزي از جمله اماکن تفريحي اين کشور به شمار مي‌آيد که در قسمتي از آن درختي بلند با استفاده از بطري‌هاي آب دور ريخته شده، ساخته شده است. اين درخت که حدود 9 متر ارتفاع دارد، پيامي روشن را درباره اهميت استفاده مجدد از مواد غير طبيعي همچون پلاستيک و بازيافت آن‌ها براي پاکيزه نگه داشتن محيط زيست القا مي‌کند. اين درخت يکي از جاذبه‌هاي توريستي تفرجگاه فيلي است و راهي روشن به سوي زندگي سبز را به گردشگران نشان مي‌دهد. اين تفرجگاه يکي از مهم‌ترين اماکن تفريحي است که به عنوان ميراث جهاني ملاکا در يونسکو به ثبت رسيده است و پرچمدار جنبش زندگي سبز معرفي مي‌شود.
 
هتل باغ سانفرانسيسکو، امريکا:
 
هتل‌باغ که يکي از اماکن غرورآفرين ايالات متحده محسوب مي‌شود، از جمله هتل‌هاي دوست‌دار محيط زيست است که در مرکز ترافيک و منطقه‌اي شلوغ در سانفرانسيسکو با استفاده از مصالحي همسو با طبيعت، محيطي طبيعي را در اختيار مسافران خود قرار مي‌دهد. اين هتل يکي از مجلل‌ترين هتل‌هاي منطقه خليج به شمار مي‌رود که با عرضه بهترين خدمات و برخورداري از بهترين امکانات رفاهي مسافران خود را به تجربه يک زندگي سبز تشويق مي‌کند.
 
هتل آلدويچ لندن، انگلستان:
 
اين هتل دوستدار محيط زيست داراي تمام کيفيت‌هاي مربوط به يک تفرجگاه مرفه و درجه يک در انگلستان است. اين هتل 5ستاره مسيري سبز را براي عرضه خدمات به مسافران در تمام بخش‌هاي خود برگزيده که شامل سيستم پاک‌کنندگي يکپارچه، نورهاي ال اي دي کم‌مصرف، استخرهاي بدون کلر و استفاده از مصالح پاک در داخل و خارج محيط هتل است. تماشاي اين هتل مسافران را با روش‌هاي متعدد کاهش آثار دي اکسيد کربن در کارهاي روزمره آشنا مي‌کند و تجربه‌اي گران‌بها را در اختيار بازديدکنندگان خود قرار مي‌دهد.
 
منبع: iranhotelonline

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.