شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

دریاچه دیدنی و زیبای طالقان واقع در پشت سدی به نام طالقان در کرج

دریاچه دیدنی و زیبای طالقان واقع در پشت سدی به نام طالقان در کرج

دریاچه دیدنی و زیبای طالقان واقع در پشت سدی به نام طالقان در کرج است. به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر در حد فاصل آبادی های گلینک ، میراش ، آردکان و آرموت از شمال و زیدشت و سنگ بن از جنوب ، دارای محیطی بسیار جذاب و دلنشین است.

کرانه های اطراف این دریاچه به صورت خلیج های کوچکی به داخل مصب رودخانه های دائمی و فصلی که از قدیم الایام به طالقان رود سرازیر می شده اند پیشروی کرده است و باعث به وجود آمدن مناظر بسیار بدیعی از پیشروی آب به خشکی شده اند.

جاده آسفالته ای در شمال دریاچه از زیدشت به گلینک و با دور زدن دریاچه از زاویه شمالی به آرموت تنها آبادی همجوار دریاچه طالقان و از آنجا تا سوهان امتداد دارد که راه دسترسی مناسبی برای استفاده از محیط های پیرامون این دریاچه به شمار می رود.

آب این دریاچه سبز رنگ بوده و دارای چندین نوع ماهی است که نام یکی از آن کولی می باشد.

از جمله ساحل های دیدنی آن باید از محوطه مسطح لات فشندک و حوالی زیدشت و به خصوص آرموت به عنوان یکی از نقاط دسترسی به کناره این دریاچه نام برد.

فضای دلنشنین اطراف دریاچه و سد طالقان گردشگران زیادی را برای لذت بردن از این فضا به اینجا می‌کشاند.

سد طالقان، در شرایط اقلیمی منطقه بکر طالقان بسیار موثر بوده است.در کناره سد مکان بسیار مناسبی برای ایجاد کمپ و ماهیگیری است. از ماهیهای این دریاچه می توان به زردپر، قزل آلای رنگین کمان و کپور اشاره کرد.همچنین پل بزرگی بر روی رودخانه طالقان قرار دارد که با استفاده از آن می‌توان به سوی دیگر رهسپار شد و امکان دست یابی به روستاهای سوهان و کش فراهم می‌گردد.

 

منبع: toptourism 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.