شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

منطقه شكارممنوع دالانكوه و درياچه سد زاينده رود

منطقه شكارممنوع دالانكوه و درياچه سد زاينده رود

اين منطقه با مساحت 78389 هكتار در شمال غربي شهر اصفهان واقع شده است. اين ناحيه شامل زيستگاههاي كوهستاني دالانكوه واقع در بخش تیران و کرون و زيستگاه آبي رودخانه و درياچه سد زاينده‌رود مي باشد. گونه هاي مختلف گياهي از قبيل انواع گونها، جاشير، انجير وحشي، بادام وحشي و سرو كوهي در اين ناحيه رويش دارند. اين منطقه زيستگاه بسياري از گونه هاي جانوري محسوب مي شود و بخصوص در فصل زمستان انواع گونه هاي پرندگان مهاجر جهت زمستان گذراني مدتي را در اين ناحيه سپري مي كنند.

موقعيت عمومي
طول جغرافيايي : E5027  تا E5049
عرض جغرافيايي : N3243  تا N3301
وسعت: 33731 هكتار

پوشش گیاهی

به دلیل تغییرات اقلیمی در مناطق غربی اصفهان و حوزه سد زاینده رود و براساس وضعیت اراضی و نوع خاک، میزان تنوع و تراکم پوشش گیاهی با وجود آب و هوای سرد و نسبتا مرطوب، تراکم پوشش گیاهی این محدوده افزایش یافته و زیستگاه مناسبی جهت رشد و پرورش انواع گونه ها فراهم آورده است. گونه های شاخص گیاهی عبارتند از: کما، جاشیر، بادام وحشی، انواع گون کتیرا، گزانگبین، موسیر، آنقوزه و ریواس.

جیات وحش

تاکنون مطالعه جامعی در مورد حیات وحش این منطقه صورت نگرفته است، اما طبق گزارش محیط بانان در گذشته جمعیتی از قوچ و میش از پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو در تابستان به این منطقه مهاجرت می کرده اند.گونه های شاخص جانوری منطقه حفاظت شده دالانکوه عبارتند: قوچ ومیش، کل وبز، گورکن، کبک، تیهو، گرگ و از پرندگان: کاکایی ارمنی، پرستوی دریایی، کشیم بزرگ، کشیم کوچک، باکلان، اردک سیاه کاکل (دریاچه سد زاینده رود) دریاچه سد زاینده رود یکی از نقاط جوجه آوری کاکایی ارمنی و پرستوی دریایی است.

ويژگي و سيماي عمومي
توپوگرافي :متوسط ارتفاع از سطح دريا 2390 متر  مي باشد
چشم انداز : كوهستاني

نام انگلیسی:  Dalankouh & Zayanderood dam hunting prohibited region    

نام فارسی :  منطقه شكارممنوع دالانكوه و درياچه سد زاينده رود

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.