شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

منطقه شکار ممنوع سیاه مرزكوه، علی آباد

منطقه شکار ممنوع سیاه مرزكوه، علی آباد

سیاه مرزكوه از بخش مركزی شهرستان علی‌آباد، با مختصات جغرافیایی54 درجه و 45 دقیقه طول شرقی و 36 درجه و 39 دقیقه عرض شمالی، در 30 كیلومتری جنوب غربی شهر علی‌آباد و70 كیلومتری شهر گرگان قرار دارد. منطقه كوهستانی در ارتفاعات شاهوار البرز  با ارتفاع 1900 متر از سطح دریا، از شمال شرقی به كوه كلاری و ازجنوب شرقی به كوه شترپا محدود می‌شود. دره جامه‌شوران در 3 كیلومتری منطقه واقع شده است و رودخانه رودبار سیاه مرزكوه از میان آبادی می‌گذرد.

این منطقه تحت تأثیر اقلیم كوهستانی، آب و هوای معتدل كوهستانی دارد. میانگین بارندگی سالانه روستا 584 میلی‌متر و بیشترین بارندگی آن در فصول پاییز و زمستان می‌باشد. آبـشار گـنجو در 5 كیلومتری منطقه، در میان جنگل‌های انبوه درختان پهن برگ و از دامنه ارتفاعات شاهوار سرازیر می‌شود و چشم‌انداز بسیار زیبایی را پدید می‌آورد.

از دیگر جاذبه‌های طبیعی منطقه، می‌توان به حواشی رودخانه سیاه مرزكوه اشاره کرد، که در فصول مختلف سال، مكان مناسبی برای گشت و گذار گردشگران ایجاد کرده است. در دامنه ارتفاعات در 6 كیلومتری روستا یخچال‌های طبیعی قرار دارند كه منبع مهم تغذیه رودخانه‌های منطقه می‌باشند. دره زیـبا و تـماشایی جامه شوران نـیز یكی دیگر از تفرجگاه‌های طـبیعی اسـت کـه با جنگل‌های انـبوه و مـتراكم پـوشیده شده و یـکی از زیـستگاه‌های حیات وحش استان می‌باشند.

نام انگلیسی:  Siah Marz Kouh hunting prohibited region    

نام فارسی :  منطقه شكار ممنوع سیاه مرزكوه

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.