شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم، دشتستان

منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم، دشتستان

منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهيم ـ تنگ بهوش به مساحت 45315 هكتار در نزدیکی شهرستان دشتستان استان بوشهر قرار دارد.  در سال 1389 توسط سازمان حفاظت محيط زيست به عنوان منطقه شكار ممنوع معرفي گردید كه مورد تاييد سازمان قرار گرفت و در تاريخ 4 مردادماه 90 در روزنامه رسمي شماره 19339 با حدود و مشخصه ذيل به مدت 5 سال شكار ممنوع اعلام گرديد. این منطقه با دارا بودن رودخانه دائمی باهوش و تعداد زیادی چشمه و پـــوشش گیاهـی مطلوب از اهمیت زیستگاهی بسیار بالایی بر خوردار اسـت.

حیات وحش

در تاریخ دوم لغایت سوم آبان ماه سال 91 بـــرای اولین بــار سر شمـــــاری وحوش منطقه آغاز ودر بایان سرشماری نتایج عالی از  جمعیت کـــــــل و بز، قوچ و میش بدست آمده است که تعداد کل وبز 76 راس و تعداد 22 راس قــــوچ ومیش و تعداد دیگری از گونـــــــه های جانوری از قبیل خوک وحش ،  کفتـــــار، خــرگوش، روباه، گربه وحشی در منطقه دیده شده است. ضمنا" گونه قوچ ومیش از گونه های حمایت شده بوده که از نظر حفاظت بسیار حائز اهمیت می باشد.

حدود اربعه

شمال:  خط لوله گاز و 3 كيلومتري شمال شرق روستاي سمل شمالي به سمت شمال شرق و به صورت خط مفروض مستقيم از سمت جنوب روستاي نينيزك (شاهزاده ابراهيم) تا شرق آن روستا
شرق: از شرق روستاي نينيزك (شاهزاده ابراهيم)  به طرف جنوب شرق و جنوب و در امتداد جاده آسفالته شاهزاده ابراهيم ـ كلمه و پس از گذشتن از روستاهاي اوپاي ارغون، سرمله و روستاي قوچي تا شمال شهر كلمه.
جنوب: از  شمال شهر كلمه پس از گذشتن از حاشيه مزارع و باغات كشاورزي به سمت جنوب تا تونل پيامبر اعظم  به سمت غرب در امتداد جاده اهرم ـ شهر كلمه تا شرق شهر اهرم
غرب: از  شهر اهرم در امتداد خط لوله گاز به سمت شمال و در حاشيه كوه تا  خط لوله گاز و 3 كيلومتري شمال شرق روستاي سمل شمالي.

نام انگلیسی:  Shahzade Ebrahim hunting prohibited region     

نام فارسی :  منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.