شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

منطقه شکار ممنوع مرور، میبد

منطقه شکار ممنوع مرور، میبد

اين منطقه داراي تنوع اكولوژيك گياهي و جانوري است و هفت سال از انتخاب آن به عنوان منطقه شكار ممنوع مي‌گذرد.در اين منطقه علاوه بر گونه‌هاي مختلف قوچ، ميش، كل، بز، آهو، غزال و... بيش از 50 گونه پرنده زيست مي‌كنند.جمعيت قوچ، ميش، كل و بز در اين منطقه با روند صعودي در حال افزايش هستند و اين امر در كنار جلوه‌هاي منحصر به فرد طبيعي، منطقه "مرور" را به يكي از بي‌نظيرترين مناطق محيط زيست كشور تبديل كرده است.

"مرور" داراي ساختار متنوع زمين‌شناسي و خاك‌شناسي است و در اين زمينه موقعيت و ظرفيت بسيار مناسبي براي تحقيق علمي و كارشناسي به شمار مي‌رود و مي‌تواند فضاي بكر، مناسب و متنوعي را در اختيار كارشناسان و محققان قرار دهد.اين منطقه همچنين به دليل برخورداري از يك آبشار ساكن در دل كوير و مسافت كوتاه تا مركز شهرستان ميبد، از موقعيت بسيار جذاب و منحصر به فردي برخوردار است و مي‌تواند مكان مناسبي براي تورهاي طبيعت‌گردي باشد.

حیات وحش

در اين منطقه بيش از 50 گونه پرنده شامل بياباني، درختي و جنگلي زيست مي‌كنند. اقرقره، كبك،‌ تيهو، انواع گنجشك‌سانان، سسك، هوبره، داركوب باغي، عقاب تالابي، دليجه از گونه‌هاي بسيار متنوع و در بسياري موارد ارزشمند پرندگان اين منطقه به شمار مي‌رود. اين ظرفيت نيز مي‌تواند منطقه "مرور" را به يكي از سايت‌هاي مهم مشاهده پرندگان تبديل كند. سهولت دسترسي به منطقه و امكان گردش و پژوهش، برخورداري از جاذبه‌هاي گردشگري از جمله چشمه‌هاي «تراورتن»، چشمه‌هاي طبيعي و وجود مناظري كه بر اثر رسوبات آب به شكل آبشار درآمده و جلوه‌هاي زيبايي را در دل بيابان خلق كرده است، وجود خزندگان بسياري در اين منطقه از جمله لاك‌پشت مهميزدار با تراكم بالا در اين منطقه  از جمله ظرفيت‌هاي قابل توجه اين منطقه است.

نام انگلیسی:  Marvar hunting prohibited region    

نام فارسی :  منطقه شکار ممنوع مرور

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.