شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

جاذبه هاي گردشگري استان مازندران

جاذبه هاي گردشگري استان مازندران

از هر جاده اي كه به مازندران سفر كنيد در آغاز ورود به اين استان سرسبزي و شادابي و حركت روان آب‌هاي زلال چشمه سارها و آبشارها همراه با نقاط كوهستاني كم نظير و تماشايي به چشم اندازي شما مي پردازند.

مازندران از نظر جغرافيايي داراي دو قسمت كوهستاني و جلگه اي است. مركز استان مازندران شهر ساري مي باشد. و از شهرهاي مهم اين استان آمل، بابل، ساري، نوشهر، كلاردشت، بهشهر، قائم شهر، نور، چالوس، تنكابن و سوادكوه مي باشد.

صنايع دستي استان شامل قاليبافي ابريشم بافي ـ نمد بافي ـ گليم ـ جاجيم بافي ـ چادر شب بافي و حصيربافي و سفال سازي است.

انواع مركبات، انواع مربا، انواع ترشي، انواع صيفي جات، برنج،  انواع كلوچه، انواع كمپوت ماهي و خاويار از جمله سوغات مشهور استان مازندران است.

 

جاده چالوس

در جاده چالوس و نوشهر تأسيسات سياحتي نمك آبرود، پارك زيبا و ذخيره گاه شمشاد در سي سنگان كه گلهاي معطرش در نسختين روزهاي نوروزي مشام انسان را با عطر خوش و دلنشين خود معطر مي كند.

 

كاخ رامسر

در رامسر كاخ تاريخي رامسر و آبگرم رامسر و در كلاردشت درياچه رويايي ولشت ـ در جاده نور چشمه آب سرد گشيل و پارك جنگلي نور و ...

 

درياچه ولشت

عباس آباد و بالاخره پناهگاه حيات وحش دشت ناز كه مامن آهوي زرد ايرن است و تالاب ديدني ميانكاله همراه با طبيعت بسيار زيبايش همه و همه مي تواند روزهاي خوش نوروز شما را شيرين و فرحبخش سازد و ساحل زيباي خزر با آرامش كم نظير كه توفانهاي گاه به گاهش آنرا رويايي و تماشايي تر مي كند همه روزها را برايتان نوروز خواهد ساخت.

در محور فيروز كوه بعد از سرازير شدن از گردنه كدوك خط راه آهن كه بشكلي مارپيچ و زيبا در سه مسير در دامنه‌هاي شمالي رشته كوههاي البرز كشيده شده كه به سه خط طلا موسوم است همراه با پل زيبا و تاريخي ورسك، جنگل‌هاي انبوه سوادكوه در جاده اي كه در كنار رودخانه تالار كشيده در مقابل شما قرار دارد. اگر   از محور لاريجان ـ آمل و مسير آب اسك ـ پارك جنگلي هراز و سد لار كه درياچه‌اي زيبا در پشت خود ايجاد كرده حركت كنيد  شما را به وجد و شادماني در مي آورد.

 

شهرستان گرگان مركز استان گلستان ميباشد. از نظر طبيعي اين شهرستان از دو منطقه كوهپايه‌ايي و جلگه‌اي تشكيل شده كه كوهپايه در قسمت جنوبي دشت گرگان است و مهمترين قلل آن شاهكوه و شاهوار ميباشد و قسمت جلگه اي در شمال و دنباله دشت گرگان است و مهمترين رودهاي اين منطقه كه به درياي خزر مي‌ريزند رودهاي گرگان قره سو كفشگيري و زيارت هستند. آب و هواي اين ناحيه معتدل خزري يا مديترانه اي است كه بطور معمول از غرب مازندران بارش كمتري دارد. از نظر اقتصادي با وجود شرايط مناسب كشاورزي دامپروري و صنايع وابسته به كشاورزي مثل كارخانه جات روغن كشي و پنبه پاك كني چهره اين شهر در سال هاي اخير دگرگون شده است. قابل ذكر است كه اين شهرستان يكي از قديمي‌ترين كارخانه جات بافت پارچه هاي ابريشمي و حرير را داشته كه پارچه هاي آن بسيار معروف بوده است.

 

پارك ملي گلستان

اين پارك در 150 كيلومتري شرق گرگان قرار دارد و داراي 91895 هكتار مساحت است. با داشتن اقليم هاي متفاوت و مناطق زيستي متنوع جنگلي ، استپي و چشم اندازها ومناظر متبوع طبيعي با جاذبه هاي توريستي گوناگون كه مورد بازديد علاقمندان بسيار زيادي از نقاط مختلف كشور و خارجيان قرار مي گيرد. اهميت ان از نظر محققين و دانش پژوهان به لحاظ دست نخوردگي جوامع زيستي گياهي و جانوري و اكوسيستم هاي طبيعي به عنوان ميراث هاي طبيعي و تنوع ژنتيكي بسيار زياد است. اين پارك براي علاقمندان به طبيعت از نظر تفرج متمركز و گسترده نيز قابليت داشته و جلب نظر مي نمايد.

 

پارك جنگلي ناهار خوران

اين پارك از قديمي ترين تفرجگاه هاي استان گلستان بوده و در 4 كيلومتري جنوب شهر گرگان واقع شده است . داراي فضاهاي جنگلي در طرفين جاده براي تفرج متمركز است با داشتن آب و هواي مناسب دامنه پر شيب جنگلي كه ورد استفاده تفرج كنندگان داخلي و خارجي قرار مي گيرد. اين پارك دراي مهمانسراي عمومي بويژه مهمانسراها و كمپهاي اقامتي زيبا مي باشد.

 

پارك جنگلي قرق 

اين پارك در 23 كيلومتري شرق گرگان در كنار جاده اصلي ترانزيت واقع شده و مساحت آن650هكتار و بخش اعظم آن در محيط جلگه اي قرار گرفته است. داراي امكانات تفرجي بويژه محل نگهداري گوزنهاي بومي جنگلهاي شمال ايران است. 

 

منبع: iranhotelonline

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.