شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

جزیره شیف

جزیره شیف

جزیره شیف، درمنتهی الیه تالاب حله که ازبهم پیوستن آب رودخانه شاهپور و دالکی بوجود آمده و در 12 کیلومتری شمال غربی شهرستان بوشهر و در 6 کیلومتری شمال بندر بوشهر واقع می باشد.

جزیره شیف یا شیخ سعد در0 1 کیلومتری شمال بندر بوشهر ، در موقعیت جغرافیایی N2902 و E5052 قرار گرفته و میانگین ارتفاع آن از سطح دریا یک متر است .
به دلیل قرار داشتن گور شخصی شیخ سعد در این جزیره که مدتی حاکم آن بوده است بدین نام معروف است و در سال 1327 ه . ش جزیره در اختیار احمد خان انگالی قرار گرفته و نام آن به شیف تغییر یافت .

 

در جزيره شيف بيش از 4200 نفر زندگي مي کنند که از اين تعداد 3800 نفر را از اهل تسنن شامل مي شوند. اهل تسنن و تشيع در اين جزيره در کنار همديگر به آرامش زندگي مي کنند و رابطه بسيار خوبي بين آنها برقرار است بطوري که مي توان به عينه آن را مشاهده نمود. تعداد سه مسجد مربوط است به اهل سنت و تنها يک مسجد که مزين است با نام مبارک امام جعفر صادق(ع) که در سال 1375 بنا گرديده است در حيطه مديريت اعتقادي شيعيان فعال است.

 

پس از ورود به جزيره شيف اولين چيزي که نظرها را به سوي خود جلب مي کند، حجم بسيار زياد زباله هايي است که در ساحل اين جزيره به چشم مي خورد. زباله هاي بسيار زيادي که در ساحل جزيره انباشته شده اند صحنه اي زشت و تاسف باري را رقم زده اند.

 

نام جزیره:  جزیره شیف

 

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.