شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

جزیره کیش

جزیره کیش

اين جزيره بيضي شکل با مساحت 7/89کيلومتر مربع و با طول 6/15و عرض 7کيلومتر، درجنوب غربي بندر عباس و در ميان آب‌هاي نيلگون خليج‌فارس واقع شده است. فاصلۀ دريايي اين جزيره تا بندر لنگه 50مايل دريايي است. جزيرۀ کيش از نظر محيط زيست طبيعي، يکي از بکر‌ترين مناطق خليج‌فارس است. استعدادهاي طبيعي و موقعيت جغرافيايي ويژۀ آن زمينۀ بهره‌برداري, جهانگردي و تجاري از آن را در حد قابل توجهي فراهم ساخته است .
سواحل کم‌نظير اين جزيرهۀ مرجاني، نه تنها در فصول گوناگون سال، بلکه در طول يک روز، در ساعات مختلف جلوه‌هاي بديع و گونا‌گون و بسيار زيبايي از طبيعت را به تماشا مي‌گذارند. سواحل کيش در شرق و شمال شرقي و جنوب از زيباترين سواحل جهان است. در سواحل جنوب شمال شرقي و جنوب از زيباترين سواحل جهان است. در سواحل جنوب غربي آن زيباترين منظرۀغروب خورشيد را مي توان ديد.


از جمله نقاط ديدني جزيرۀ کيش آکواريوم بزرگ آن است که در گوشۀشرقي جزيره با معماري زيبا قرار و گونه اي مختلف ماهيان و آبزيان اطراف جزيره در آن به تماشا گذارده شده است. قريب70 نوع ماهي‌هاي تزئيني در اين آکواريوم وجود دارد که از نظر شکل و رنگ پولک ها و زيبايي ظاهري، کم نظير و برخي از آن ها نيز بسيار کمياب هستند. علاوه بر اين، مرکز پرورش و کشت مرواريد کيش يکي از جذاب‌ترين ديدني‌هاي جزيره است .
اسکلۀ تفريحي جزيرۀ کيش با امکانات مفيد و مختصر در بخش جنوبي جزيره از ديگر جاذبه‌هاي کيش است. ادر اين اسکله سرگرمي‌هايي از قبيل گردش در روي آب با قايق کف شيشه‌اي که از بالاي آن مي‌توان عبور گروهي ماهي‌ها و زيبايي‌هاي دنياي زير آب را مشاهده کرد, هم‌چنين امکانات ورزش اسکي روي آب براي علاقه مندان فراهم شده است. تفريح غواصي نيز از جمله تفريحات به ياد‌ماندني است که در آب‌هاي گرم خليج فارس همراه راهنمايان مجرب امکانپذير است. در کنار اسکلۀ تفريحي، پيست دوچرخه سواري نيز در پيرامون جزيره احداث شده است. در اين مجموعه(اسکلۀ) امکان بازديد از هتل برزگ کيش و ساختمان ساحلي کازينوي سابق وجود دارد. هم‌چنين در اطراف يکي از کهنسال‌ترين درختان جزيره، مجموعه‌اي تفريحي و ديدني ايجاد شده که به مجموعۀدرخت سبز معروف است و از جمله مراکز زيبا و جذاب جزيرۀکيش مي باشد و مسافران بسياري را به خود جذب مي کند .


جزيرۀ کيش هم‌چنين معماري خاصي را به نمايش گذاشته است که براي هر تازه واردي جالب و در خور تحسين است. معماري کيش دو شکل متمايز دارد: يکي معماري سنتي و ديگري معماري مدرن. معماري سنتي جالب توجه سات و مصالح آن غالباً از سنگ‌هاي مرجاني موجود در جزيره تشکيل شده است و مصالح آن غالباً از سنگ‌هاي مرجاني موجود در جزيره تشکيل شده است. معماري جديد و مدرن جزيره نيز تقليدي از معماري بومي و سنتي آن است که نمونۀ آن در ((صفين))ديده مي شود. تنها تفاوتي که ميان خانه‌هاي جديد و قديم وجود دارد، پراکندگي نسبي و تنوع ارتفاع آن‌ها است . علاوه بر آن، معابر عمومي جديد نيز به نسبت وسيع تر از معابر بخش قديمي هستند .


وسيلۀ رفت و آمد به کيش، کشتي و هواپيما است که از طريق پرواز از تهران يا شيراز يا بندرعباس صورت مي‌گيرد. از جمله امکانات موجود در اين جزيره مي‌توان به هتل سه طبقه، هتل کيش، کلبه‌هاي ويلايي، چهار کاخ از مجموعۀ کاخ‌ها، يک رستوران ساحلي همراه با يک سلسله ويلاهاي خصوصي و توريستي مدرن و غيره اشاره کرد. افزون بر اين، جزيرۀ کيش داراي امکاناتي از قبيل قايق راني، شهربازي، بازار‌ها، مراکز عمدۀ خريد و فروش نيز مي‌باشد.
جزيره کيش هم‌چنين اولين بندر آزاد تجاري ايران است که امروزه به طور روزانه هزاران نفر جهت خريد و ديدار از زيبايي‌هاي طبيعي آن به اين جزيره مسافرت مي‌کنند .

نام جزیره:  جزیره کیش

 

منبع: irandeserts

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.