شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفر هوشمندانه

سفر هوشمندانه

حتما شده است به سفری رفته ‌باشید که در آن، به جای آرامش، استرس بیشتری را تجربه کرده‌ باشید. البته این درست است که ماجراجویی‌ها و دردسرهای سفر، بعدا به خاطره تبدیل می‌شود اما، سفری آرام و بدون دغدغه همواره یکی از بهترین انواع سفر بوده و خواهد بود.

برای این که مشکلی در سفر به وجود نیاید، بهترین کار، برنامه ریزی درست است و می تواند بسیاری از مشکلات سفر را پیش از وقوع حل و فصل کند. برای این کار ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانیم با هم آنها را مرور کنیم:

وبسایت های نقد و بررسی را ببینید

وبسایت های نقد و بررسی نقاط دیدنی، از محبوب ترین وبسایت هایی است که مردم برای مقصد سفرشان انتخاب می کنند. این وب سایت ها که سیستم امتیازدهی و حتی نقد متنی دارد، از هتل و رستوران تا جاذبه های دیدنی را بررسی و حتی مشکلات آن را شرح می دهد.

TripAdvisor.com از بزرگ ترین وب سایت های این حوزه است که بیش از ۲۰ میلیون نقد (که اکثرا درباره هتل است) را در خود جای داده است. وب سایت TravelPost.com هم اخیرا شکل و ظاهرش جدیدتر شده و از وبسایت های مختلفی چون Citysearch.com، Yahoo و... اطلاعات جمع آوری می کند.

وبسایت OpenTable را هم جمعی از شهروندان اداره می کنند و می توانید مطمئن باشید که هر نقطه ای که بازبینی کرده اند، خود فرد آنجا رفته و تجربه شخصی خود را بیان می کند و خبری از آگهی ها و کنترل رسانه نیست.

به انجمن های آنلاین بپیوندی

سال های قبل، انجمن های آنلاین زیادی تاسیس شد. انجمن های آنلاین محلی است که کاربران به پرسش دیگران پاسخ می دهند. این انجمن ها با موفقیت ها و شکست های زیادی روبه رو بودند. البته بعد از چند سال و با تجربه تر شدن و پخته تر شدن رسانه برخی از این انجمن ها، دیگر عضو نشدن و جویای تجربه نشدن، کاری خردمندانه نیست.

وب سایت های زیر همه بخوبی به سوالاتتان جواب خواهند داد اما توجه داشته باشید که این وبسایت ها مسافران مختلفی را به سوی خود می کشانند. برای مثال، کاربران Fodors.com، کاربرانی مسن تر و پولدارتر و LonelyPlanet جمعیتی جوان تر و خطرپذیرتر در خود دارد:

​TripAdvisor.com, Fodors.com

Frommers.com, Lonelyplanet.com

از شبکه های اجتماعی غافل نشوید

شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و توییتر نه فقط برای برنامه ریزی سفر مفیدند، بلکه می توانند در طول مسیر نیز به کمک شما بیایند؛ چرا که می توانید از طریق تلفن همراهتان به آنها دسترسی داشته باشید.

کافی است پست جدیدی بگذارید و از هتل ها در شهر مقصد از دوستانتان بپرسید و از پاسخ های زیادی که دریافت خواهید کرد متعجب شوید.

خود را بیمه کنید

این درست است که اکثر بلیط هایی که تهیه می کنید، شما را هنگام سفر بیمه می کند، اما بهتر است برای سفرهای متوسط و بزرگ خود، از شرکت های بیمه بین المللی که در مقصد نیز فعالیت می کنند مطلع شوید. گم شدن بار، اورژانس پزشکی و حتی لغو شدن بخشی از سفر به دلیل حوادث طبیعی می تواند دلایل محکمی برای گرفتن بیمه باشد. دست کم می توانید بخشی از هزینه های ناخواسته سفر خود را به این ترتیب جبران کنید.

وبلاگ ها قلب گردشگری اند

همیشه و در همه شهرها، وبلاگ هایی را می توانید پیدا کنید که دارندگانشان به رویدادهای داخلی شهر بسیار اهمیت می دهند. می توانید از موتور جستجوی بلاگ گوگل برای یافتن وبلاگ های شهری مورد نظر خود استفاده کنید. این وبلاگ ها منابع بی نظیری دارند اما فقط به خواندن مطالب این بلاگ ها مشغول نشوید، می توانید از آنها مشاوره بگیرید و با دارندگان بلاگ در تماس باشید. هرچه درخواستتان دقیق تر باشد، احتمال گرفتن پاسخ مفیدتری نیز بیشتر خواهد بود.

بایدهای سفر

در هر سفری به چمدانی نیاز دارید که حجم زیادی داشته باشد و مدام کج و کوله نشود و به زمین نیفتد. همچنین برای عکس برداری، اگر کیفیت دوربین موبایلتان خوب نیست، بهتر است سراغ دوربین های دیجیتالی بروید که باریکند و حجم بسیار کمی می گیرند.

چسب نواری پهن معمولا در سفرها به کار می آید، اما آوردن یک حلقه کامل از آن بسیار جا گیر است بنابراین بهتر است حدود یک متر از آن را بریده و دور خودکار یا مدادی بپیچید.

یک کپی از پاسپورت خود تهیه کنید. شاید هیچ وقت به آن نیاز پیدا نکنید ولی اگر پاسپورتتان گم شد، داشتن کپی از آن روند تهیه پاسپورت جدید را تسریع می کند. نیازی نیست نسخه کاغذی آن را همراه داشته باشید. کافی است اسکن آن را برای خود ایمیل کنید.

از کیسه های زیپ دار استفاده کنید تا مایعات، ژل ها و... را به سادگی و بدور از خطر با خود حمل کنید.

سفر با اتوبوس را امتحان کنید

دیگر مثل گذشته ها سفرهای اتوبوسی خسته کننده نیست. بنابراین بهتر است پیش از این که بلیط هواپیما یا قطار را رزرو کنید، از شرکت های اتوبوسرانی آن محل نیز کسب اطلاع کنید. اتوبوس های گردشگری مدرن، تمیز و جدیدند و معمولا، اینترنت وای فای دارند.

سبک سفر کنید

هدف این است که با یک کیف سفر کنید. تا آنجا که ممکن است سناریوی سفر خود را پیش بینی کنید و به موارد خاصی که در سفر به آنها نیاز پیدا خواهید کرد، بیندیشید و آنها را در یک فهرست بنویسید. اما توجه داشته باشید که سبک سفر کردن به این معنی نیست که چیزی با خود نبرید و نیاورید. فقط به وسایلی که قرار است در چمدانتان باشد، نگاه کاربردی داشته باشید. همه چیز را با هم قاطی کنید. مثلا می توانید چند تیپ مختلف را با لباس های کمتری اجرا کنید. مثلا اگر رنگ شلوار و پیراهنتان را خنثی انتخاب کنید، در نتیجه می توانید هر لباسی را با هر شلواری بپوشید و نیازی به آوردن چند دست لباس نخواهد بود. توجه داشته باشید که چندتا پوشیدن در هوای سرد همیشه بهتر از آوردن لباس های حجیم و سنگین است. اگر مقصد سفرتان گرم است، کافی است یک ژاکت سبک با خودتان بیاورید.

در نظر داشته باشید که کفش ها بیشترین جا را می گیرند و بهتر است بیشتر از دو جفت کفش با خود نبرید. (یادتان باشد که می توانید جوراب هایتان را داخل کفشتان بگذارید.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.