شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

مجانی به سفر بروید

مجانی به سفر بروید

سفر دور دنیا با جیب خالی؟! بله درست شنیدید. این امکان برای همه ما وجود دارد که بتوانیم سفر کنیم، آن هم با هزینه‌ای نزدیک به صفر و بسیار ناچیز. برای سفرهای ارزان باید همواره به دنبال فرصتی مناسب و البته استفاده درست از آنها باشیم.

برای به دست آوردن این فرصت ها همیشه پرس و جو کنید. هرگز از پرسیدن یا راهنمایی خواستن از دیگران خجالت نکشید. بدون تردید بین دوستان و آشنایان هستند افرادی که سفر کرده اند یا این که علاقه دارند مثل شما دل به دریا بزنند و بدون پول سفر کنند. یکی از افرادی که تقریبا هشت سال دور دنیا سفر کرده و هزینه سفرش را نزدیک به صفر برآورد کرده است، می گوید هزینه سفرم نزدیک به ده هزار دلار بوده و این رقم برای هشت سال سفر دور دنیا واقعا معادل صفر است؛ پس می توان بدون کیف پول هم سفر کرد، اما باید راهکارش را بدانیم. به همین دلیل در چمدان این هفته قصـد داریم ۵۱ راهکار رایگان سفر کردن را برای شما بگوییم تا دریابید برای ارزان سفرکردن یا حتی مجانی سفر کردن در دنیا بی نهایت راه وجود دارد.

خانه به دوش شوید

اگر خانه دارید و می توانید آن را اجاره دهید، اولین گام سفر را بردارید و بار سفر خود را ببندید. این روش بتازگی در بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکا مرسوم شده که مسافران برای کاستن از هزینه سفرهایشان از آن استفاده می کنند؛ به این صورت که دو گردشگری که مقاصدشان را انتخاب کرده اند، می توانند منزل خودشان را در اختیار یکدیگر بگذارند تا در زمان اقامتشان در شهر مورد نظر در آن سکونت کنند. به عنوان مثال، وبسایتhomeexchange.com می تواند هزاران هزار از این موارد را برای شما به نمایش بگذارد و شما می توانید منزل مورد علاقه خودتان را در مقصد و آن وبسایت انتخاب کنید. اگر کسی قصد سفر به شهر شما را داشته باشد، آن را در وبسایت مشخص می کند و در صورت تمایل می توانید با او ارتباط برقرار کنید و قرار بگذارید در مدتی مشخص منزل خودتان را با او مبادله کنید تا هنگام اقامت در آن شهر، نه شما هزینه هتل بپردازید و نه او. گرچه برای عضویت در این سایت باید سالانه مبلغی بپــردازید، اما در مقابل یک شب اقامت در هتل این رقم واقعا ناچیز است.

توصیه دیگران: به یاد داشته باشید کرایه هتل یا اجاره منزل در شهرهایی مانند سیدنی یا ونکوور بسیار بالاست؛ بنابراین بهترین روش برای مسافرت ارزان قیمت به شهرهای معروف جهان، این روش است. عجله کنید و همین امشب در این سایت ها عضو شوید تا خانه مورد علاقه خود را در مقصد سفر بعدی از دست ندهید.

پیشنهاد ما: بهتر است از متقاضیان اینترنتی خوب اطلاعات بگیرید و هویت آنها را کاملا شناسایی کنید، قبل از این که دودستی کلید منزل خود را به آنها بدهید؛ البته به توصیه ما بهترین روش بیمه کردن منزل و تمام لوازم آن قبل از ترک خانــــه است. در نهایت به یاد داشته باشید بیشتر این سایت ها از هویت واقعی کاربرانشان مطمئن می شوند، ولی باز هم کار از محکم کاری عیب نمی کند.

مستخدمی کنید

اگر هنوز در منزل والدین خود زندگی می کنید یا این که در خوابگاه دانشجویی اقامت دارید، شاید اولین روش برای شما مناسب نباشد. هنوز راهکارهای بسیاری باقی مانده تا رایگان سفر کنید. پیشنهاد بعدی مــــا به شما کار کردن در منازل شهر مقصدتان به عنوان مستخدم، راه دیگر ارزان سفرکردن است. همین حالا به سایت www.mindmyhouse.com سری بزنید تا متوجه توضیحات ما بشوید. اگر تصمیم خود را گرفته اید، می توانید با یکی از آگهی های موجود در این وبسایت و مانند آن تماس بگیرید و با صاحبخانه در مورد کاری که قرار است انجام دهید، به توافق برسید. این روش بهترین راه برای یافتن تختی مجانی همراه با غذا و البته حمام در مقصد شماست. آگهی های این سایت برای باغبانی یا نگهداری از حیوانات خانگی یا حتی خرید روزانه منزل است که صاحبخانه حتی گاهی اوقات دستمزدی علاوه بر جای خواب و دیگر موارد را به متقاضیان پیشنهاد می کند.

دیگران چه می گویند: شاید ابتدا ناراحت شوید، اما بواقع بهترین راه برای ارزان سفرکردن، استفاده از یکی از این قوانین است، بنابراین غرور را کنار بگذارید و خوب فکر کنید تا بتوانید بدون هزینه ای اضافه به سرزمین هــــای مورد علاقه خود سفر کنید. فکر کنید باغبانی یا نگهداری از حیوانات و خرید روزانه منزل، بهای ناچیزی در مقابل هزینه اقامت در هتل است.

پیشنهاد ما: بدون تردید اقامت در منزل صاحبخانه محدودیت هایی برای شما خواهد داشت که نباید آنها را نادیده بگیرید، البته اگر از بحث امنیت شما بگذریم. پس خوب فکر کنید بعد تلفن را بردارید. در این زمینه می توانید به نظرات دیگران که زیر آگهی قید شده، خوب توجه کنید.

موسسات خیریه شما را به سفر می برند

آیا تاکنون به فکر انجام کارهای داوطلبانه و خیریه بوده اید؟ یکی از امتیازات این کار برای شما که علاقه مند به دیدن مکان های رویایی خود هستید ولی جیبتان خالی است، همین کارهای خیریه است. شما می توانید در کنار انجام کارهای عام المنفعه سفر کنید و از دیدن آن مکان ها که همیشه آرزوی دیدن آنها را داشتید، رایگان لذت ببرید. بعضی از ارگان های خیریه که به دنبال نیروی کار هستند، حتی بلیت هواپیمای شما را به منزلتان پست می کنند. بیشتر این ارگان ها مشغول برنامه ریزی کارهایشان برای یک یا دو سال آینده هستند. بنابراین اگر قصد استفاده از این امکانات را دارید، بدون تردید باید طی این مدت همراهشان باشید، ولی به خاطر داشته باشید این ارگان ها بیشتر به دنبال افراد باسابقه و باتجربه هستند. ناامید نشوید بعضی از این ارگان ها که در اموری چون مدرسه سازی و خانه سالمندان فعالیت می کنند، دوره های کوتاه مدت دارند و افراد تازه کار را نیز قبول می کنند. به یاد داشته باشید حضور در این برنامه های کوتاه مدت می تواند به عنوان سابقه خوبی برای سفرهای بعدی شما باشد. برای اطلاع از چگونگی این امتیاز به سایت optimist.org سری بزنید و شرایط حضور در دوره های خیریه را بررسی کنید.

توصیه دیگران: استفاده از این طرح ها یکی از بهترین راه های سفرهای ارزان است و حتی حضور شما می تواند برای این ارگان ها باعث جمع آوری کمک های مردمی باشد یا این که می توانید خودتان به عنوان یکی از خیرین باشید و با پرداخت مبلغی به عنوان خیرات، با آنها همراه شوید. تردید نکنید این روش یکی از بهترین روش های سفر و تجربه زندگی در دیگر نقاط جهان است.

پیشنهاد ما: گرچه همه چیز بر وفق مراد است و همگی به کار خیر تشویق شده ایم، اما به یاد داشته باشید کمک به این سازمان ها به این معنی نیست که در سفر بعدی آنها شما هم همراهشان خواهید بود، بنابراین قبل از پرداخت یا ثبت نام، شرایط همراهی گروه را بدقت مطالعه کنید.

کنار جاده بایستید

شما می توانید با شخصی که به همان مقصد شما مشغول رانندگی است، همسفر شوید یا اگر ماشین دارید و قصد سفر کردید به دنبال همسفری باشید که هزینه بنزین را با او تقسیم کنید. این روش معمولا زمانی قابل استفاده است که با برنامه سفر می کنید، بنابراین اگر برنامه ای ندارید، از خیر این روش بگذرید و به دنبال راهکارهای دیگری باشید، اما برنامه دارها سری به سایت erideshare.com بزنند تا همسفر خود را انتخاب کنند. در این سایت عکس، شماره تلفن و نشانی افراد متقاضی که ماشین دارند یا این که به دنبال کسانی می گردند که ماشین دارند و عازم سفر هستند، قید شده است. می توانید با یکی از آنها که مقصد مشترکی با شما دارد، تماس بگیرید و عازم سفر شوید.

دیگران چه می گویند: همسفر شدن و مجانی سواری کردن یکی از بهترین روش های مسافرت برای شماست و در طول مسیر با افراد محلی نیز آشنا خواهید شد، البته اگر شما وسیله نقلیه دارید این روش بهتر از پرداخت تنهایی صورتحساب پمپ بنزین است.

پیشنهاد ما: سفر کردن با کسی که فقط عکس و شماره تلفن او را می دانید، شاید زیاد عاقلانه نباشد، بنابراین کمی از او اطلاعات بگیرید و قبل از سوار کردن یا سوار شدن به ماشین او خوب مطمئن شوید. گرچه بیشتر کسانی که در این سایت ها هستند واقعا قصد همسفر شدن دارند، اما به قول معروف احتیاط شرط عقل است.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.