شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بهترین نقاط دنیا برای غواصی

بهترین نقاط دنیا برای غواصی

مطالعات علمی ثابت کرده که هنوز بیش از نیمی از دنیای زیر آب کشف‌نشده باقی مانده است.

دنیای زیر آب همواره یک جاذبه رمزآلودی را برای گروه‌های مختلف افراد از جویندگان طلا گرفته تا متخصصین و دانشمندان حیات زیر آبی و علاقه مندان به غواصی داشته است.

مجموعه صخره‌های مرجانی، کشتی‌های غرق‌شده و اعماق دریا و یا حتی آثاری از گنج‌های قدیمی از دسته مواردی است که غواصان حرفه ای و آماتور را برای گشت و گذار به زیرآب دعوت می کند.

افرادی که غواصی را امتحان کرده‌اند آن را تجربه‌ای آرام و دلنشین و به همراه مناظر بصری فوق‌العاده توصیف می کنند.

هرگاه صحبت از غواصی به میان می‌آید انتخاب بهترین مکان برای انجام این ورزش و تفریح نیز اهمیت پیدا می کند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برترین نقاط دنیا برای غواصی.

پلای دل کارمن – مکزیک

صخره های زیرآبی دل کارمن در مکزیک یکی از خاص ترین و زیباترین مکان ها برای غواصی است. این مکان توریستی انتخابی مناسب برای تازه کارها نیز است. این مکان پر از دالان ها و آب راه هایی به رنگ های آبی ، سبز و بنفش است که هر کدام مجموعه بزرگی از حیات زیرآبی را پوشش می دهد.

صخره ریچلیو – جزایر سورین تایلند

صخره ریچلیو محل زندگی بسیاری از موجودات زیبای دریایی مانند خفاش ماهی، ماهی قورباغه‌ای و باراکودا است. بسیاری از علاقه مندان برای ثبت تصاویر زیرآبی نزدیک از موجودات دریایی به ویژه نهنگ های کوسه ای خاص این منطقه به این نقطه می آیند.

مایا تیلا – مالدیو

مالدیو متشکل از ۲۶ صخره مرجانی حلقه ای شکل و ۱۱۹۲ جزیره کوچک است. با وجود اینکه ۸۵ تفریحگاه توریستی در مالدیو وجود دارد فعالیت های غواصی بسیار کنترل شده است و امکان غواصی در هر نقطه وجود ندارد. مایا تیلا که ۲۰ دقیقه از جزیره مایا تیلا فاصله دارد زیستگاه انواع ماهیان استوایی مانند دلقک ماهی ، آنجل و ماهی پروانه ای است.

برادر بزرگ – دریای سرخ ، مصر

برادران یا به زبان محلی اخوین ؛ نام دو جزیره کوچک با صخره های مخروطی شکل است که به دلیل فعالیت های آتش نشانی ایجاد شده اند. این دو جزیره ۵ دقیقه از هم فاصله دارند و خرابه های کشتی در اطراف هر دوی آنها وجود دارد. آبهای اطراف مملو از موجودات جذاب دریایی و صخره های مرجانی رنگارنگ است.

حفره آبی بزرگ ، بلیز

غواصی در ۱۲ ماه سال در بلیز جریان دارد. اما بهترین فصل سال برای غواصی در صخره آبی بزرگ ۱۲۴ متری معروف بین ماه های آوریل و ژوئن است. در این موقع از سال شفافیت آب در بیشترین حد ممکن بوده و وزش باد شدید وجود ندارد. این حفره بزرگ توسط صخره های مرجانی احاطه شده است و قطر آن ۳۰۰ متر است .دیواره حفره آهکی بوده و هر ساله غواصان زیادی را برای جستجو و غواصی در غارهای فرعی موجود در حفره و تماشای موجودات زنده ساکن زیر آب در این منطقه می کشاند.

تیستلگروم – دریای سرخ ،‌مصر

کشتی اس اس تیستگلروم که سال ۱۹۴۱ در نزدیکی منطقه سینای پنی سولا در مصر غرق شده امروزه مانند یک موزه زیردریایی در عمق ۱۳۰ متری قرار گرفته است. لاشه کشتی پس از گذشت این سالها همچنان سالم مانده است و غواصان می توانند با به همراه داشتن چراغ به گشت و گذار در میان اتاق های مختلف و زیستگاه های دریایی شکل گرفته در نقاط مختلف کشتی بپردازند.

بارکورا جزایر سیپادان – مالزی

منطقه باراکودا در شمال شرقی جزیره سیپادان واقع شده و تنها ۵ دقیقه با قایق تا ساحل فاصله دارد. افرادی که تجربه غواصی در این منطقه را داشته اند از وجود تنوع غنی زیستی با انواع ماهی های رنگارنگ ، لاک پشت‌های دریای سبز و کوسه های سرچکشی صحبت کرده و منظره را مانند یک خیابان شلوغ و رنگارنگ در دهلی هند توصیف می کنند.

 دیوار آبی پالائو – میکرونزی

در ژانویه ۲۰۱۴ انجمن جهانی غواصان دیوار آبی پالائورا بهترین نقطه برای غواصی در دنیا تعیین کردند. پالائورا در ۱۰۰ مایلی فیلیپین و در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. در این منطقه غارها و صخره های متعدد زیرآبی روشن با رنگ های زیبا و تنوع زیستی غنی وجود دارد .

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.