شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

باکلاس ها در سفر

باکلاس ها در سفر

رفتار مناسب در کشورهای مختلف

هر ملتی، فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص به خود را دارد. این آداب و رسوم از مسائل متعددی مانند مذهب، جهان‌بینی رایج در آن کشور یا حتی آب و هوا ناشی می‌شود. بنابراین رفتار بین مردم ۲ کشور مختلف می‌تواند بسیار متفاوت از یکدیگر باشد و حتی ممکن است رفتاری کاملا معمولی در یک کشور، تابو یا حرکتی ناپسند در کشور دیگر باشد. پس بهتر است قبل از سفرهای خارجی در مورد فرهنگ و آداب آنها مطالعه کنیم. در اینجا چند نکته مهم رفتاری در کشورهای مختلف جهان را ذکر می‌کنیم...

فرانـسه

هرگز غذا را با دست نخورید. غذا خوردن در خیابان نیز پسندیده نیست.

فرانسه مهد پنیر است، پس لطفا برای میزبانتان پنیر هدیه نبرید! گل گزینه خوبی است؛ اما یادتان باشد هرگز تعدادش زوج و «سیزده» نباشد! ضمنا یادتان باشد گل‌های سفید مخصوص روز عروسی و لیلیوم و داودی سفید‌، مخصوص روز خاکسپاری است. میخک سرخ نیز گل خوش‌یمنی نیست.

ایـتالیـا

هنگام صرف شام، میز را ترک نکنید.

از انگشتانتان برای غذا خوردن استفاده نکنید، حتی برای غذاهایی که معمولا با دست خورده می‌شوند؛ مانند نان.

گل و شکلات هدایای خوبی هستند اما یادتان باشد آنها را با کاغذ و روبان مشکی و طلایی تزیین نکنید، این ۲ رنگ مخصوص عزاداری هستند.

هنـدوستـان

در مناطق روستایی لباس تنگ و باز نپوشید زیرا آنها فکر می‌کنند یا فقیر هستید یا بی‌حیا! در مناطق شهری تنوع پوشش بیشتر است و مردم با توریست‌ها و فرهنگ‌های مختلف آشنایی بیشتری دارند.

قبل از آنکه وارد معبدی شوید به نوع پوششتان دقت کنید.

برای ورود به معابد، مساجد و برخی موزه‌ها باید کفشتان را دربیاورید. پس بهتر است ابتدای سفر چند جفت صندل ارزان‌قیمت بخرید. تاکید می‌کنیم ارزان‌قیمت! زیرا امکان دزدیده‌شدن آنها کم نیست!

برای غذا خوردن از دستانتان استفاده کنید. کارد و چنگال به‌طور سنتی استفاده نمی‌شود.

می‌توانید برای مراسم تولد، عروسی و حتی عزاداری، پول هدیه بدهید اما هرگز از گل سفید استفاده نکنید. هدیه خود را با رنگ‌های سبز، زرد و قرمز کادو کنید و به هندو‌ها چرم هدیه ندهید.

بـرزیـل

لباس‌های مد روز در برزیل اهمیت بسیار زیادی دارند. پاکیزه بودن و چروک نداشتن لباس‌ها نیز از نظر برزیلی‌ها خیلی مهم است.

هیچ‌گاه لباس زرد و سبز را با هم نپوشید! این ۲ رنگ، رنگ پرچم برزیل هستند.

زمان غذاخوردن بسیار طولانی است. پس انتظار یک ناهار ۲ ساعته را داشته باشید. ضمنا با دست غذا نخورید.

در رستوران و تاکسی انعام ندهید. تاکسی‌ها معمولا کرایه را به سوی رقم بالا گرد می‌کنند، اما به باربر هتل، ۵ تا ۱۰ دلار انعام بدهید.

گل بنفش هدیه ندهید زیرا مخصوص روز خاکسپاری است.

در مهمانی شام حدود ۳۰ دقیقه و برای مهمانی‌های بزرگ‌تر حدود یک ساعت تاخیر داشته باشید!

تایلند

لباس باید ساده و در عین حال شیک باشد.

از قاشق و چنگال استفاده کنید زیرا چاپستیک‌ها دیگر در تایلند مرسوم نیستند.

وقتی غذایتان را تمام کردید، قاشق و چنگال را به شکل ۵:۲۵ بگذارید.

باقیمانده پول را به عنوان انعام بدهید. در رستوران‌های سطح بالا، ۱۰ درصد از صورتحساب را به عنوان انعام حساب کنید. انعام راننده تاکسی را به شکل کرایه گرد شده به بالا در نظر بگیرید و به باربر هتل نیز حدود ۱۰ بات بدهید.

کتاب و شیرینی، هدیه‌های خوبی هستند. اگر از کسی هدیه می‌گیرید آن را با دست راست گرفته ولی همان موقع باز نکنید. تشکر به شکل wai یادتان نرود. این نوع تشکر به این شکل است که دو دستتان را جلوی سینه‌تان قرار می‌دهید و تعظیم می‌کنید.

چـیـن

آیا می‌دانستید هدیه دادن یک ساعت کادوشده در کاغذ سفید رنگ به معنی «کاش بمیری!» است؟! «ساعت» و «رنگ سفید» در کشور چین، یادآور مرگ هستند.

هدیه دادن اشیای تیز مانند چاقو و قیچی به معنی «پایان دادن به رابطه دوستی» است. ضمنا هیچ‌گاه ۴ عدد از چیزی را هدیه ندهید. ۴، عدد نحسی برای چینی‌هاست.

لباس‌های پر زرق‌و‌برق در این کشور پذیرفته نیستند. زنان قدبلند نیز نباید کفش پاشنه‌دار بپوشند.

شیر یا شکر در چای خود نریزید. چای معمولا بدون افزودنی خورده می‌شود. انواع چای در این کشور وجود دارد پس سعی کنید از طعم اصلی آنها بهره‌مند شوید.

لقمه آخر غذا را برندارید! کار مودبانه‌ای محسوب نمی‌شود.

اسـترالیـا

باربیکیو، که به آن باربی همی می گویند، یکی از مهم‌ترین دورهمی‌های مفرح و اجتماعی استرالیاست. معمولا هرکس نوشیدنی خود را تهیه می‌کند و اگر جمع خیلی صمیمی‌ باشند، حتی هرکس گوشت موردنیاز خود را می‌آورد!

استرالیایی‌ها افراد بسیار خونگرم و راحتی هستند و حتی تنها چند دقیقه پس از آشنایی، شما را با اسم کوچک خطاب می‌کنند.

مـصـر

در مصر، گل اصلا هدیه خوبی نیست! زیرا تنها در عروسی و خاکسپاری استفاده و همچنین برای مریض برده می‌شود. شیرینی، دستگاه‌های الکترونیک و قبله‌نما هدایای خوبی محسوب می‌شوند.

از دست چپ برای غذا خوردن استفاده نکنید. درخواست مقدار بیشتری از غذا باعث خوشحالی آشپز می‌شود اما روی غذا نمک نریزید تا او را عصبانی نکنید!

اگر می‌خواهید چیزی را قبول نکنید، دست راست خود را روی قلبتان بگذارید و جواب نه بدهید. این کار نشان‌دهنده احترام‌بیشتر است.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.