شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

مکان هایی که بیشترین عکاسی از آنها صورت گرفته است

مکان هایی که بیشترین عکاسی از آنها صورت گرفته است

شرکت گوگل در اقدامی جالب به رتبه‌بندی مکان‌هایی از جهان اقدام کرده است که توانسته‌اند توجه گردشگران بیشتری را به جاذبه‌های گردشگری خود جلب کرده و عکس‌های یادگاری بیشتری را از آن خود کنند. این رتبه‌ها براساس عکس‌های منتشر شده از سوی کاربران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تعیین شده‌است. شرکت گوگل همچنین نقشه‌ای را براساس این رتبه‌بندی تهیه کرده و در معرض استفاده عموم گذاشته است.

نیویورک، آمریکا

رتبه نخست فهرست گوگل متعلق به پرتکاپوترین شهرآمریکای شمالی یعنی نیویورک است؛ شهری که همه چیز را در کنار هم دارد، هنر، فرهنگ، اقتصاد پیشرو در کنار دیگر عناصر جذاب چون مد و فناوری، حضور گردشگران ماجراجو را افزایش داده است. شهر نیویورک سالانه پذیرای بیش از ۴۷ میلیون گردشگر است. وجود جاذبه های مشهوری چون امپایراستیت، خیابان برادوِی و باغ وحش برانکس، تب عکاسی را در هر گردشــگری که قدم به این شهر می گذارد، بالا می برد.

رم، ایتالیا

رتبه دوم این فهرست باز هم نصیب یک شهر ایتالیایی شده است. قدمت آثار تاریخی رم به دوران باستان می رســـد و کشف های هر روزه این شهر آن را به موزه ای مرموز و جذاب بدل کرده است.

ایــــن شهر طی تاریخ طول و درازش بسیار مورد بازدید قرار گرفته است، حتی زمانی که گردشگری به مفهوم فعلی وجود نداشته است.

براساس آمارهای یونسکو، شهر رم طی ۲۰۰۰ سال گذشته بیشترین بازدید را در میان شهرهای جهان داشته است.

بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا یکی از چهار شهر برتر اروپا در حوزه گردشگری است که آثار غنی تاریخی اش شهرت جهانی دارد. این شهر طی سال های پیش توانسته به یکی از شهرهای پیشرو در صنعت گردشگری تبدیل شود و سود حاصل از آن را در دیگر بخش های اقتصادی به جریان اندازد. براساس آمارها، گردشگران بارسلونا سالانه رشدی ۱۷ درصدی دارد و با پذیرش ۳۵ میلیون گردشگر در هر سال، شهری پویا با امکانات پیشرفته گردشگری است. حضور ورزشکاران مشهور جهان در این شهر یکی از دلایل حضور گردشگران و عکاسی است.

پاریس، فرانسه

نام پاریس خود به تنهایی برای خاطرات تصویری کافی است. پاریس شهر عکاسی است. شهری پر از جاذبه و یادمان هایی که نمی توان در مقابل ثبت لحظه هایش مقاومت کرد. شاید کمتر گردشگر این شهر را بتوان یافت که در کنار برج ایفل عکس یادگاری نگرفته باشد. خاطره بازی از اجزای جدایی ناپذیر شهر پاریس است.

وجود مکان هایی که زمانی اشخاص مهم هنری، فرهنگی، سیاسی و علمی در آن حضور داشته اند، یکی از مهم تـــرین وسوسه های عکاسی در قلب تپنده اروپاست.

استانبول، ترکیه

شهر استانبول تنها نماینده قاره آسیا در فهرست ده شهر برتر جهان برای عکاسی است. شهری که تا چند دهه گذشته با مشکلات اساسی اقتصادی دست و پنجه نرم می کرد، طی سال های اخیر توانسته به یکی از مقاصد گردشگری مهم در آسیا تبدیل شود و نه فقط گردشگران آسیایی که گردشگران اروپایی را نیز به سوی جاذبه های بی پایانش جذب کند. شهر ساحلی ترکیه با داشتن چشم اندازهای زیبا، آثار تاریخی متعدد و امکانات گردشگری نوین، همه چیز را برای گردشگران دوربین به دست برای عکاسی آماده کرده و از بسیاری رقیبان در این فهرست جلو زده است.

ونیز، ایتالیا

شهر ونیز یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در جهان محسوب می شود، که شهرت جهانی اش را بیشتر مدیون هنر و معماری خاص آن است، اما جاذبه های امروز این شهر فراتر از آثار تاریخی و هنر معماری است. انواع جاذبه های انسان ساخت جدید توانسته این موزه زنده را بیش از پیش پویا نگه دارد. متاسفانه طی سال های اخیر این شهرت جهانی کمی در ونیز مشکل ساز شده است، تراکم جمعیت بالا در کنار زمین خواران ثروتمندی که از غرب و شرق جهان به طمع خرید ملک به این شهر وارد شده اند، کمی آینده گردشگری شهر ونیز را تاریک کرده است.

فلورانس، ایتالیا

گردشگری در شهر فلورانس، مهم ترین صنعت درآمدزا محسوب می شود. تعداد گردشگران بین ماه های آوریل تا اکتبر (بهار و تابستان) از تعداد مردم محلی بیشتر است. عمده بازدیدها از موزه های متعدد و غنی فلورانس صورت می گیرد.

معمولا در طول فصل رونق، بلیت موزه های اصلی پیش فروش شده و حتی وارد بازار سیاه می شود. فقط یک سوم گردشگران فلورانس، ایتالیایی و دیگر بازدیدکنندگان به ترتیب از کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن، بریتانیا، فرانسه و اسپانیا هستند.

 

منبع: aftabir

 

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.