شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سرزدن به دنیا در اولین روزهای بهار

سرزدن به دنیا در اولین روزهای بهار

تعطیلات نوروز یکی از بهترین زمان‌هایی است که شما می‌توانید برای مسافرت خارج از ایران آن را انتخاب کنید. این تعطیلات گاهی اوقات حتی به ۲۰ روز هم می‌رسد و به همین دلیل چندان نیازی به مرخصی‌های بلندمدت برای رفتن به مسافرت ندارید...

اگر خسته شده‌اید از اینکه هر سال فروردین به شمال ایران سفر کنید و دیگر حال و حوصله تحمل ترافیک و شلوغی شیراز، اصفهان و مشهد را ندارید، نیم‌نگاهی به منوی ما بیندازید. اینجا چند سفر هیجان‌انگیز خارجی طراحی شده است که موسسه‌های توریستی خدمات لازم آن را به شما می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم اگر شرایط سفر به خارج از ایران را هم ندارید حداقل خواندن این مطلب را از دست ندهید. وصف?العیش، نصف?العیش.

● تور ۴ روزه دبی

عاشقان پاساژگردی بشتابید!

شاید تصور کنید تور دبی آنقدر نخ‌نما شده که دیگر کمتر کسی برای نوروز ۹۳ امارات را برای مقصد روزهای تعطیل نوروز انتخاب کند. اگر این‌گونه فکر می‌کنید شاید بد نباشد بدانید هر روز ساعت ۵ صبح اولین پرواز روزانه از فرودگاه امام‌خمینی آغاز می‌شود و تا ساعات پایانی شب هم هر ۳-۲ ساعت یکبار، یک هواپیما تهران را به مقصد امارات ترک می‌کند. اگر سری به تورهای ویژه نوروز ۹۳ هم بزنید، می‌بینید، تورهای امارات هنوز گل سرسبد هستند. اگرچه آنقدر از پیست اسکی دبی در گرمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد نوشته‌ و از پاساژهای عظیم و ساحل‌های آفتابی دبی حرف زده‌اند که هر چه بخواهیم بگوییم، تکرار مکررات است.

به چه کسانی پیشنهاد می‌شود: اگر اهل پاساژگردی هستید و دوست دارید در مراکز خرید روزتان را شب کنید، دبی به شما توصیه می‌شود. البته برخی تفریح‌ها مثل موتورسواری در شن‌های صحرا هم در دبی انتظار شما را می‌‌کشد که در تعطیلات نوروز قطعا خیلی برایتان گران تمام می‌شود.

پیشنهاد ویژه: ایرانیان زیادی در امارات زندگی می‌کنند. شاید شما هم دوست یا آشنای خانوادگی در دبی داشته باشید. به همین دلیل به جای رزرو تورهای ۴-۳ روزه دبی که هزینه زیادی روی دستتان می‌تراشد، بهتر است دیداری با رفقایتان تازه کنید.

حدود قیمت: اگر هتل ۵ ستاره بخواهید، برای یک تور ۴ روزه شاید تا ۳ میلیون تومان هم برای یک نفر هزینه کنید اما با انتخاب هتل‌های ۳ ستاره می‌توانید با رقمی ‌حدود یک میلیون تومان، ۴ روز در دبی اقامت کنید.

● تور ۹ روزه رم- آمستردام

از قصرهای سلطنتی تا باغ لاله

در این تور ۹ روزه که از ۲۸ اسفند ماه آغاز می‌شود، شما ابتدا به رم ایتالیا پرواز می‌کنید. اقامت ۵ روز ابتدایی‌تان، در رم است. برای اینکه با فضای این شهر بیشتر آشنا شوید، می‌توانید فیلم «از رم با عشق» وودی آلن را تماشا کنید. فیلمی‌ که سال پیش ساخته شد و به خوبی اتمسفر شاد شهر رم را به تصویر کشیده است. پس اگر شک دارید که این سفر برایتان مناسب است یا نه، ابتدا این فیلم را تماشا کنید، اما بخش دوم سفر جذاب‌تر از ۵ شب ابتدایی آن است. سفر به آمستردام قطعا یکی از وسوسه‌انگیزترین مقاصد اروپایی است. کافی است آمستردام را در گوگل جستجو کنید تا طبیعت زیبا و مناظر آن هوش از سرتان بپراند.

به چه کسانی توصیه می‌شود: به علاقه‌مندان طبیعت چرا که آمستردام در آب و هوای فروردین ماه به یک گلخانه بزرگ شباهت دارد. هواداران معماری دوره رنسانس و دوستداران قصر‌های اشرافی هم حتما از این سفر لذت می‌برند.

پیشنهاد ویژه: به جز بازدید از موزه‌ها، قصرهای سلطنتی، گالری‌های هنری و قدم زدن در پارک ملی آمستردام یک برنامه ویژه همه را در این تور انگشت به دهان می‌کند. باغ کاکنهف بزرگ‌ترین باغ گل جهان است که شما را برای بازدید به آنجا می‌برند. باغی با چیره‌دستی طبیعت با هنر گلکاران هلندی هر سال ۸۰۰ هزار بازدیدکننده را تنها در ۲ ماه از سال به خود جذب می‌کند.

حدود قیمت: هر نفر برای اقامت در اتاق دوتخته باید یک میلیون و ۷۹۰ هزار تومان و ۲۴۹۰ یورو پرداخت کند. رقم نهایی حدود ۱۰ میلیون تومان است. برای این سفر از شما ۳۰ میلیون تومان ضمانت‌نامه بانکی هم وثیقه می‌گیرند تا پس از پایان ویزا به ایران برگردید.

● تور ۹ روزه پاریس- رم

یک سفر هیجان‌انگیز

یکی از مزیت‌های این تور، برمی‌گردد به اینکه شما روزهای ابتدایی تعطیلات نوروز را در ایران هستید. با این حساب می‌توانید روز تحویل سال و ۴ روز بعد از آن را سرگرم دید و بازدیدهای نوروزی باشید و پس از آن ۵ فروردین ماه به سمت پاریس پرواز کنید. پس از ۵ شب اقامت در پاریس، با پرواز مستقیم از پاریس به رم می‌روید و پس از ۴ شب اقامت در رم روز ۱۵ فروردین به تهران برمی‌گردید. تور گزینه مناسبی برای عاشقان فرهنگ فرانسوی است. کسانی که این روزها کتاب‌های آموزش زبان فرانسه را زیر بغل می‌زنند و به آموزشگاه‌های زبان می‌روند، قطعا آرزو دارند برای چند روز هم که شده در فضای نوستالژیک پاریس قدم بزنند.

به چه کسانی توصیه می‌شود: شما با زبان انگلیسی نمی‌توانید در پاریس گلیمتان را از آب بیرون بکشید چون فرانسوی‌ها به قدری روی زبانشان تعصب دارند که جواب توریست انگلیسی‌زبان را نمی‌دهند. پس بهتر است کمی ‌فرانسه بلد باشید.

پیشنهاد ویژه: پیش از اینکه به پاریس بروید، چند روزی وقتتان را پای جستجو جاذبه‌های توریستی پاریس بگذارید. چون قطعا ۵-۴ روزی که شما در پاریس اقامت دارید، برای گردش زمان کمی‌ است. یک فهرست از مهم‌ترین جاهایی که در پاریس باید بروید، بنویسید و در مدت زمان سفر هم اصلا از خرید بلیت‌هایی که خارج از پکیج تور هستند، نترسید.

حدود قیمت: ۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان به اضافه ۲۷۹۰ یورو. کنار اینها ۳۰ میلیون تومان ضمانت‌نامه بانکی هم باید داشته باشید.

● تور ۱۳ روزه ایتالیا- سوئیس- فرانسه

یک اروپاگردی تمام‌عیار

تنها چند ساعت پس از تحویل سال ۱۳۹۳ باید به فرودگاه امام‌خمینی بروید تا از پرواز جا نمانید. این تور ۱۳ روزه، اول فروردین ماه آغاز می‌شود و با پایان تعطیلات نوروز (۱۳ فروردین) به تهران برمی‌گردید. در این سفر ابتدا به میلان پرواز و ۳ شب آنجا اقامت می‌کنید. پس از آن ۲ شب در لوکانو و ۳ شب در نیس فرانسه اقامت دارید و پس از آن ۴ شب در رم می‌مانید. غیر از این شهرها بازدید کوتاهی هم از فلورانس، ونیز و موناکو خواهید داشت. این سفر متنوع‌ترین اروپاگردی است که شما می‌توانید در تعطیلات نوروز ۹۳ تجربه کنید.

به چه کسانی توصیه می‌شود: برای خوشگذرانی در این سفر باید استقامت زیادی داشته باشید. هر کسی نمی‌تواند ساعت‌ها پرواز با هواپیما، معطلی در فرودگاه و گشت‌های روزانه تور را تحمل کند.

پیشنهاد ویژه: از آن چند ساعتی که در ونیز و موناکو گشت‌و‌گذار دارید، نهایت استفاده را ببرید. قطعا این ۲ شهر از بهترین مقاصد توریستی دنیا هستند که به دلیل گرانی هتل‌ها در این ۲ شهر، مدیران تور شما را در این ۲ شهر اقامت نمی‌دهند، اما این را بدانید حتی گشت چندساعته در ونیز و موناکو هم یکی از بهترین تجربه‌های زندگی شما محسوب می‌شود.

حدود قیمت: این گران‌ترین توری است که می‌توانید برای تعطیلات نوروز رزرو کنید. ۲میلیون و ۷۹۰ هزار تومان کنار ۳۵۹۰ یورو. با یک ضرب و تقسیم ساده می‌توان فهمید این سفر نزدیک به ۲۰ میلیون تومان برای هر نفر آب می‌خورد.

● تور ۱۱ روزه هندوستان

سفر به سرزمین عجایب

این تور مسافرتی از اول فروردین‌ماه آغاز می‌شود. شما با پرواز ماهان به سمت دهلی پرواز می‌کنید. در مسافرت به سرزمین عجایب ۲ شب اول را در ران تامبور اقامت دارید. ۲ شب بعدی را در ریشه‌کش می‌مانید. بعد به دهلی می‌روید. پس از آن هم ۲ شب در آگرا و ۲ شب در جیپور اقامت دارید. این مسافرت یک هندوستان‌گردی تمام‌عیار است. سفری که شاید برای بعضی‌ها چندان لذت‌بخش نباشد، اما کافی است طبیعت جنگلی هندوستان و فرهنگ هند را دوست داشته باشید تا بهترین سفر زندگی‌تان رقم بخورد.

به چه کسانی توصیه می‌شود: هتل‌هایی که در این تور شما را در آن اقامت می‌دهند، چندان شیک نیستند. فضاهای شهری هند هم چندان تمیز نیست. شاید از غذاهای هندی هم چندان خوشتان نیاید. به همین دلیل تنها کسانی از سفر به هند لذت می‌برند که اهل ماجراجویی هستند.

پیشنهاد ویژه: در ۳-۲ روزی که در دهلی اقامت دارید، برای یک بار هم که شده تماشای فیلم هندی را در سینماهای آنجا تجربه کنید. در هند فقط ماجراجویی کنید. غذاهای عجیب و غریب بخورید. به جنگل بروید. سوار فیل شوید و ببرهای دست‌آموز را در آغوش بگیرید. هیچ‌وقت دیگر در زندگی‌تان این شانس را نخواهید داشت که این کارها را بکنید.

حدود قیمت: ۱۴۸۵ دلار + قیمت بلیت. با احتساب خرج‌های جزیی دیگر احتمالا شما باید رقمی ‌معادل ۶ تا ۷ میلیون تومان هزینه کنید.

● تور ۱۲ روزه ترکیه

با اتوبوس جهانگردی از تهران تا استانبول

شاید بعضی از موسسه‌های توریستی توری برای کوش‌آداسی داشته باشند. شاید هم به شما پیشنهاد بدهند فقط به استانبول بروید، اما این توری که طراحی شده همه این پیشنهادها را در برمی‌گیرد. تور زمینی ترکیه که شما در ۱۲ شبانه‌روز از تهران به ترکیه می‌روید و در پایان به تهران برمی‌گردید. سفر شما با یک اتوبوس VIP انجام می‌شود و خبری از پرواز هوایی نیست. شما در این سفر به آنکارا، گورمه، پامو‌کالو، کوش‌آداسی و استانبول سر می‌زنید و در هر یک از این شهرها یکی، دو شبی اقامت دارید. سفر هیجان‌انگیزی است.

به چه کسانی توصیه می‌شود: سفر زمینی است و شما در مدت ۱۲ روز چیزی بیشتر از ۶ هزار کیلومتر مسافرت زمینی را تجربه خواهید کرد. به همین دلیل باید استقامت زیادی در سفر زمینی داشته باشید.

پیشنهاد ویژه: آن ۳-۲ شبی را که در استانبول اقامت دارید، بهترین بخش سفر شماست. شهر استانبول تا پاسی از نیمه‌شب بیدار است و می‌توانید بهترین لحظات سفرتان را در آنجا تجربه کنید. در مدت اقامت در استانبول کمتر بخوابید. وقت برای خواب زیاد است. در یکی دو روز اقامت در کوش‌آداسی هم قطعا روزهای آرام و لذت‌بخشی را تجربه خواهید کرد.

حدود قیمت: ۲ میلیون تومان + هزار دلار. البته احتمال دارد خرج شما کمی ‌بیشتر هم بشود. پس احتمالا این سفر ۶ میلیون تومانی برای شما آب می‌خورد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.