شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

عطر سفر, بوی راه

عطر سفر, بوی راه

سفر، رویداد شیرین زندگی هر انسانی می‌تواند باشد؛ رویدادی که حالا مولد یکی از بزرگ‌ترین صنعت‌های بدون دود جهان است. صنعت گردشگری که با سرعتی خیره‌کننده در حال گسترش است، می‌کوشد از هر موضوعی در هر حوزه‌ای، بهانه‌ای برای گسترش خویش پیدا کند. این صنعت پویا هر روز و هر لحظه چیزی جدید به گردشگران ارائه می‌کند. در این راه صنعت‌های وابسته به گردشگری و حتی خود گردشگران نیز نوآوری‌هایی برای رونق هر چه بیشتر این صنعت ابداع می‌کنند که جالب توجه است.

● هتل‌های حبابی در دل طبیعت

چادر زدن و شب مانی در طبیعت، از امور مورد علاقه بسیاری گردشگران است. این گردشگران دوست دارند چند روزی را به دور از هیاهوی شهری و زندگی مدرن بگذرانند. اما چادر هم مصائب و مشکلاتی دارد که مهم‌ترین آنها نامطمئن بودن در شرایط آب و هوایی، ایمن نبودن در مقابل حمله حیوانات وحشی و کوچکی و فضای کم آن است. شرکت ریوِس اترپ در فرانسه، در ابداعی جالب، اقدام به ساخت هتل‌های حبابی در دل طبیعت کرده است. این اتاقک‌های حبابی که از جنس پلاستیک و با قطری سه متری ساخته شده‌اند، سبک وزن و قابل حمل بوده و کمترین آسیب را به محیط‌های طبیعی وارد می‌کنند. اکنون تعدادی از این اقامتگاه‌های حبابی در نزدیک مارسی فرانسه استقرار یافته‌اند. این اتاقک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند، که علاوه بر چهار فصل بودن، گردشگران را در مقابل حمله جانوران و سم‌های حاصل از برخی گونه‌های گیاهی، مصون می‌دارند. در هر یک از این اتاقک‌ها یک تخت دو نفره، میز و صندلی، کمد لباس (مخصوص کفش و لباس‌های گلی و خیس) و ملزومات شب چون روشنایی وجود دارد. این حباب‌ها به دو نیم تقسیم شده‌اند، نیمه پایینی آنها برای حفظ حریم خصوصی با رنگ سفید پوشانده شده، اما نیمه بالایی برای بهره بردن مسافران از آسمان، شبیه شیشه است. در اطراف این اتاقک‌های حبابی، فضای ورزشی، رستوران و اتاق مدیریت برای پاسخگویی به نیازهای مهمانان تعبیه شده است.

● دوچرخه‌سواری بدون محدودیت

سفر دور دنیا با یک کوله، این روزها بسیار مورد استقبال جوانان ماجراجو واقع شده است. برخی از این بک پکرها برای تسهیل سفر خود و استفاده هر چه کمتر از وسایل عمومی گردشگران، اقدام به نوآوری‌های جالبی کرده‌اند. یکی از این کوله به دوش‌ها، «یودا شیلر» است که با دوچرخه خود به سفر می‌رود. شیلر با ابداع یک وسیله جدید توانسته، دوچرخه‌اش را در عرض چند دقیقه به قایق بدل کند و به آسانی روی آب پدال بزند. این گردشگر خلاق نخستین بار به دلیل ترافیک‌های سنگین شهری، تصمیم گرفت با دوچرخه به سفر رود. او می‌گوید که سفر با دوچرخه امکان تردد در مسیرهای خلوت کنار بزرگراه‌ها و حتی عبور از کانال‌ها را برایش فراهم می‌کند، اما عبور از رودخانه با دوچرخه امکان‌پذیر نبوده؛ به همین دلیل شیلر به منظور تسهیل سفرهای شخصی خود وسیله‌ای کوچک را اختراع کرده که براحتی در یک کوله جمع می‌شود. شیلر با رسیدن به مسیرهای آبی در کوتاه‌ترین زمان، دوچرخه‌ای آبی را سرهم می‌کند و با آسودگی طول مسیرهای آبی را رکاب می‌زند. ابداع این وسیله جالب می‌تواند با تولید انبوه، سفرهای بک پکرهای بسیاری را در سراسر جهان تسهیل کند. استفاده از این وسیله همچنین می‌تواند در حمل‌و‌نقل‌های شهرهایی که در کنار رودخانه‌ها و مسیرهای آبی شکل گرفته‌اند نیز موثر باشد.

● بازگشایی پارک موضوعی شهر اُز

شهر اُز و ماجراهای دوروتی و توتو، در خاطرات کودکی بسیاری از ما نقش بسته است. مسیر زردرنگ ترسناک این شهر به همراه جادوگر شهر اُز برای مدت‌ها همچون کابوسی در زندگی بسیاری از کودکان حضور داشت. پارک موضوعی شهر اُز برای ساخت فیلم جادوگر شهر اُز سال ۱۹۳۸ میلادی، بر بالای تپه‌های کوه راش در غرب ایالت کارولینای شمالی آمریکا ساخته شد. این پارک برای نخستین‌بار سال ۱۹۷۰ به روی بازدیدکنندگان مشتاق گشوده شد و در روز افتتاح توانست رکورد ۲۰ هزار بازدیدکننده در یک روز را به دست آورد. ‌این پارک پنج سال پس از افتتاح عمومی براثر آتش‌سوزی، بسته شد.

در تمام این سال‌ها پارک موضوعی شهر اُز رها شده بود که این مساله سبب تخریب برخی از بخش‌های آن و سرقت بسیاری از نمادهای فیلم مشهور جادوگر شهر اُز شد. این مکان سرانجام سال ۱۹۹۰ مرمت و بازسازی شد و از آن سال در طول پاییز در رویدادی به نام «شهر اُز در پاییز» به مدت دو روز به روی بازدیدکنندگان گشوده می‌شود. گردشگران علاقه‌مند می‌توانند در بازدید از پارک موضوعی شهر اُز، نوستالژی‌های دوران کودکی خود را مرور کنند. عواید حاصل از این بازدید دو روزه برای نگهداری این پارک هزینه می‌شود.

● تورهای آموزشی استرالیا

این روزها استرالیا بهاری دل‌انگیز را تجربه می‌کند. شهر سیدنی برای کسانی که علاقه‌مند یادگیری چیزهای جدید هستند، یکی از بهترین مقاصد گردشگری محسوب می‌شود. تورهای آموزشی سیدنی علاوه بر آن که بسیار متنوع و در حوزه‌های مختلفی چون ورزش، هنر و مهارت‌های کاری است، در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. مهم‌ترین گروه‌های شرکت‌کننده در این تورها کودکان و نوجوانان هستند. این تورها بسیار هوشمندانه در طول سفری خاطره‌انگیز، به شیوه عملی و پَرتیک به آموزش کودکان و نوجوانان می‌پردازند.

کیفیت کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت سیدنی به حدی است که برخی افراد ماهر در یک رشته برای بهره‌گیری از دوره‌های پیشرفته و مستر به استرالیا سفر می‌کنند. آموزش انواع هنرها نظیر نقاشی، شعر، مجسمه و... در گالری کودکان سیدنی، مرکز عکاسی سیدنی به‌منظور دوره‌های عکاسی، آموزش حرکات نمایشی در سیرک سیدنی، آشنایی با انواع بیماری‌های انسانی و همچنین دوره‌های متفاوتی چون جواهرسازی، آشپزی ایتالیایی و آموزش بازی بومرنگ ازجمله تورهای آموزشی برای گردشگران است. آموزش اسب‌سواری در پارک مورِه و آموزش گلف به همراه مربی و برنامه‌ای از پیش تعیین شده نیز از دیگر تورهای آموزشی سیدنی است که تورهایی تجملی و شیک محسوب می‌شوند.

 

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.