شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پائیز هفت رنگ هگمتانه را پاس بداریم

پائیز هفت رنگ هگمتانه را پاس بداریم

همدان در فصل پائیز همزمان با برگ‌ریزان مناظر چشم‌نوازی را پدید می‌آورد که تماشای آنها در این فصل خالی از لطف نیست.

به گزارش فارس، هنگامی که از گردشگری سخن می‌گوئیم ناخودآگاه تابستان و سفرهای داخلی و خارجی در اذهان متبادر می‌شود.

اما اکنون پائیز است و فصل برگ‌ریزان و نباید این فرصت را برای سفر کردن به همدان شهر هفت‌رنگ پائیز از دست داد، چرا که همدان شهر تاریخی ایران‌زمین در پائیز، گردشگری را معنای دیگری می‌بخشد.

همدان در فصل پائیز همزمان با برگ‌ریزان مناظر چشم‌نوازی را پدید می‌آورد که تماشای آنها در جاده‌های حاشیه‌ای همدان خالی از لطف نیست.

یکی از جاده‌هایی که باید ساعت‌ها در آن درنگ کرد، جاده منتهی به گنجنامه همدان است که با انبوه درختان رنگارنگ و خلوت آن آرامش عجیبی به دغدغه‌های پائیزی اذهان می‌بخشد و به نوعی مشکلات در پیچ و خم جاده آن گم می‌شود.

با بارش باران هوای مطبوعی از الوند که خبر از سرمای زمستانی دارد، جاده را محاصره می‌کند که به نوعی مطبوع و دلنشین است.

اما جاده منتهی به چشمه‌ملک از دیگر نقاط جذاب و دیدنی است که در فصل پائیز درختان آن با بر تن کردن رخت رنگارنگ و مه‌آلود بسیار چشم‌نواز است.

چشمه‌ملک، مسیری بسیار زیبا در دل کوه‌های همدان است و اغلب همدانی‌ها هر سال در هر فصل با عبور از این مسیر خاطراتی را تداعی می‌کنند که پائیز آن از هر فصلی دیدنی‌تر است.

دیوین، در روستای چشمه‌ملک به عنوان یکی از نقاط خوش آب و هوای همدان است که محل تفریح شهروندان همدانی است.

در فصل پائیز نیز گردشگران داخلی و خارجی می‌توانند از این مناظر بکر بهره‌مند شوند.

مسیر دو روستای سیمین و ابرو نیز یکی از مسیرهای زیبای حاشیه شهر همدان است که با برخورداری از آب و هوای مطبوع، درختانی با رنگ‌‎های متنوع پائیزی به گونه‎ای خودنمایی کرده و گردشگران را به این طبیعت بکر فرامی‌خواند.

دامنه الوند معروف به میدان میشان از دیگر نقاط جذاب فصل پائیز همدان است که می‌توان در این نقطه از همدان شکوه الوند را به نظاره نشست و در سفره‌خانه سنتی که در این نقطه تعبیه شده است، سرمای وجود را با چای گرم تلطیف داد.

در هر حال همدان شهری چهارفصل در امر گردشگری است که توسعه آن نیازمند توجه مسئولان است، به طوری که باید با برنامه‌ریزی و ایجاد طرح‌هایی در خور شأن نام پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین نسبت به جذب گردشگر و توسعه این صنعت درآمدزا اقدام شود.

همدان به طور طبیعی در ایام بهار که در ابتدا با نوروز است و در تابستان به خاطر آب و هوای خنک و مطبوع شاهد حضور گردشگران زیادی است.

در زمستان هم به لحاظ سرما و برف فراوانی که در این شهر وجود دارد، شاهدیم گردشگران زمستانی و ورزشکارانی که به یخ‌نوردی و اسکی علاقمند هستند، در همدان حضور یابند.

فصل پائیز که همدان در این فصل به رنگ و بوی زیبایی به خود گرفته و چهره شهر کاملاً رنگارنگ است، هنوز در بین گردشگران ناشناخته است که باید به این صنعت گردشگری پردرآمد در این فصل نیز پرداخته شود.

گردشگری همدان به قدری مهم و اثرگذار در توسعه شهر همدان است که مسئولان ارشد استان در ابتدای ورود به همدان خواستار توسعه این امر مهم می‌شوند، اما در اثنای کار این امر در هاله‌ای از فراموشی باقی می‌ماند.

آنچه در این مسئله مهم است، اینکه استاندار سابق همدان در هنگام تودیع خود از گردشگری چهارفصل همدان و پائیز زیبای تاریخ و تمدن ایران‌زمین سخن گفت و ابراز داشت، در آینده حرف‌های زیادی از این شهر تاریخی خواهد زد.

و استاندار جدید همدان نیز در آئین معارفه خود بر اهمیت این صنعت مهم و درآمدزا تأکید کرد و گفت: همدان دارای صنایع‌دستی غنی و گردشگری منحصر به فردی است که باید نسبت به توسعه و احیای آن از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

امیدواریم با نگاهی که مسئولان ارشد همدان به صنعت گردشگری دارند و با تأکیدات رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور بر توسعه این صنعت در همدان، در ادامه شاهد پیشرفت روزافزون صنعت گردشگری در همه فصول به ویژه در پائیز هفت‌رنگ همدان باشیم.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.