شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا

پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا

● خانه اپرا سدنی – سیدنی

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۷,۴۰۰,۰۰۰

خانه اپرا سیدنی با اینکه در میان آب واقع شده است اما یکی از زیباترین و مشهورترین مکان های دیدنی کشور استرالیا محسوب می شود. سالانه گردشگران بیشماری از این پارک دیدن می کنند. در این سالن علاوه بر لذت بردن از معماری زیبای ساختمان می توانید در یکی از ۴۰ برنامه ای که به طور هفتگی در این مرکز برگزار می شوند، دیدن کنید. همچنین می توانید غروب خورشید را از روی پل سیدنی از کافه اپرا در فضای باز تماشا کنید.

● اورلند – چیونگی دو، کره جنوبی

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۶,۸۸۴,۰۰۰

شهربازی Everland در کره جنوبی از سال ۱۹۷۳ میلادی موجب ترس و هیجان بالای کودکان است و خوب می داند که چگونه آنها را به سمت خود جذب کند. تعداد بازدیدکننده های این پارک سالانه ۱۱.۶ درصد بیشتر می شوند. این پارک به دو بخش تقسیم شده است. یک بخش تفریحی با وسایل آمریکایی هچون نمایش کابوها، کشتی کریستف کلمب وحشی، سافاری حیات وحش و رودخانه وحشی آمازون و بخش دیگر نیز شامل پرشیب ترین ترن هوایی چوبی دنیا است.

● موزه ملی Smithsonian از تاریخ طبیعی – واشنگتن دی‌سی

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۶,۸۰۰,۰۰۰

فسیل دایناسورها، یک فیل بزرگ تاکسیدرمی شده و باغ وحش حشرات از جمله مکان های جالب توجه و آموزشی برای کودکان است. این موزه ۱۲۶ میلیون آیتم در خود دارد و حتی در آنجا «الماس امید» را نیز می توانید تماشا کنید. در طی سال های گذشته بخش های جدیدی به این موزه اضافه شده است از جمله می توان به «اوشن هال» در اواخر سال ۲۰۰۸ یا سالن «خاستگاه انسان» اشاره کرد که در آنجا می توان جد و نیاکان و انسان های اولیه بازسازی شده را تماشا کرد.

● برج ایفل – پاریس

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۶,۷۰۰,۰۰۰

برج ایفل را تقریبا همه مردم دنیا می شناسند. این نماد زیبای فرانسه در قلب شهر پاریس واقع شده است و سازه فلزی به هم بافته شده ای است که از بالای آن می توان نمای ۳۶۰ درجه از شهر زیبای پاریس را تماشا کرد. در سال گذشته میلادی، حدود ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از برج ایفل دیدن کرده اند و این برج رکود فروش اینترنتی بلیط را در دنیا به نام خود ثبت کرد. آسانسور شیشه ای ایفل تا ارتفاع ۱۶۴.۵ متر بالا می رود و می توانید نمای زیبایی از شهر را تماشا کنید.

● یادبود لینکلن – واشنگتن دی‌سی

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۶,۰۴۲,۳۱۵

این بنای یادبود در سال ۱۹۲۲ میلادی به منظور بزرگداشت آبراهام لینکلن ساخته شده است. لینکلن رئیس جمهور زمان جنگ آمریکا بود. این بنای سنگی در میان طبیعت زیبا ساخته شده و در مقابل آن استخری وجود دارد که تصویر بنا در آن منعکس می شود.

● خیابان بوربن – نیواورلئان

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۶,۰۱۷,۵۰۰

در این خیابان اصولا حال خوبی پیدا نمی کنید و بیشتر خشمگین و عصبی می شوید. باید سعی کنید با موسیقی در حالت نرمال باقی بمانید. البته اگر شلوغی، ازدحام و سروصدای زیاد را دوست دارید، می توانید به سیرک «مردی گراس» در این خیابان بپیوندید.

● جزیره عجایب در یونیورسال اورلاندو

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۵,۹۴۹,۰۰۰

 این پارک در سال ۲۰۱۰ میلادی با نام «دنیای جادویی هری پاتر» گشایش یافت و جمعیت بسیاری را به سمت خود جذب کرد. در این پارک انواع فروشگاه، رستوران و مکان هایی وجود دارند که انواع جادوهای هری پاتر را به گونه ای به نمایش گذاشته اند. حتی شخصیت های دیگر این فیلم تخیلی هچون مارول نیز در این سرزمین به چشم می خورند.

● کاخ ورسای – ورسای، فرانسه

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۵,۹۰۰,۰۰۰

پادشاه لوئیس چهاردهم در اقدامی جالب، بنایی که برای اقامت موقت شکارچیان ساخته شده بود را بازسازی و آن را به کاخی زیبا مبدل کرد. بسیاری از گردشگرانی که به فرانسه سفر می کنند از این کاخ و سالن های آن همچون تالار آینه دیدن می کنند.

● موزه بریتانیا – لندن

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۵,۸۴۲,۱۳۸

این موزه مساحتی حدود ۴ کیلومتر مربع و ۷ میلیون اثر در خود دارد. این مکان از جمله موزه هایی است که باید حتما از آن دیدن کنید زیرا تاثیر بسیاری روی بازدیدکننده ها دارد. البته جمعت زیادی که از این موزه دیدن می کنند اجازه نمی دهند تا به راحتی در میان مجموعه های زیبای آن گشت بزنید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.