شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا

پربازدیدترین جاذبه های گردشگری دنیا

برای اینکه پربازدیدکننده‌ترین جاذبه‌های گردشگری دنیا را بهتر بشناسید در این مطلب که به صورت سریالی و در ۵ قسمت تهیه شده است، با ما همراه باشید.

● بازار پارک پَلیِس – سیاتل

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۰,۰۰۰,۰۰۰

یکی از قدیمی ترین بازارهای کشاورزی در ایالت متحده پارک پَلیس است که حدودا از سال ۱۹۰۷ میلادی در این منطقه ساخته شده است. این بازار اکنون برای انواع سوغاتی های محلی سیاتل، رستوران غذاهای دریایی، ماهی فروش ها و انواع ماهی های سالمون و هنر اینستالیشن شهرت دارد.

● زوکالو – مکزیکو

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۰,۰۰۰,۰۰۰

این قصر بزرگ در مرکز تاریخی شهر مکزیکو سالانه پذیرای حدود ۱۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان است. علاوه بر این گردشگران، ۳۵ میلیون نفر جمعیت خود مکزیک نیز از Zócalo و هنرهای ساختاری بنای آن دیدن می کنند. این قصر چسبیده به کلیسای جامع شهر مکزیک و قصر ملی قرار دارد.

● پادشاهی حیوانات دیزنی – تفرج‌گاه دیزنی‌لند در فلوریدا

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۹,۶۸۶,۰۰۰

دوباره به آمریکا و فلوریدا و دیزنی‌لند بازگشتیم. این پارک حیوانات از سال ۱۹۸۹ میلادی تا کنون محل نمایش میکی ماوس و گوریل های پشت نقره ای است. این پارک تقریبا نوعی موزه، باغ وحش و پارک است و انواع تفریحات هیجان انگیز را می توان آنجا تجربه کرد. سافاری کلیمانجارو یا مجسمه درخت زندگی ۱۴ طبقه که شکل ۳۲۵ نوع حیوان روی آن حک شده است از جمله دیدنی های این پارک هستند.

● استودیو هالیوود دیزنی - تفرج‌گاه دیزنی‌لند در فلوریدا

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۹,۶۰۳,۰۰۰

تفرج‌گاه دیزنی‌لند فلوریدا در آمریکا در هر حال جزو پربازدیدکننده ترین جاذبه های گردشگری دنیا است و همه بخش های آنها همچون استودیو هالیوود نیز سالانه حدود ۱۰ میلیون گردشگر را به سمت خود جذب می کنند. این استودیو از سال ۱۹۸۹ میلادی در این منطقه قرار دارد و مساحت آن حدود ۰.۶۲۳ کیلومتر مربع است و خیابان و شبکه و ساختمان های متعدد دارد. در ضمن، در این مکان می توانید ماکت های عصر طلایی فیلم قصر پیکسار و ... را مشاهده کنید.

● پارک ملی کوهستان Great Smoky

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۹,۴۶۳,۵۳۸

سرزمین سرخپوستان چروکی در آمریکا در حال حاضر یکی از پارک های ملی بسیار زیبا است که در سال ۱۹۴۰ میلادی گشایش یافته است و مساحتی حدود ۲۱۰۵ کیلومتر مربع از تنسی تا کالرولینای شمالی را در برگرفته است. این جنگل توسط کوه های آپالاچ به دونیم تقسیم شده است. پس از بالا رفتن از کوه و رسیدن به قله چیمنی می توانید مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبایی را مشاهده و بزرگی خدا را شکر کنید.

● دیوار بزرگ چین – چین

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۹,۰۰۰,۰۰۰

این سازه که بیش از دوهزار سال قدمت دارد یکی از پربازدیدکننده ترین مکان های توریستی جهان است. گفته می شود این دیوار از فضا قابل مشاهده است البته این گفته بارها و به روش های مختلف تکذیب شده است. اما در اصل ماجرا فرقی ندارد زیرا این دیوار واقعا بزرگ است و همچون دم اژدها از شرق تا غرب چین را در برگرفته است. این دیوار ۸۸۵۱ کیلومتر طول دارد و زیباترین بخش آن جایی در نزدیکی های بیجینگ است.

● بندرگاه خیابان جنوبی – نیویورک

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۹,۰۰۰,۰۰۰

این سایت رودخانه شرقی در روزهای کم رونق منهتن در دهه ۱۶۰۰ میلادی یکی از مکان های پررونق با انواع رستوران و اسکله بوده است. اسکله های این مکان همچون اسکله شماره ۱۷ اکنون به یک پاساژ تبدیل شده اند.

● اسکله دریایی – شیکاگو

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۸,۶۹۰,۰۰۰

این اسکله یادآور ارتش در جنگ جهانی اول است و شامل انواع کارناوال های ارتشی، رقص فواره ها، کیوسک زیورآلات، تئاتر IMAX و رستوران هایی متعدد با غذاهای محلی است. موزه از آثار هنری هنرمندانی همچون فرانک لیویلد رایت و لوئیس تیفانی نیز وجود دارد.

● موزه لوور پاریس

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۸,۵۰۰,۰۰۰

بزرگ ترین موزه دنیا از نظر آثار هنری و معماری ساختمان موزه مورد توجه گردشگران قرار دارد. هرم شیشه ای موجود در حیات این موزه نیز خود، یکی از جاذبه های اصلی برای دوستداران هنر است. در این هرم حدود ۳۵ هزار شاهکار هنری نگهداری می شود. انواع نقاشی های مشهور دنیا همچون مونالیزا را می توان در این موزه از نزدیک مشاهده کرد.

● موزه هوا و فضا ملی – واشنگتن دی‌سی

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۸,۳۰۰,۰۰۰

بزرگ ترین مجموعه تاریخی هواپیما و ناوهای فضایی در دنیا، موزه هوا و فضا ملی آمریکا است. این مجموعه حدود ۵۰ هزار ناو هوایی در خود دارد که هنوز از آنها استفاده می شود. این موزه در سال ۱۹۷۶ میلادی گشایش یافته است و برای کوچک و بزرگ جذاب است و گردشگران متعددی از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.