روز اولبا پرواز به سمت شهر تاشکند پرواز خواهیم کرد. بعد از انجام تشریفات پرواز و تهیه سیم کارت و تهیه پول رایج کشور ازبکستان به سمت هتل حرکت کرده و تا بعد از ظهر استراحت خواهیم کرد. در ابتدای شب یک گشت سبک شهری خواهیم داشت. 
روز دوم
صبح بعد از صرف صبحانه به سمت میدان امیر تیمور حرکت کرده و از موزه امیر  تیمور بازدید خواهیم کرد. سپس به سمت بازار سنتی چهارسو رفته و از قلب  تپنده شهر تاشکند بازدید خواهیم کرد.
بعد از ظهر به دیدار سیتی پارک تاشکند رفته و از زیباییهای بی نظیر آن لذت خواهیم برد.
روز سوم
امروز با قطار به سمت سمرقند حرکت خواهیم کرد. بعد از ورود به شهر سمرقند به  هتل زیبای محل اقامت خود رفته و استراحت خواهیم کرد. بعدازظهر به دیدار  منطقه تاریخی ریگستان خواهیم رفت. از مسجد و مدرسه شیردار، طلاکاری و الغ‌بیک بازدید کرده و به سمت مسجد بی‎بی خانم حرکت خواهیم کرد.
روز چهارم
امروز ادامه دیدار از شهر سمرقند را خواهیم داشت. دیدار از موزه افراسیاب، مجموعه شاه زنده، مسجد حضرت خضر، رصدخانه الغ‎بیک و مقبره تیمور برنامه‌های امروز ما در شهر سمرقند خواهند بود.
روز پنجم
با قطار به سمت شهر بخارا حرکت خواهیم کرد. بعد از ورود به شهر بخارا و اقامت و استراحت در هتل یک بازدید سبک از مجموعه آثار تاریخی شهر بخارا خواهیم داشت.
روز ششم
امروز بازدید از ارگ بخارا، مسجد و مناره کلان، لب حوض، مسجد بالای حوض، چشمه ایوب، مقبره امیر اسماعیل سامانی و مجموعه ماه خاصه دیدن خواهیم کرد. امروز صبح و بعد از ظهر بازدید از آثار تاریخی شهر بخارا خواهیم داشت.
روز هفتم
با قطار عادی بخارا به سمت شهر خیوه حرکت خواهیم کرد. بعد از ورود به شهر خیوه چند ساعتی را استراحت کرده و سپس بازدید از قلعه تاریخی ایچان قلعه را آغاز خواهیم کرد. تمام اماکن دیدنی شهر خیوه در درون قلعه قرار داشته و بازدیدهای ما صبح و بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.
روز هشتم
امروز به بررسی و بازدید باقیمانده آثار تاریخی موجود در ایچان قلعه شهر خیوه خواهد گذشت. بعدازظهر فرصتی برای استراحت و گشت و گذار در شهر خیوه در اختیار همراهان عزیز خواهد بود.
روز نهم
صبح خیوه را به مقصد شهر سمرقند ترک خواهیم کرد. تمام روز در قطار بود و غروب وارد شهر سمرقند خواهیم شد. بلافاصله به سمت مرز پنجکنت حرکت و بعد از انجام تشریفات مرزی وارد کشور تاجیکستان خواهیم شد. شب را در شهر پنجکنت خواهیم بود.
روز دهم
بعد از صرف صبحانه و بازدید کوتاه از شهر پنجکنت به سمت روستای پنج رود و مقبره رودکی حرکت خواهیم کرد. ساعتی را در دامنه کوهستان با پدر شعر فارسی خلوت کرده و سپس به سمت شهر دوشنبه حرکت خواهیم کرد. امروز از گردنه های زیبای ورزاب عبور کرده و از زیبایی های بی نظیر ارتفاعات فان لذت خواهیم برد. مسیر ما به سمت دوشنبه کوهستانی و بسیار دیدنی خواهد بود. غروب به شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان خواهیم رسید.
روز یازدهم
بعد از صرف صبحانه یک روز پرکار برای دیدار از شهر دوشنبه خواهیم داشت. میدان مرکزی شهر دوشنبه، مجسمه امیر اسماعیل سامانی، کتابخانه بزرگ فردوسی، بنای بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان، پارک رودکی و موزه ملی شهر دوشنبه از اماکنی هستند که امروز بازدید خواهیم کرد. بعد از نهار به دیدار مقبره صدرالدین عینی رفته و سپس برای خرید سوغاتی به سمت بازار خواهیم رفت.
روز دوازدهم
امروز به سمت ایران حرکت خواهیم کرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه به شماره 09158086001 با موضوع سفر جاده ابریشم پیام بدهید تا با شما تماس بگیریم.