شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

۱۰ ویژگی جذاب ایتالیا و ایتالیایی ها

۱۰ ویژگی جذاب ایتالیا و ایتالیایی ها

پیتزا، پاستا، وردی، کولوسیوم و مدل های فشن.... همه ما می دانیم که ایتالیا بعضی چیزها را بطور بی همتایی بهتر از بقیه کشورها انجام می دهد.

به گزارش برترین ها به نقل از دیلی میل گردشگران طرفدار این چکمه شیک اروپا، فقط برای خوردن اسپاگتی، دیدن اپرا یا خرابه های باستانی به آن سفر نمی کنند. موارد زیر را مطالعه کنید تا دلایل دیگر آن را دریابید.

۱. تملق

ایتالیایی ها همیشه از دوستان خود تعریف می کنند و به همان اندازه هم غریبه های زیبا را تحسین می کنند. تملق ابزاری تاریخی برای خلع سلاح طرف مقابل است و نقطه اتکای جامعه ایتالیا است.

همانطور که لوئیجی بارزینی در کتاب "ایتالیایی ها" می نویسد: «مردم همیشه از چنین هنرهایی استفاده توهین آمیز می کنند تا منفعتی کسب کنند، رقبا را نابود کنند و به قدرت و ثروت برسند.»

۲. حمام های داغ

این شبه جزیره ۳۸۰ مکان اسپا دارد که گل درمانی و آب درمانی دارند.

ایتالیا از لحاظ اسپاهای بزرگ در دنیا پیشگام است و حتی وان هایی را به اروپا صادر می کند. آب درمانی شامل حمام های جزیره ای، چشمه های آب گرم و حمام های کوهستانی در دهکده بورمیو می شود. نوشیدن آب معدنی در بعضی مکان ها هم ضرری ندارد و مفید است.

۳. دشنام دادن

چه به زبان ایتالیایی صحبت کنید چه به زبان های دیگر، لهجه یک ایتالیایی بومی هر دشنامی را به ابزار قدرت کندی تبدیل می کند.

دشنام دادن در ایتالیا یک هنر نمایشی است. دشنام های هر منطقه از ایتالیا متفاوت است و گاهی نمایشی، عصبی و حتی خنده دار است.

این دشنام ها که از ویژگی مردم ایتالیا نشأت می گیرند، گاهی طرف مقابل را در عین حال که شوکه و تحقیر می کند، به خنده می اندازد.

۴. وقت گذرانی در سواحل

ایتالیا با ۷۴۰۰ کیلومتر خط ساحلی بیشترین ساحل را در اروپا دارد و دارای ۲۷ پارک آبی است. دمای تابستان در بسیاری از مکان ها تا ۳۰ درجه بیشتر بالا نمی رود که در مقایسه با فرانسه و پرتقال بالاتر است.

شنا کردن در آبهای این سواحل مانند شنا کردن در آبهای استوایی ولی بدون کوسه و دستفروش های بدلیجات است.

وقتی نوبت به سواحل ایتالیا می رسد، انتخاب از میان آنها سخت می شود زیرا ۲۴۸ ساحل ایتالیا وضعیت پرچم آبی برای آبهای صاف و زلال و شن های تمیز ساحلی دارند.

۵. دولت های فراوان

از پایان جنگ جهانی دوم به بعد، ایتالیا ۶۲ دولت تحت ۳۸ نخست وزیر داشته است (۴۰ اگر ۳ دوره سیلویو برلوسکونی را حساب کنیم) و فقط یکی از آنها یک دوره کامل ۵ ساله را تمام کرده است.

۶. آتشفشان

ده آتشفشان فعال در ایتالیا وجود دارد و بزرگترین آتشفشان کشور و اروپا کوه اتنا در سیسیل است که بعد از مونا لوآ در هاوایی، بزرگترین آتشفشان فعال در دنیا است. فوران های شگفت انگیز و چشم اندازهای باشکوه آن و جاری شدن گدازه ها و غارهای فراوان اتنا هر ساله بیش از یک میلیون توریست را به این منطقه می کشاند. در ماه ژوئن، کوه اتنا جزو مکان های میراث جهانی یونسکو ثبت شد و به سه آتشفشان ایتالیایی دیگر پیوست.

۷. دسر

همه کیک پای سیب را دوست دارند و گاهی خوردن یک تکه باقلوا بسیار لذتبخش است، ولی هیچ چیز مثل شیرینی ها و دسرهای ایتالیایی نمی شود. ستاره های واقعی آشپزی ایتالیایی، ژلاتو، تیرامیسو، کانولی، ناپولی، بیسکوتی اسپومونی، تارتوفو و ... دارد. قنادان ایتالیایی در رسانه ها هم کار می کنند و کیک ها، کلوچه ها و خامه را قاطی می کنند و خوشمزه ترین و بیشترین دسرهای دنیا را درست می کنند. البته بهتر است بدانید که خودشان این چیزها را نمی خورد و بعد از غذا فقط کمی میوه یا شکلات می خورند.

۸. غارنوردی

ایتالیا یکی از آن کشورهایی است که بیشترین غارها را در دنیا دارد و تعداد غارهای زیرزمینی آن حدود ۳۵۰۰۰ غار است و هزاران غار زیرآبی دارد. گروتا جیگانته به عنوان بزرگترین غار در دسترس روی زمین با ۸۵۰ متر عرض و ۵۰۰ پله به سمت داخل زمین، رکورد جهانی گینس را دارد. غارهای معروف دیگر ایتالیا غار آبی در کاپری و غار دل ونتو هستند.

۹. اتومبیل های اسپورت

کاتالوگ جت ها زمینی ایتالیا رویای رانندگان تمام دنیا است. از دهه ۳۰ به بعد یک سازنده اتومبیل های مسابقه به تولید اتومبیل های اسپورت الهام بخشید. در سال ۲۰۱۲ فراری ۷۰۰۰ اتومبیل فروخت و ۳ میلیارد دلار درآمد داشت. درست است که لامبورگینی الان متعلق به شرکت آلمانی آئودی است، ولی استایل آن هنوز ایتالیایی مانده است. پاگانی، آلفارومئو، مازراتی از نام های دیگری در میان اتومبیل های اسپورت ایتالیایی هستند.

۱۰. گشت های تفریحی رودخانه ای

گشت رودخانه ای ایتالیا احتمالاً در میان چیزهایی نیستند که وقتی به ایتالیا فکر می کنید به ذهنتان برسند، ولی گشت رودخانه ای در این شبه جزیره کسب و کار پررونقی است و مسیرهای جدیدی در حال باز شدن است. رودخانه های ایتالیا به اندازه رودهای ایتالیا بلند نیستند ولی گردشگران در ایتالیا می توانند با این گشت ها از یک مکان میراث فرهنگی یونسکو به مکان دیگری بروند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.