شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

زیباترین پارک های ملی اروپا

زیباترین پارک های ملی اروپا

وقتی فضای شهری و شلوغی آن دنیا را برایمان کوچک و کسل کننده می کند، فضاهای باز و باشکوه پارک های ملی داروی خوبی می تواند باشد. اروپا پر از زیباترین پارک های ملی طبیعی و محافظت شده در دنیاست که از جنگل های انبوه، دریاچه های بکر و چشم اندازهای وحشی برخورداند. در اینجا به بهترین و زیباترین پارک های ملی اروپا اشاره می کنیم...

● پارک ملی دریاچه های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park) در کرواسی

این پارک در فهرست میراث جهانی قرار گرفته است و وقتی که از آن دیدن کنید دلیلش را درمی یابید. یکی قدیمی ترین پارک های ملی در جنوب شرقی اروپاست و پر از کوه های زیباست که در میان آنها شانزده دریاچه قرار دارد و این دریاچه ها بخاطر سطوح مختلف مواد معدنی به رنگ های مختلف هستند. جنگل های آن از درختان راش، صنوبر و کاج تشکیل شده اند و زیستگاه خرس، گرگ، خفاش و سیاه گوش هستند.

● پارک ملی ساکسون سوئیس (Saxon Switzerland National Park) در آلمان

این پارک ملی که در نزدیکی شهر درسدن واقع شده پر از چشم اندازهای منحصر بفرد است. این پارک به خاطر مخروطیان بلندش معروف است که بالای صخره ها قرار گرفته اند و جنگل های انبوه دور و بر آنها را گرفته اند. پس از سالها این پارک که در بخش دورافتاده ای در شرق آلمان واقع شده، حالا به جاذبه ای برای پیاده روی، دوچرخه سواری و کوهنوردی تبدیل شده است. کوه ها و جنگل های انبوه آن باعث شده اند که این منطقه تبدیل به جاذبه ای نادر در اروپا تبدیل شود.

● پارک ملی لوک لوموند و تروساکس (Loch Lomond & the Trossachs National Park) در اسکاتلند

این پارک ملی با ۷۲۰ مایل دشت های خوش منظره اسکاتلندی، یکی از زیباترین و بزرگترین پارک های ملی بریتانیاست. ارتفاعات اسکاتلند بهشت افرادی است که پیاده روی در طبیعت را دوست دارند و تروساکس با چشم اندازهای وحشی، دریاچه های زلال و تپه های زیبا به حق در این لیست قرار گرفته اند.

● پارک ملی سوئیس (Swiss National Park) در سوئیس

این پارک که بخشی از ذخیره بیوسفر یونسکو است، بزرگترین منطقه حفاظت شده در سوئیس است. این پارک در مرز دره انگادین ایتالیا قرار دارد و یکی از قدیمی ترین پارک های ملی است که پر از چشم اندازهای زیباست. در این پارک شاهد رودهای نیلگون، قله های باشکوه و جنگل های انبوه آلپ خواهید بود.

● سَنک تِر (Cinque Terre) در ایتالیا

اگر می خواهید پارکی متفاوت و زیبا ببینید، پارک سنک تر انتخاب خوبی است که در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارد. این منطقه متشکل از دهکده های خوش منظره، خط ساحلی زیبا و تپه های پست و بلند است. با خودرو نمی توان به دهکده ها دسترسی پیدا کرد و فقط از طریق قطار یا قایق است که می توانید به این مناطق دست نخورده برسید.

● پارک ملی اولانکا (Oulanka National Park) در فنلاند

این پارک هم در تابستان و هم در زمستان بسیار زیباست. این پارک ۲۷۰ کیلومتر مربعی در اوستروبوسنیای شمالی و مناطق لپلند فنلاند واقع شده است. این پارک در نزدیکی دایره قطبی قرار دارد و منطقه دورافتاده ای است که رودهای آن با جنگل های کاج محاصره شده اند. در زمستان مناظر آن دوستداران پیاده روی در طبیعت را به خود جذب می کند تا بتوانند فرصت مشاهده شفق شمالی را بدست آورند.

● پارک ملی بلونو دولومیت (National Park of the Belluno Dolomite) در ایتالیا

این پارک روی لبه جنوب شرقی کوه های آلپ در شمال ایتالیا واقع شده است. این پارک در سال ۱۹۹۰ تأسیس شد تا از زیبایی طبیعی آن محافظت شود. بیشتر جاهای این پارک وحشی هستند و تابحال پای کسی به آنها نرسیده است. هوای تازه کوهستان و گسترده وسیع گل های زیبای وحشی، باعث شده که این پارک نقطه محبوبی در تابستان باشد.

● تریگلاو (Triglav) در اسلونی

این پارک تنها پارک ملی اسلونی است، ولی می توان گفت که یکی از زیباترین پارک های ملی اروپاست. کوه باشکوه تریگلاو تقریباً در وسط آن قرار گرفته است و ۲۸۶۴ متر ارتفاع دارد و این منطقه پر از قله ها و دره های باشکوه است که باعث شده نقطه ایده آلی برای کوهنوردان حرفه ای باشد. اسکی، رفتینگ و ورزش های آبی هم از فعالیت های محبوب دیگر این منطقه هستند که توریست های زیادی را جذب می کنند.

● پارک ملی پیرنه (Pyr?n?es National Park) در فرانسه

یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین پارک های ملی فرانسه است که از آلپ وحشی تر است و پر از کوه های عظیم، آبشارهای خروشان و دریاچه های آرام است. در این منطقه اسب سواری و کوهنوردی محبوب است.

● پارک ملی اوردسا (Ordesa National Park) در اسپانیا

این منطقه با زیبایی طبیعی شگفت انگیزش یکی از بهترین و اولین پارک های ملی اروپاست. این منطقه با ۱۵۶ کیلومتر مربع مساحت که در مرز فرانسه قرار دارد، پر از رودهای خروشان، آبشارها، صخره های عمودی و بیشه های انبوه است. برای دوستداران حیات وحش جای خوبی است و جنگل های آن زیستگاه مارموت، گراز وحشی، عقاب طلایی، کرکس ریشدار، شاهین و انواع و اقسام پرندگان است

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.