شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بوستان قیطریه

بوستان قیطریه

یکی از بوستانها (پارکها)ی شمال شهر تهران است که در ناحیه 7 منطقه 1 شهرداری تهران واقع شده است. مساحت این پارک در حدود

۱۲۲۶۰۶ متر مربع می باشد.

پارک قیطریه در گذشته بافتی جنگلی داشته و متعلق به خواهر تنی ناصرالدین شاه قاجار بود که در سال ۱۳۵۶ به همت شهردار وقت تهران باغ بزرگ قیطریه به پارک تبدیل شده است.

گلکاری ها، بافت جنگلی، حوضچه آب و آبنماهای این پارک فضای کاملا دلنشینی را ایجاد میکند و این مکان را به یکی از جاهای دیدنی تهران بدل کرده است. گونه های گیاهی متعدد چون نارون، کاج، گردو، چنار، سرو نقره ای و زبان گنجشک و آواز پرندگان، قدم زدن در راههای متعدد و تودرتوی بوستان قیطریه را لذت بخش می کند.

 

به طور کلی در پارک قیطریه شرایطی فراهم شده که هم محل مناسبی برای گردش های خانوادگی باشد و هم مناسب گردش های دوستانه و هم مناسب ورزش های مختلف . کودکان هم از امکانات زیادی برای تفریح برخوردارند. همچنین در خیابانهای اطراف پارک، برای پارک خودرو می توان جاپارک پیدا کرد.

امکانات تفریحی پارک قیطریه :

آلاچیق و میزهای باربیکیو، وسایل بازی کودکان، سینما شش بعدی، محوطه ای با میزهای پینگ پنگ، پیست اسکیت، زمین بدمینتون، میز شطرنج، وسایل بدن سازی، بوفه و نمازخانه.

فرهنگسرای ملل از سال ۱۳۷۳ در این بوستان شروع به کار کرده و فعالیتهای آموزشی و هنری مختلف را در خود جای داده و به مرکزی فرهنگی با امکانات کتابخانه و کلاسهای آموزشی برای ساکنان قیطریه تبدیل شده است.

مسیر دسترسی :

بوستان قیطریه در شمال بزرگراه صدر و انتهای خیابان قیطریه واقع است و از شمال به فرمانیه، از جنوب به میدان پیروز و بزرگراه صدر، از شرق به چیذر و از غرب به قیطریه و شریعتی محدود می شود.

پارک قیطریه به نام های بوستان قیطریه، نیز شناخته می شود.

 

منبع:aryazamyn

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.