شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بوستان بانوان نرگس

بوستان بانوان نرگس

این بوستان که بزرگترین بوستان بانوان تهران است، بیش از ۲۱ هکتار مساحت دارد و در اواخر سال ۹۰ در منطقه ۱۸ ساخته شده است و از مکانهای تفریحی امن ویژه بانوان در تهران محسوب می شود.

بوستان نرگس بیش از ۱۵ مجموعه فرهنگی، ورزشی، خدماتی و رفاهی همچون نمازخانه، مهدکودک، کتابخانه، کلینیک گل و گیاه، مسیر تندرستی، دسته های ورزشی، مجموعه استخر سرپوشیده، سونا، جکوزی، سالن بدنسازی، زمین ورزشی بدمینتون، زمین اختصاصی والیبال، زمین اختصاصی بسکتبال، چمن مصنوعی فوتبال، پیست های اسکیت، بوفه، رستوران و فروشگاه عرضه محصولات صنایع دستی دارد.

یکی از جذابیت های بوستان نرگس گونه های گیاهی است که برای فضای سبز آن استفاده شده و زنان علاقه خاصی برای آگاهی از کم و کیف رشدشان نشان میدهند که البته در این رابطه فضایی در قالب کلینیک گل و گیاه نیز در پارک طراحی شده است. در این پارک بیش از 38 گونه گیاهی وجود دارد که درختهای تبریزی، صنوبر، کبوده، بید مجنون، توت، نوک، زیتون تلخ، کامسی، سدروس، ابریشم ایرانی، ابریشم مصری، ارغوان، توری، برگ بو، به ژاپنی، یاس زرد، زرشک همیشه سبز، زرشک قرمز، شمشاد طلایی، سرو خزنده و انواع رز غرس شده از جمله آنها هستند. همچنین برکه زیبایی برای مرغابیها طراحی شده که برخی در آرامش پارک، عبور نرمشان در آب را به تماشا می نشینند و در حقیقت یکی از زیباترین فضاهای پارک همین قسمت است که پلی نیز روی آن قرار دارد.

پارک بانوان نرگس که در جنوب پایتخت واقع شده با حصارهای سفید بلند پوشیده شده و زنان را برای تفریح و ورزش از تیررس دید مردان دور نگه می دارد. مسیولان مدیریت شهری هم بارها از امنیت بالای این محل خبر داده و این اطمینان را به زنان داده اند که هیچگونه امکان دید به پارک وجود ندارد و آنها می توانند در امنیت کامل و آرامش ورزش و تفریح کنند؛ امنیتی که در سایه آن زنان می توانند پوشش راحتتری نیز داشته و به گونه ای در انتخاب نوع پوشش آزاد هستند.

مسیر دسترسی :

بوستان بانوان نرگس در محله یافت آباد، میدان معلم، خیابان شهید حیدری جنوبی، خیابان یاسر (پشت بوستان بزرگ قایم) قرار دارد.

 

منبع:aryazamyn

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.