شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

خطرناک ترین راه های صخره ای دنیا

خطرناک ترین راه های صخره ای دنیا

اگر از ارتفاع وحشت دارید، بهتر است حتی عکس های این مطلب را هم نگاه نکنید شاید باعث دل به‌هم‌خوردگی شما بشود. اما اگر هیجان دوست هستید و مکان ها و تفریحات عجیب و خطرناک دنیا برایتان جذابیت ویژه ای دارند، خوب است با این ده مسیر خطرناک کوهستانی آشنا شوید که هر کس دل رفتن به آنجا را ندارد.

● El Caminito Del Rey – مالاگا، اسپانیا

برای رفتن به این مسیر خطرناک و تجربه وحشت واقعی در آنجا باید چند سال صبر کنید زیرا El Caminito Del Rey در نتیجه سقوط دو گردشگر که منجر به مرگ آنها شد، تعطیل شده است. البته مسوولان در تلاش هستند تا سال ۲۰۱۵ میلادی دوباره آنجا را بازگشایی کنند. مسیر کنار این صخره ابتدا و اساسا برای عبور کارگران کارخانه تولید برق ساخته شد اما این زیبایی ترسناک خیلی زود به یکی از مقاصد کوهنوردها و هیجان دوست ها تبدیل شد. عرض این مسیر فقط یک متر و ارتفاع آن ۱۰۰.۵ متر بالای زمین است. رودخانه El Chorro در زیر این صخره قرار دارد و بازدیدکننده ها باید بدون هیچ میله یا جایی برای دست گرفتن از این مسیر باریک، بلند و بسیار خطرناک عبور کنند. واقعا دل می خواهد راه رفتن در چنین مسیر باریکی آن هم در ارتفاع یکصدمتری! اما در مراحل تکمیل این راه، قرار است جای دست، چراغ و میله های محافظ برای این مسیر پرخطر تعبیه شود.

● مسیر صخره ای – نیوپورت، جزیره Rhode (ایالت متحده آمریکا)

این مسیر بسیار خطرناک و باریک در ارتفاع ۲۱ متری قرار دارد اما برای راه رفتن در آن فقط اندازه دو جای پا وجود دارد. بوته ها شاخ و برگ های موجود در این منطقه این خطر را پوشانده اند. البته خطر سر خوردن و سقوط به پایین تنها خطر این مسیر نیست، در طول راه باید مراقب گزنه های آمریکایی که سمی هستند نیز باشید. اگر یک لحظه چشم از راه بردارید و بخواهید چشم انداز زیبای اطراف را نگاه کنید، ممکن است در دام این گزنه ها بفتید. از بالای این مسیر پرخطر می توانید عمارت باقی مانده از قرن ۱۹ میلادی و خط ساحلی اقیانوس اطلس را تماشا کنید.

● کوه تیانمن – ژانجیاجیه، چین

باید بدانید این راه در دل کوه و صخره وجود نداشته است و دست ساز بشر است. چینی ها این راه بسیار باریک و ترسناک را در ارتفاع ۱۲۲۰ متری از سطح زمین ساخته اند که فقط ۹۱.۵ سانتی متر عرض دارد. شیشه های کف این راه، فقط ۶ سانتی متر ضخامت دارند و فاصله با مرگ همین ۶ سانتی متر است. در این راه نباید به هیچ وجه پایین را نگاه کنید زیرا بسیار ترسناک و دلهره آور است و در ضمن، از منظره و چشم انداز ۳۶۰ درجه آن بالا نیز غافل خواهید شد.

● صخره های Slieve League –دانگل، ایرلند شمالی

برای تماشای مناظر زیبای صخره های Slieve League باید از مسیر «فقط یک نفر» عبور کنید. هویت این راه از نام آن کاملا مشخص است: عرض آن فقط برای عبور یک نفر مناسب است. حرکت در این مسیر اضطراب بسیاری در پی دارد زیرا در پایین پای خود ارتفاع ۶۱۰ متری از اقیانوس را می بینید که اگر خدایی نکرده به پایین پرت شوید عملا چیزی از شما باقی نخواهد ماند. ترجیحا در روزهای باران و آب و هوای مه‌آلود هرگز به این مکان نروید.

● جاده صخره ای چانگ کنگ – کوه هواشان، چین

بالا رفتن از این صخره صاف بسیار ترسناک به نظر می رسد. تصور کنید که ناگهان پایتان لیز بخورد و به پایین پرت شوید! تصورش هم وحشتناک است. این راه و چوب های بلندی که در سنگ های صخره کار گذاشته شده اند در ۷۰۰ سال پیش ساخته شده اند. وقت وارد این مسیر بشوید دیگر راه بازگشتی ندارد زیرا راه طوری ساخته شده است که فقط یک نفر می تواند از آن عبور کند. باید تا بالا بروید و این مساله آن را به یک چالش اساسی تبدیل کرده است.

● پریکستولن – Ryfylke، نروژ

بالای این صخره هیچ نوع میله، مرز هشداردهنده یا علامتی برای خطر وجود ندارد و همه چیز به خود بازدیدکننده بستگی دارد که چقدر به لبه های صخره نزدیک شوند. این صخره که با نام «پرتگاه عمومی» شناخته می شود، یک سکوی صاف و سنگی به اندازه ۲۵×۲۵ متر است و در ارتفاع ۶۱۰ متری از سطح زمین قرار دارد.

● دیوار بزرگ جیانکو – روستای Xizhaizi، چین

توجه کرده اید بیشتر این مسیرهای خطرناک کوهستانی در کشور چین بوده اند؟ فقط محصولاتش ترسناک نیست، گردشگاه های چینی ها هم ترس دارد. البته این دو ترس بسیار با هم متفاوت هستند. ترس اول واقعا جای نگرانی دارد. اما ترس دوم هیجان انگیز و دوست داشتنی است. از دیگر راه های کوهستانی ترسناک کشور چین، باید به بخش جیانکوی دیوار بزرگ اشاره کرد.

● Faro De Los Morrillos – کابو روجو، پورته ریکو

مسیر سفید سنگ آهکی Faro de Los Morrillos در کنار فانوس دریایی کابو روجو یکی از زیباترین مسیرهای صخره ای این منطقه است. راه رفتن در این مسیر به انداه بقیه ترس را احساس نمی کنید، البته اگر خیلی در لبه صخره راه نروید! افراد بسیاری در این راه جان خود را از دست داده ند. این صخره های آهکی ظاهر بسیار گول زننده ای دارند و تصور می کنید امن است اما خیلی راحت می شکنند و فرو می ریزند.

● جاده کالالاوئو – کاوایی، هاوای

این جاده چشم انداز کاملی به همه مناظر زیبای هاوایی، خطوط ساحلی، آبشارها و صخره های آتشفشانی دارد. اما شیب ۹۱.۵ متری این مسیر چیزی نیست که همه بتوانند آن را برای خود هضم کنند و حاضر شوند از این مسیر بالا بروند.

● صخره مادر – گالوی، ایرلند

در این مسیر هیچ چیز غیر از تابلوهای هشداردهنده وجود ندارد و خود گردشگر باید مراقب باشد در راه باریکه های این صخره راه نرود. در اینجا اگر مراقب علایم نباشید و به لبه های صخره نزدیک شوید، احتمال سقوط از ارتفاع ۲۱۵ متری به داخل اقیانوس بیشتر می شود.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.