شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

خاطره انگیزترین باغ وحش های دنیا

خاطره انگیزترین باغ وحش های دنیا

ما در مجموعه ارم یک باغ وحش داریم که نه چندان بزرگ و نه خیلی کوچک است. درست است که حیوانات متنوعی دارد اما بیچاره حیوان ها قفس هایشان تنگ است و بوی بدی هم می دهند. سرسبزی نه پاکیزگی به هیچ وجه در باغ وحش تهران دیده نمی شوند. اما باز خدا را شکر که می توان حیواناتی همچون شیر، پلنگ، گرگ، فیل و ... را از نزدیک دید. اما صرف نظر از باغ وحش تهران، در سراسر دنیا باغ وحش های بزرگ و جالبی وجود دارند که بازدید از آنها همیشه در یاد و خاطره تان باقی خواهد ماند. برای آشنایی با آنها با ما همراه باشید.

● Taronga Zoo

باغ وحش Taronga در شهر سیدنی در کشور استرالیا است و یکی از بهترین باغ وحش های دنیا به شمار می رود. در اطراف این باغ وحش، چرخ‌وفلک وتراموا و نمای کاملی از برج سیدنی و خانه اپرای سیدنی دیده می شود. در این باغ وحش می توانید از نزدیک شاهد انواع کوالا، کانگرو، پلاتیپوس، پرندگان و ... باشید.

● St. Louis Zoo

باغ وحش سنت لوئیس همیشه یکی از ۵ باغ وحش برتر دنیا بوده است و ورود به آن رایگان است.

● Cheyenne Mountain Zoo

این باغ وحش در چشمه آب گرم کلورادو قرار دارد و جذابیت اصلی آن نمایش جالب زرافه های آن و بالا رفتن از کوه های شگفت‌آور آنجا است.

● Brookfield Zoo

این ببر بسیار با ابهت و فوق العاده زیبایی که می بینید در باغ وحش بروکفیلد در شیکاگو نگهداری می شود. یکی از جاذبه های این پارک حیرت‌آور، نمایشگاه دایناسورها است.

● Lowry Park Zoo

باغ وحش لوری پارک در تامپا در فلوریدا قرار دارد. در این باغ وحش انواع حیوانات از جمله کانگورو و زرافه و فیل را می توانید از نزدیک مشاهده کنید.

● Cape May Zoo

این باغ وحش در نیوجرسی قرار دارد و بازدید از آن رایگان است.

● Australia Zoo

باغ وحش استرالیا یکی از جذابیت های بریسبین است. در آنجا می توانید از نزدیک با کانگوروها بازی و آنها را نوازش کنید. یا به آنها غذا دهید.

● Smithsonian۰۳۹;s National Zoo

این باغ وحش در واشنگتن دی.سی قرار دارد. با اینکه فقط دو سال است که گشایش یافته است اما انواع گونه های مختلف حیوانات را می توانید در آنجا ببینید. این باغ وحش بسیار تمیز و بازدید از آن رایگان است.

● Henry Doorly Zoo

این باغ وحش در اوماها در نبراسکا واقع شده است. Desert Dome بزرگ ترین گنبد هندسی دنیا است و بزرگ ترین بیابان داخلی را دارد. در این منطقه باغ وحش بزرگی هم وجود دارد که انواع حیوانات دوست داشتنی همچون شیر و ببر و پلنگ را می توانید از نزدیک تماشا کنید.

● Columbus Zoo and Aquarium

آکواریوم و باغ وحش کلمبوس از جذابیت های آمریکای شمالی است که انواع حیوانات بزرگ همچون فیل و انواع ماهی ها را در آن می توانید، ببینید.

● Atlanta Zoo

اگر دوستدار خرس های دوست داشتنی پاندا هستید، این باغ وحش بهترین مکان برای نوازش این حیوانات عروسکی و دوست داشتنی است.

● Helsinki Zoo

این باغ وحش در واقع جزیره است و باید با کمک کشتی به آنجا بروید. می توانید در کنار زندگی آزادانه حیوانات روز خود را سپری کنید و انواع حیوانات که تحت کنترل و مراقب انسان ها هستند را در زیستگاه طبیعی تماشا کنید.

● Rio Grande Zoo

دیدن این شیرها ما را یاد باغ وحش تهران می اندازد. این باغ وحش در آلبوکروک قرار دارد و حیوانات در فضایی باز و بزرگ زندگی می کنند.

● Fota Wildlife Park

این پارک حیات وحش در کورک، در ایرلند قرار دارد و در آن انواع حیوانات همچون زرافه و ... را می توانید تماشا کنید.

● Fort Wayne Children۰۳۹;s Zoo

شاید از روی عکس و حیوانی که در عکس به دوردست ها خیره شده و لبخند زیبایی هم بر لب دارد، بتوانید حدس بزنید این باغ وحش در کدام کشور قرار دارد. بله، درست حدس زدید. این باغ وحش در هند است.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.