شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بهترین کوه ها برای تماشای آتشفشان

بهترین کوه ها برای تماشای آتشفشان

آتشفشان جاذبه و ابهت زیادی دارد. البته تماشای این جاذبه از نزدیک، ترس بسیاری نیز به همراه دارد. با اینکه تقریبا همه مردم از دود، گدازه ها و غرش کوه های آتشفشانی در فرار هستند اما برخی دیگر بسیار برایشان هیجان‌انگیز است و این کوه های را بهترین مقاصد گردشگری تصور می کنند. ما هم به همین منظور، ۱۰ مقصد آتشفشانی دنیا را که در چند سال اخیر فعال و خبرساز شده اند را برایتان معرفی کرده ایم.

● هاوایی

در جزیره بزرگ هاوایی، دیدن گدازه های مذاب روی سطح زمین بسیار نرمال و طبیعی است. رصدخانه آتشفشانی هاوایی در کوه «کیلائئوئه» در پارک ملی آتشفشانی قرار دارد. این رصدخانه در مورد فعالیت های آتشفشانی مطالعه و کمک می کند تا مردم محلی دچار مشکل یا بلای طبیعی نشوند. در این محل هرساله جشن های محلی برپا می شود. پارک ملی ۷ روز هفته به طور ۲۴ ساعته باز است. گردشگران می توانند از ساعت۷:۴۵ صبح تا ۵ بعدازظهر نیز از کوه آتشفشان دیدن کنند.

● مونتسرات

اگر دوست دارید از کوه آتشفشانی بالا بروید، باید بدانید آتشفشان تپه های سافریه در جزیره کارائیبی Montserrat این انتظار شما را برآورده می کند. تا پیش از سال ۲۰۱۱ میلادی، گردشگران فقط با هواپیما و در نزدیکی رصدخانه می توانستند این کوه را تماشا کنند. اما از آن سال، بازدید در روز به وقت محلی امکان پذیر شده است. فقط باید امکاناتی همچون تلفن همراه یا رادیو ترانزیستوری که با باتری کار می کند، همراه شما باشد.

● ایسلند

کوه آتشفشانی Eyjafjallajokull جزیره ایسلند در سال ۲۰۱۰ میلادی، خاکستر آتشفشانی عظیمی منتشر کرد که همه اروپا را در بر گرفت و غبار آن تا هفته ها باقی مانده بود. برای بازدید از این آتشفشان و موزه آن باید در تورهایی که برای این منظور برپا هستند، ثبت نام کنید.

● کنگو

در بیشتر موارد، گدازه های داغ و قرمزی رنگی که چندین متر در هوا پرتاب می شوند، مردم را وحشت زده می کند و آنها را فراری می دهد. اما جالب است، به گزارش سی‌ان‌ان در سال ۲۰۱۱ میلادی، آتشفشان کنگو در کوهستان Nyamulagira که در پارک ملی ویرونگا قرار دارد یکی از مقاصد گردشگری افرادی است که دوست دارند آتشفشان فعال را از نزدیک تماشا کنند. این افراد باید یک شب را در نزدیکی این کوه کمپ کنند و سپس سه تا ۴ ساعت کوهنوردی کنند تا به این آتشفشان برسند.

● اکوادور

در اکوادور وقتی آتشفشان فعالیت می کند، حیوانات و انسان ها فرار نمی کنند. این کوه اصولا فعالیت بالایی دارد و محلی ها به آن خو گرفته اند و فرار نمی کنند. زندگی در چنین منطقه پرخطری چندان عاقلانه به نظر نمی رسد. اما آنها مجبور به این امر هستند. گردشگران هنگام بازدید از این کوه باید ماسک به صورت بزنند تا گازهای آتشفشان آنها را اذیت نکند.

● اندونزی

در سال ۲۰۱۰ میلادی، کوهستان «مراپی» در جاوا باعث خرابی های بسیاری در اندونزی شد. در اواخر سال ۲۰۱۱ میلادی، کوه گامالاما،خاکستر آتشفشانی از خود منتشر کرد که با باران های شدید همراه شد و وحشت بسیاری به همراه داشت. باید بدانید حدود ۵۰۰ آتشفشان در اندونزی وجود دارد که ۱۲۹ عدد آنها فعال هستند و سالانه بازدیدکننده های بسیاری از سراسر دنیا برای تماشای آنها به این کشور سفر می کنند.

● ایتالیا

کوهستان اتنا در سیسیلی در سال ۲۰۱۱ میلادی به عنوان فعال ترین کوه آتشفشان اروپا شناخته و معرفی شد. این کوهستان تا پاییز سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۷ مرتبه فعالیت داشته است و هیجان‌دوستان بسیاری علاقه مند به بازدید از آن هستند.

● شیلی

در تابستان سال ۲۰۱۱ میلادی، کوه آتشفشان شیلی پس از ۵۰ سال، از خواب بیدار و منجر به زمین لرزه عظیمی در آن ناحیه شد و خاکسترهای گدازه ها تا آرژانتین نیز کشیده شدند. عکاسان تصاویر بسیار باشکوهی از این لحظه ثبت کرده اند. متاسفانه گدازه ها باعث شدند تا مردم محلی آن منطقه را تخلیه و به اطراف مهاجرت کنند. اما این کوه آتشفشان مورد توجه گردشگرانی جهانی قرار دارد. گردشگر باید کفش های کوهنوردی بپوشد و به آتشفشان «پاریناکوتا» در نزدیکی مرز بولیوی برود. یا می تواند به «اوسورنو» در نزدیکی رودخانه شیلی برود و مناظر کوه های آتشفشانی بازدید کند.

● ژاپن

چند سال پیش، ژاپن انواع بلاهای طبیعی را تجربه کرد: زمین لرزه، تسونامی، فاجعه سایت هسته ای و فوران کوه آتشفشان. البته کوه آتشفشان «شینموئه‌داک» در حال حاضر خاموش است اما گردشگران برای بازدید آن به ژاپن سفر می کنند. باید بدانید ژاپن ۱۰۰ کوه آتشفشان دارد اما همه آنها فعال و خطرناک نیستند. برای نمونه باید به «کوساتسو اونسن» در کوه «شیرانه» شاره کرد که در حال حاضر اسپا و تفرج‌گاه توریست ها و ژاپنی ها است.

● جزایر قناری، اسپانیا

دیگ بزرگی در وسط اقیانوس اطلس در حال جوشیدن است. این دیگ درست در جنوب جزایر قناری واقع شده است و آتشفشانی زیر دریا به وجود آورده است که بخار سولفور از خود متصاد می کند و هنگام فعالیت، آب را تا ۲۰ متر در هوا پرتاب می کند. متاسفانه این آتشفشان در نزدیکی جزیره «ال هی‌یرو» منطقه مرگ درست کرده است و تعدادی از گردشگران و افراد محلی در آنها جان خود را از دست داده اند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.