شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

۶ هتل فوق العاده در زیر آب

۶ هتل فوق العاده در زیر آب

این اواخر، هتل های بسیاری را به شما معرفی کرده ایم اما این شش هتل با همه آنها فرق دارند؛ آن هم یک فرق اساسی. این هتل ها چندین متر زیر دریا ساخته شده اند و یک اقامت کاملا رویایی و استثنایی را برای مسافر رقم می زنند. اقامت در زیر آب یکی از هیجان انگیزترین قسمت های یک سفر است. تصور کنید، صبح از خواب بیدار شوید و به جای کوه و دشت و جنگل، جلبک و ماهی و دنیای زیبای زیر آب را تماشا کنید! واقعا رویایی و دوست داشتنی است.

● دبی – هتل دیسک آب Water Discus Hotel

بیشتر شهرت دبی برای انواع هتل های مجلل و زیبایش است و شاید بتوان به جرات آن را پایتخت هتل های برتر دنیا دانست. از همین رو، چندان عجیب نیست این عرب های ثروتمند برای ساخت هتلی در زیر آب برنامه ریزی کنند. طرح این هتل در سال ۲۰۱۲ میلادی مطرح شده است و همان طور که در عکس می بینید و البته از نامش پیداست، این هتل شبیه دیسک یا می توان گفت شبیه سفینه فضایی است؛ اما یک هتل دریایی است!

این هتل عرشه ای هم برای حمام آفتاب دارد و به طور کلی زیر آب ساخته نمی شود. در زیر عرشه، ۲۱ اتاق بسیار لوکس با لابی فوق‌العاده و استخر آموزش غواصی وجود دارد. شرکت طراح این هتل – فناوری اعماق اقیانوس – در نظر دارد چندین شعبه دیگر از هتل دیسکی را در سراسر جهان بسازد.

● سوئد: هتل تمام عیار Utter Inn

این هتل یا مسافرخانه هیچ نوع جاذبه لوکس ندارد که دهان انسان از دیدن آنها باز بماند. اما همین هتل ساده در زیر آب ساخته شده که خود دلیلی بر تفاوت آن از باقی هتل ها است. نیمی از هتل که توسط مایکل جنبرگ در سال ۲۰۰۰ میلادی به عنوان یک اثر هنری ساخته شده است، همچون یک اتاقک قرمز رنگ در بالای رودخانه مالارن دیده می شود.

مسافران باید از پله های این اتاقک پایین بروند تا به مکان قابل سکونت زیر آب برسند: دو تختخواب کوچک در زیر آب هستند که پنجره ای روی به بیرون دارند و می توان انواع ماهی ها و زندگی زیر آب های رودخانه را تماشا کرد.

● چین: سرزمین عجایب شیمائو Shimao Wonderland

سرزمین عجایب چین به دلیل مکان غیرمعمولی که ساخته شده، چهار جایزه معماری دریافت کرده است. همه کارها و محصولات این چینی ها هم تقلبی و کپی نیست. این چشم بادامی های قد کوتاه گاهی ایده های اجالبی هم در سر دارند. این هتل غارمانند که دو طبقه آن زیر آب قرار دارد، در سال ۲۰۰۹ میلادی جایزه بهترین ساختمان دنیا را به خود اختصاص داده است. دو طبقه ای که زیر آب هستند شامل باشگاه ورزشی، اسپا، استخر، رستوران و اتاق مهمان است که چشم اندازی به آکواریوم مصنوعی دارد.

● مالدیو: جزایر کنراد Conrad Maldives Rangali

مسیحی های سراسر دنیا می توانند پیوند زناشویی خود را در تنها کلیسای زیر آب جشن بگیرند که ۵ متر زیر سطح دریا قرار دارد و همه اطراف آن را صخره های مرجانی زیبا احاطه کرده اند. این یک ازدواج رویایی و ماندگار است. هتل بسیار لوکس مالدیو روی زمین و در دو جزیره جدا قرار دارد. ارتباط این جزایر با یک پل ۵۰۰ متری است و در زیر این صفحه، یک رستوران زیبا در زیر آب ساخته شده است.

مهمانان می توانند بسیار راحت در رستوران Ithaa غذا صرف و حتی می توانند جشن های عروسی یا مهمانی های خود را در این فضای کاملا متفاوت برگزار کنند. البته قیمت های این رستوران نیز سربه فلک کشیده است و هرکسی نمی تواند از عهده آن بر بیایید. یکی از امکانات برگزاری مراسم در این مکان، رفتن به قلب صخره های مرجانی است که عروس و داماد خوشبخت می توانند در اقیانوس آرام غواصی کنند. البته هزینه غواصی هم جدا دریافت می شود.

● فیجی: هتل زیردریایی پوزیدون Poseidon Undersea Resort

این هتل ۵ ستاره در مساحتی حدود ۲۲۵ آکر در یک جزیره خصوصی در فیجی قرار دارد و اطراف آن را دریاچه مرجانی ۵ هزار آکری فراگرفته است. قیمت این هتل بسیار لوکس واقعا بالا است و برای پکیج کامل زیر دریایی آن باید ۱۵ هزار دلار پرداخت کنید. این پکیج شامل سکان‌داری زیردریایی تریتون و غواصی در دریاچه مرجانی و آب های زلال است. برای حضور در هتل پوزیدون (خدای دریاها در اسطوره های یونان) باید در وب سایت این هتل ثبت نام کنید. البته در حال حاضر، ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند و باید منتظر بمانید نوبت شما بشود. مدیر این هتل، جونز است که از سال ۲۰۰۱ میلادی کار می کند و این هتل در سال ۲۰۰۹ میلادی گشایش یافته است.

● فلوریدا: هتل زیردریای جولز Jules۰۳۹; Undersea Lodge

این هتل یکی از دو هتل تجاری این فهرست و متعلق به جولز ورنه است. این هتل نخستین بار در سال ۱۹۷۰ میلادی به عنوان «اقامتگاه موقت زیردریا» ساخته شد اما در دهه ۱۹۸۰ میلادی آن را به عنوان هتل بازگشایی کردند. نام این هتل دقیقا متناسب با ماهیت آن است. وقتی وارد آن می شوید، می توانید صخره های مرجانی که در عمق ۶.۵ متری زیر دریا قرار دارند را از نزدیک ببینید.

هزینه اقامت برای هر شب در این هتل نفری ۶۷۵ دلار است و اگر گروهی بروید نفری ۳۰۰ دلار پرداخت کنید. در این هتل می توانید مراسم عروسی نیز برگزار کنید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.