شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

جاذبه های اروپا که از دست نداده اید

جاذبه های اروپا که از دست نداده اید

در تمام نقاط جهان، جاذبه‌ها و دیدنی‌هایی به چشم می‌خورند که شاید تنها شنیدن وصفشان، هیجان انگیز باشد. جاذبه‌هایی که به محض دیده شدن، تمام رویاهای بیننده را از بین برده و ناامیدی دلسرد‌کننده‌ای را نصیب‌شان می‌کنند. جاذبه‌هایی به واقع دیدنی اما آنچنان دور از دسترس که در اکثر اوقات تنها حسرت خرید بلیت را بر دل گردشگران می‌گذارند

اروپا به لطف تاریخ پرفراز و نشیب خود، مملو از مناطق و مناظر و جاذبه‌هایی است که علاقه‌مندان زیادی از سراسر جهان را به سوی خود می‌کشاند، اما به دلیل نامناسب بودن وضعیت ظاهری و نمایشی خود عده بسیاری را دلسرد از تماشایشان به کشورهای خویش برمی‌گردانند.

آنچه در ادامه می‌آید، اسامی‌و جزئیاتی از چند جاذبه ناامید‌کننده اروپا به شمار می‌رود که تنها شنیدن وصفشان احساس شعف را در شنونده ایجاد می‌کند زیرا هیچگونه جذابیتی را هنگام تماشا به بینندگان خود ارائه نمی‌کند.

● قلعه دوبلین، ایرلند

هنگامی‌ می‌توانید به ناامید‌کننده بودن قلعه دوبلین پی ببرید که قلعه‌های مشابه و هم قدمت آن همچون قلعه پراگ در چک یا قلعه ادینبورگ در اسکاتلند را دیده باشید. هنگامی ‌که از دروازه اصلی این قلعه عبور کرده و برج آن که شباهت زیادی به رخ‌های صفحه شطرنج دارد را مشاهده می‌کنید، احتمالاً این تصور را از ذهن خود عبور می‌دهید که هم اکنون با سیاه چالی سرد، نمور و مرطوب یا سالن‌هایی تاریخی روبه‌رو می‌شوید که در آن شوالیه‌ها مراسم نبردها و دلاوری‌های خود را برپا کرده و به جشن مشغول بوده‌اند.

اما ناامیدی آنجایی به سراغتان می‌آید که می‌فهمید تمام آنچه از این برج برجای مانده قلعه‌ای قدیمی ‌است و باقی مانده آن یک مجموعه ساده دولتی به شمار می‌رود. با این وجود جذابیت‌هایی نیز همچنان برای این برج باقی مانده زیرا در انتهای بازدید خود می‌توانید به زیرزمین آن سرک کشیده و دیوارهای اصلی آن را مشاهده کنید. علاوه بر آن از سوغاتی فروشی آن نیز خرید کنید.

● مجسمه پری دریایی کوچک، کپنهاگ، دانمارک

پری دریایی کوچک، مجموعه‌ای است که به عنوان نماد یکی از داستان‌های نویسنده معروف دانمارکی ‌هانس کریستین اندرسن در سال ۱۸۳۷، معرفی شده است. مجموعه‌ای که با رونمایی خود در سال ۱۹۱۳ عملاً، دیگر جاذبه‌های دیدنی کپنهاگ را کنار گذاشته و خود به عنوان بزرگترین جاذبه گردشگری شهر برگزیده شد. با این وجود امروزه دیدن و تماشای این اثر مهم نیازمند پیاده روی طولانی مدت و گذر از بندری طولانی است.

اما در این میان تنها چیزی که نصیب بازدید کنندگان می‌شود، بانویی برنزی است که تنها جثه‌ای به‌اندازه ۱۲۵سانتی متر دارد. بسیاری از بازدید کنندگان از دیدن این مجسمه کوچک که نماد شهر نیز محسوب می‌شود شوکه می‌شوند. گذشته از آن این خستگی هنگامی‌بر بدن بازدیدکنندگان می‌نشیند که باید برای رسیدن به آن مسیر بندری کاملاً صنعتی و بدون هیچ گونه جذابیت گردشگری را طی کنند.

● پل لندن، انگلستان

تاکنون پل معروف لندن را دیده‌اید؟ ندیده‌‌اید؟ ناراحت نباشید چون چیزی را هم از دست نداده‌اید.

پل لندن، اگر چه اسم دهان پرکنی را یدک می‌کشد اما یکی از پرتردد‌ترین پل‌های رودخانه تیمز نیز به شمار می‌رود. گردشگران بسیاری هنگام تماشای این پل از شنیدن سرودهای دوران کودکی خود، متعجب و گیج شده‌اند. پلی که خاطره کودکی بسیاری را تداعی کرده است. در این میان تادربریج، یکی از تنها جاذبه‌هایی به شمار می‌رود که نام خود را به عنوان هیجان انگیز‌ترین جاذبه هزاره جدید به ثبت رسانده است.

● کلیسای ساگرادا فامیلیا، بارسلون، اسپانیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا، یکی از مشهورترین کلیساها و در واقع دیدنی‌ترین جاذبه‌های شهر بارسلون محسوب می‌شود. این بنا که از سال ۱۸۸۶ تاکنون در حال ساخت است توسط یکی از معماران مشهور اسپانیایی به نام آنتونیو گودلی، طراحی شده است. به همین دلیل قدم زدن در اطراف این کلیسا و مشاهده ظاهر دیدنی و بیرونی آن به مراتب هیجان انگیزتر و دیدنی‌تر از فضای داخلی آن است.

فضای داخلی این کلیسا، هر چند هزینه‌ای یازده یورویی را به بازدیدکنندگان تحمیل می‌کند، چیزی جز کارگران ساختمانی و ماشین آلات سنگین را برای بازدید مردم باقی نگذاشته است.

تنها نکته مثبت این کلیسا که می‌توان تا حدودی تسلی دهنده قیمت بلیت آن باشد، موزه‌ای است که در زیرزمین آن دایر شده و علاقه مندان ناکام، می‌توانند اطلاعاتی از این کلیسا را از راهنمایان موزه دریافت کنند.

● شهر سنت تروپز، فرانسه

کسی نمی‌داند چرا، اما شهر سنت تروپز، یکی از با حرمت‌ترین شهرهای منطقه ریویرای فرانسه به شمار می‌رود. در حقیقت، هجوم گردشگر در ماه‌های پر تعطیلات به این شهر به نحوی است که حتی ساکنان آن ترجیح می‌دهند، بازدید کنندگان از شهرهای مجاور به جای تماشای این شهر دیدن کنند.

این شهر یکی از زیباترین اماکن فرانسه به شمار رفته و بهترین مکان برای دوست داران شهرهای پرجمعیت است اما آنهایی که گردشگری در سکوت را بیشتر می‌پسندند می‌توانند به جای حضور در سنت تروپز، شهرهای آرامتری همچون ماکسیم، کپ داگد، کاماراگ و کاسیس را انتخاب کنند.

● گوندولا سواری، ونیز، ایتالیا

ونیز، شهری برای تمام شعر دوستان و شاعر مسلکان جهان، شهری که حتی در فصول سرد گردشگری هم بسیار بیشتر از روز اول سال کنار میدان تایمز، از حضور گردشگر گرم می‌شود. اما در این میان تنها نکته ناامید‌کننده هزینه گندولا سواری روی خیابان‌های دریاچه‌ای این شهر است، سواری که هزینه چهل دقیقه آن ۸۰ یورو می‌شود. شاید بسیاری از گردشگران با این احتمال که دیگر فرصتی برای گندولا سواری پیدا نکنند حاضر به پرداخت چنین مبلغی باشند. اما جای نگرانی نیست، همواره ده‌ها گندولای دیگر در این شهر پل‌ها برای سوار کردن مسافر پرسه می‌زنند.

● مونالیزا، لوور، فرانسه

لئوناردو داوینچی، نقاش شهیر ایتالیایی در قرن شانزدهم میلادی، تابلویی از یک زن خندان خجالتی را کشید اما هیچگاه نمی‌دانست پس از گذشت صدها سال و در قرن بیست و یکم چه تعداد افرادی برای مشاهده آن متحمل چه رنج‌ها و مصیبت‌هایی می‌شوند. این روزها، مونالیزا را تنها می‌توان در موزه لوور فرانسه دید. موزه‌ای به غایت بزرگ که یک بازدید‌کننده برای دیدن تمام اشیای داخل آن، آن هم به مدت یک دقیقه نیازمند صرف وقتی ۵۰۰ ساله است. به همین خاطر، اکثر کتاب‌های راهنما، تنها بازدید کنندگان را به دیدن مونالیزا ترغیب می‌کنند. از اینرو اتاق محل نمایش این اثر آنچنان شلوغ و پرجمعیت است که حتی دیدن بخش کوچکی از این تابلو نیز غیر ممکن به نظر می‌رسد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.