شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

درهای دنیا به روی گردشگران باز می شود

درهای دنیا به روی گردشگران باز می شود

یکی از نگرانی‌های هر مسافر قبل از بستن بار سفر، محل اقامت او در ولایت غربت است.

در شرایط حاضر وجود مکانی که بتوان مسافران و میزبان‌ها را از کشورهای مختلف با هم در آن روبه‌رو و امکان ارتباط آنها را فراهم کرد تنها در دنیای مجازی امکان‌پذیر است. طرح ایجاد چنین مکانی در سال ۱۹۹۹ به وسیله کیسی فنتون شکل گرفت. این تصور بعد از یک سفر ارزان از بوستون به ایسلند رخ داد. فنتون به صورت تصادفی ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه ایسلند را انتخاب کرد و برای آنها ایمیلی فرستاد مبنی بر اینکه آیا می‌تواند در طول سفرش مدتی را نزد آنها اقامت کند و سرانجام بیش از ۵۰ جواب موافق دریافت کرد. فنتون بعد از بازگشت به بوستون، به پروراندن اندیشه‌ای پرداخت که آغاز طرحی بود با نام «کوچ سرفینگ». در سال ۲۰۰۳، فنتون با همراهی شرکایش، سایتی به همین منظور راه‌اندازی کرد و سرانجام در ژانویه ۲۰۰۴ طرح او به عنوان یک وب‌سایت عمومی شروع به کار کرد. در پایان سال ۲۰۰۴، این وب‌سایت بیش از ۶۰۰۰ کاربر داشت که این تعداد در ژانویه ۲۰۱۳ به حدود ۵.۵ میلیون نفر در بیش از ۱۰۰۰۰۰شهر رسید. میانگین سن کاربرها ۲۸ سال است.

«کوچ سرفینگ» موسسه‌ای است که در حقیقت بر اساس حس علاقه و اشتیاق و عشق به سفر بنیان نهاده شده است. این گروه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ میلادی بدون در نظر گرفتن هیچ منفعت مالی و تنها با حمایت گروهی از داوطلبانی فعالیت می‌کرد که عاشق سفر بودند و هدفشان این بود که دنیا را به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنند. در سال ۲۰۱۱، نام این موسسه ثبت جهانی شد و به انجام ماموریتش که ایجاد زمینه‌ای مناسب برای آفرینش تجربه‌های بهتری از سفر برای مردم تمام دنیا بر اساس اطمینان، بخشش و مبادلات فرهنگی بود ادامه داد. این گروه تخصصی از افرادی تشکیل شده که به کنترل قدرت تکنولوژی برای ساختن روابط پرمعنای انسانی باور دارند.

«کوچ سرفینگ» واژه‌ای ابداعی است که به استراحت در هر فضای اضافه‌ای از کف زمین گرفته تا نیمکت و تخت و به طور کلی اقامت چند روزه در منزل یک دوست قبل از نقل مکان به خانه‌ای دیگر در طول سفر اشاره دارد. در واقع مسافر به موج سواری می‌ماند که از جایی به جای دیگر در حرکت است. نام نویسی در این موسسه رایگان است. افراد باید اطلاعات و عکس‌های خود را در سایت قرار دهند. هر چه اطلاعات درباره شخص کامل‌تر باشد، باعث می‌شود از جانب کاربرهای دیگر بیشتر مورد اطمینان قرار بگیرد. افراد می‌توانند یادداشت‌ها، اطلاعات، موسیقی‌های دلخواه، عکس‌ها و فیلم‌های خود را به اشتراک بگذارند. برقراری امنیت به راه‌های مختلفی از جانب موسسه صورت می‌پذیرد که شامل بازبینی سوابق افراد و ضمانت آنها است. اطلاعاتی که در مورد افراد به وسیله میزبانان مورد جست‌وجو قرار می‌گیرند شامل ویژگی‌هایی مثل سن، موقعیت مکانی، جنسیت و آخرین ورود به سیستم است. مدت اقامت با توافق بین مهمان و میزبان تعیین می‌شود. افراد هیچ پولی بابت اقامت چند روزه خود نمی‌پردازند، به جز مواردی مانند هزینه غذا. بین میهمانان مرسوم است که برای ابراز قدردانی کاری برای میزبان خود انجام می‌دهند، مثلا هدیه‌ای برای او تهیه می‌کنند، غذایی می‌پزند یا مهارت خاص خود را به او می‌آموزند.

«کوچ سرفینگ» برای کاربرها شرایطی آماده می‌سازد که در مورد افراد از نقاط مختلف جهان بیشتر بدانند، اقامت‌ها و سفرها را ترتیب می‌دهد و دو طرف را در فعالیت‌ها و مکاتبه‌ها متعهد می‌گرداند، اما افراد را به هم معرفی نمی‌کند و مسوولیتی هم در مورد ارتباط افراد یا درگیری‌های احتمالی میان آنها نمی‌پذیرد. اعضا باید خود جانب احتیاط را بگیرند و داوری درستی انجام دهند.

● چگونه با «کوچ سرفینگ» کار کنیم؟

اولین قدم ساختن پروفایل (نمایه) است. این صفحه مثل خانه شما و بازتاب اندیشه شما است، روش زندگی و آنچه را برایتان با اهمیت است می‌توان در آن مشاهده کرد. داشتن یک پروفایل کامل بهترین راه برای ارتباط با مردم است. در این صفحه می‌توانید مشخص کنید که مسافر هستید یا میزبان. قدم بعدی کاوش شهرتان است. در این مرحله می‌توانید با کاربرهای باتجربه در محدوده خود همراه شوید. به این شکل نمایی کلی از چگونگی کار کردن با «کوچ سرفینگ» به دست خواهید آورد و از رویدادهای پیرامون خود باخبر خواهید شد. حالا می‌توانید که بر دنیا موج‌سواری کنید. برای شروع ماجراجویی، در میان شهرها جست‌وجو کنید. شما برای گشت و گذار مکان‌هایی برنامه‌ریزی می‌کنید که محل اقامتتان نیز در آنجا فراهم باشد. پروفایل‌ها و سوابق را برای یافتن کسی که می‌خواهید میزبان شما باشد جست‌وجو کنید. هنگامی که چند میزبان جالب توجه یافتید، با دقت پروفایل‌های آنها را مطالعه کنید و برای آنها پیغام بفرستید که در چه زمان‌هایی میهمانشان خواهید بود. حال می‌توانید در پروفایلتان مشخص کنید که اکنون آمادگی پذیرایی از میهمان را دارید یا خیر، به این صورت کسانی که قصد سفر به شهر شما را دارند، در هنگام جست‌وجو از شرایط شما آگاه می‌شوند. همین‌طور می‌توانید تنها به عنوان منبع اطلاعات درباره شهر خود به مسافران خدماتی ارائه دهید. با کمک «کوچ سرفینگ»، هر روز میزبان‌ها در خانه‌هایشان را برابر دنیا می‌گشایند و زندگی خود را با مردم دنیا به اشتراک می‌گذارند و سفر را به یک تجربه اجتماعی واقعی تبدیل می‌کنند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.