شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفر به کیپ تاون الماس آفریقا

سفر به کیپ تاون الماس آفریقا

کیپ‌تاون یکی از زیباترین شهرهای آفریقای جنوبی است و تورهای بسیاری از سراسر دنیا به مقصد این شهر به آفریقای جنوبی روانه می شوند. کیپ‌تاون، سواحل بسیار زیبا، تاکستان های رومانتیک و کوه های مشهوری دارد.

کیپ‌تاون یکی از زیباترین شهرهای دنیا است و علاوه بر زیبایی های طبیعی، هتل های بسیار مجلل و باکلاس، موزه های خیره کننده، رستوران های عالی و وسیله های نقلیه رنگارنگ دارد. کیپ‌تاون دومین شهر پرجمعیت آفریقای جنوبی پس از ژوهانسبورگ و محبوب ترین مقصد جهانگردان است.

● کارهایی که باید در کیپ‌تاون انجام دهید

▪ سواحل

کیپ‌تاون سواحل بسیار زیبا با آب و هوای عالی دارد که در همه طول سال می توان به آنجا رفت. البته برخی از روزهای زمستان بسیار سرد هستند و اگر خیلی سرمایی هستید توصیه می کنیم زمستان آنجا نروید. این ساحل ها برای هر نوع سلیقه و هر قشری مناسب است؛ از محیط خانوادگی برای شنا گرفته تا وقت گذرانی و حمام آفتاب گرفتن. سواحلی که در کنار دریای آتلانتیک قرار دارند هوای سردتری نیز نسبت به سواحل کنار خلیج فالس دارند. آب های گرم سواحل کنار خلیج فالس، ساحل های مویزنبرگ، سنت جیمز و فیش هوئک را به مکان هایی مناسب برای شنا تبدیل کرده اند.

▪ موج سواری

اگر موج سواری دوست دارید باید بدانید کیپ‌تاون بهترین مکان برای انجام این ورزش مفرح است. در این شهر مدرسه های موج سواری متعددی نیز وجود دارند که می توانید موج سواری را همان جا در عرض یک روز بیاموزید و روی آبهای همان جا هیجان آن را امتحان کنید.

▪ تماشای نهنگ

بهترین مکان برای تماشای وال ها حدود دو یا سه ساعت خارج از شهر کیپ‌تاون است و ارزش یک شب ماندن در آنجا را دارد. مشهورترین مرکز، هرمانوس است مسافران غذای خود را در کنار تماشای وال ها می توانند صرف کنند. بهترین زمان برای تماشای وال ها بین ماه های ژوئن و نوامبر است.

▪ غواصی در کنار کوسه ها

آفریقای جنوبی ارزش بسیار برای کوسه های خود قایل است. آنها گونه های حفاظت شده هستند اما پیش می آید که در طول سال، یک یا دو نفر طعمه این کوسه ها شوند. اما با همه این اوصاف، بسیاری از معتادان آدرنالین همچنان برای تجربه این لذت زیر آب ها می روند و در کنار کوسه ها شنا می کنند. البته این کار را داخل قفس های محافظ انجام می دهند.

▪ با طناب از کوه تِیبِل پایین آمدن

اگر با ماشین بالای کوه کیپ‌تاون رفته اید، بهتر است برای پایین آمدن از طناب استفاده کنید. این کوه منطقه ای دارد که گردشگران می توانند از رتفاع یکهزار متری از سطح دریا، با طناب از کوه پایین بایند و هیجان را تجربه کنند.

▪ گلف

کیپ‌تاون، زمین های گلف بسیار خوبی دارد. اگر یک گلف باز حرفه ای هستید می توانید از مرکز گردشگری این شهر سراغ بهترین زمین های گلف را بگیرید.

▪ پاراگلایدینگ

پاراگلایدینگ دو تَرکه یکی دیگر از تفریحات هیجان انگیز در کیپ‌تاون است. این کار توسط خلبان های حرفه ای انجام می شود. پاراگلایدینگ بسیار هیجان انگیز و آسان است و از آن بالا می توان همه جای کیپ‌تاون را تماشا کرد.

● مکان های دیدنی کیپ‌تاون

▪ موزه الماس کیپ‌تاون

در این موزه از گران قیمت ترین الماس های جهان نگهداری می شود. در این موزه می توانید نمونه کپی برداری شده از مشهورترین الماس دنیا و داستان های سه میلیارد ساله در مورد شکل گیری نهایی الماس را ببینید و بشنوید. تور این موزه حدود ۴۰ دقیقه است.

- زمان بازدید: ۹ صبح تا ۹ شب

- هزینه ورودی: بله

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی: آفریقای جنوبی، کیپ‌تاون، کنار ساحل، برج کلاک، طبقه اول

▪ قلعه دماغه امید

این قلعه که به شکل ستاره ۵ پر است در سال ۱۶۶۶ میلادی ساخته شده است و اکنون یکی از قدیمی ترین ساختمان های این کشور به شمار می رود. این قلعه در سال ۱۹۴۸ میلادی دفتر مرکزی نظام آپارتایدی (نابرابری نژادها) بود. اما اکنون موزه مردم شناسی، آثار هنری و رویدادهای فرهنگی شده است. در طول روزهای هفته تورهای متعددی برای بازدید از این قلعه بر پا است. با این تورها می توانید اسب و گاری سواری انجام دهید و به رستوران های جالب بروید.

- زمان بازدید: ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر

- هزینه ورودی: بله

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی:نبش خیابان های دارلینگ و قلعه، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

▪ شهر قرن

در فاصله کمی از مرکز شهر Century City، مجموعه معماری بزرگ و چشمگیر با کلوب، رستوران و فروشگاه های متعدد قرار دارد. مرکز خرید کانال واک، دومین پاساژ بزرگ نیمه جنوبی آفریقای جنوبی است. جزیره مصنوعی اینتاکا بهشت پرنده ها است.

- زمان بازدید: هر روز

- هزینه ورودی: بله

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی: بلوار سنچری، سنچری سیتی، میلنرتون، آفریقای جنوبی

▪ باغ های کمپانی

این باغ ها نه تنها مجموعه ای از انواع گیاهان و درختان هستند، بلکه مکانی برای استراحت در مرکز شهر نیز هستند که با ساختمان های بلند پوشیده شده اند. درختان این باغ ها در سال ۱۶۵۲ میلادی به منظور پرورش میوه و سبزیجات برای سربازان نیروی دریایی آلمان کاشته شده اند. این مجموعه شامل چندین جاذبه گردشگری شهر نیز همچون کلیسای جامع سنت جورج نیز هست که نماد ساکنین ضد نژادپرستی است. در این باغ همچنین شاهد خانه پارلمان نیز هستیم که وزیر کشور، هنریک ورورد در سال ۱۹۶۶ میلادی در این مکان ترور شد. نلسون ماندلا نیز در سال ۱۹۹۴ میلادی نخستین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهور جدید آفریقا را از این خانه انجام داد.

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی: خیابان ملکه ویکتوریا، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

▪ باغ گیاه شناسی کرستنباخ

باغ گیاه شناسی کرستنباخ، حدود ۵ هزار نوع گیاه در خود دارد و یکی از بزرگ ترین موزه های گیاه شناسی دنیا به شمار می رود. این باغ ها شامل انواع مجسمه های آفریقایی و باغ های متعددی همچون پروتی گاردن وباغ گل است.

- زمان بازدید: ۸ صبح تا ۷ بعد از ظهر (سپتامبر تا مارس) و ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر (آوریل تا آگوست)

- هزینه ورودی: بله

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی:رودست درایو، نیولندز، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

▪ جزیره روبِن

جزیره روبن در ۱۲ کیلوکتری از مرکز کیپ تاون و در خلیج تیبِل قرار دارد و پیاده روی در آن بسیار با صفا است. زندان این جزیره بسیار مشهور است زیرا نلسون ماندلا ۱۸ سال از ۲۷ سال اسارت خود را در این زندان سپری کرده است. موزه ای در این زندان وجود دارد که اطلاعات جالبی در اختیار گردشگران قرار می دهد و بیشتر حول موضوع نژاد پرستی است.

- زمان بازدید: ۹ تا ۱۱ صبح و ۱ تا ۳ بعد از ظهر

- هزینه ورودی: بله

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ بله

- نشانی: جاده منشعب از ساحل V&A ، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

▪ کوه تِیبِل

یکی از بزرگ ترین جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی، کوه تِیبِل در کیپ تاون است. با ماشین های کابلی می توان بالای کوه رفت و از مناظر لذت برد. بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند پیاده به پای کوه بازگردند. البته، ترکیب صخره های شیب دار و بادهای تند می تواند مرگبار باشد. آب و هوای این کوه بسیار متغیر است و در کمتر از یک دقیقه ممکن است مه غلیظی همه کوه را فرا بگیرد.

- زمان بازدید: ۸:۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر

- هزینه ورودی: بله

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی: ایستگاه کابل، جاده تافلبرگ، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

▪ آکواریوم دو اقیانوس

آکواریو دو اقیانوس کیپ تاون استانداردهای جهانی را دارد و یکی از جاذبه های اصلی این شهر به شمار می رود. این آکواریوم در ساحل V&A واقع شده است و زندگی دریایی موجودات اقیانوس هند و آتلانتیک را به نمایش می گذارد. در این آکواریوم حدود ۳ هزار جانور دریایی همچون کوسه، لاک پشت و پنگوئن ها زندگی می کنند. بخش کودکان این مجموعه فعالیت های جالبی دارد که مخصوص کودکان ۴ تا ۱۰ ساله است.

- زمان بازدید: ۹:۳۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر

- هزینه ورودی: بله

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی: ساحل V&A ، جاده داک، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

▪ ساحل ویکتوریا و آلفرد (V&A )

این ساحل همیشه مملو از گردشگران از سراسر دنیا با فرهنگ های مختلف است. رستوران، فروشگاه، سینما، بازارهای خانگی و انبارهای دوران ویکتوریا که مورد بازسازی قرار گرفته اند مورد توجه گردشگران است. این ساحل به ویزه در شب بسیار با صفا است و همیشه موسیقی زنده در آن اجرا می شود.

- زمان بازدید: هر روز

- هزینه ورودی: خیر

- جزو میراث جهانی یونسکو است؟ نه

- نشانی: ساحل V&A ، آفریقای جنوبی

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.