شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

سفر به چین سرزمین اژدها و افسانه

سفر به چین سرزمین اژدها و افسانه

چین پرجمعیت ترین کشور دنیا است. ایالت چونگین پهناورترین شهر این کشور است و حدود ۳۱ میلیون نفر جمعیت دارد. جمعیت شانگهای نیز حدود ۱۸ میلیون نفر است. جمهوری خلق چین که به چین شهرت دارد طبیعت زیبا، بناهای تاریخی ارزشمند و فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود را دارد. چین باستان یکی از کهن ترین تمدن های تاریخ را دارد. این کشور پهناور که خود همچون یک دنیای بزرگ است، مملو از معابد مذهبی و افسانه های جالب توجه است.

- مساحت: ۹,۵۹۶,۹۶۰ کیلومتر مربع

- جمعیت: ۱.۳ میلیارد (۲۰۱۰)

- پایتخت: بیجینگ (جمعیت: حدود ۱۷ میلیون نفر طبق آمار سال ۲۰۰۸ میلادی)

● کارهایی که باید در چین انجام دهید و مکان هایی که باید ببینید

▪ سواحل

شاید برایتان عجیب باشد اما چین زیباترین ساحل های گرمسیری دنیا را در خود دارد. سانیا در ساحل جنوبی جنوبی ترین ایالت چین قرار دارد و جزیره هاینان یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری برای تعطیلات به شمار می رود. این جزیره هتل های بین المللی، سواحل زیبا، زمین گلف، درختان نارگیل و ورزش های آبی دارد. در کنار این سواحل به هیچ وجه گذر زمان را احساس نمی کنید.

▪ بیجینگ

همچون شهر ممنوعه، بیجینگ نیز جاذبه های گردشگری متنوعی همچون میدان تیانانمن – بزرگ ترین میدان عمومی دنیا – معبد بهشت که متعلق به قرن ۱۵ میلادی است، قصر تابستانی که استراحت گاه خانواده سلطنتی است، دروازه های قدیمی دیوار شهر، کوچه های سنتی و قدیمی هاتونگ و پارک زیبای بیهای دارد.

▪ بناهای تاریخی بودایی ها

در غارهای بودایی لانگمن که قدمت آن به قرن ۱۵ میلادی می رسد، مجسمه های کنده کاری شده یوانگانگ در نزدیکی داتونگ را مشاهده کنید. در بینجلینگ لاماسری در نزدیکی لانزو می توانید غارهای بودایی ها را ببینید که شامل زیارتگاه ها و بناهای تاریخی بودایی ها است.

▪ غارها

برای تماشای دنیای زیر زمینی به غار اژدهای زرد Zhangjiajie – بزرگ ترین و مشهورترین غار آسیا است، بروید. در این غار انواع استالاکتیک و استالاگمیت های زیبایی دارد که با نئون های چند رنگ به زیبایی مزین شده اند.

▪ شهر چنگدو

در شهر چنگدو می توانید بناهای تاریخی و مقدس بودایی ها همچون امی شان و لشان که در بیرون شهر و میان صخره ها قرار دارند را از نزدیک ببینید. این صخره ها حدود ۷۱ ارتفاع دارند. در این شهر همچنین مرکز پرورش و نگهداری پاندا نیز وجود دارد.

▪ ماساژ مخصوص چینی ها

طب سنتی چین همچون ماساژ، طب سوزنی و تونیک های گیاهی در همه جای چین رواج دارند. ماساژ مخصوص برای افزایش جریان qi (انرژی حیات) در نیمه روز طراحی شده است و بدن را به تعادل لازم می رساند. این ماساژ در شهرهای مختلف چین انجام می شود.

▪ دوچرخه سواری

حدود ۳۰۰ میلیون چینی برای رفت و آمد از دوچرخه استفاده می کنند. کیوسک های کرایه دوچرخه در همه جای شهر پراکنده هستند و بهترین وسیله برای تماشای زیبایی های شهرهای چین نیز دوچرخه است. مشهورترین زمین های مخصوص دوچرخه سواری در کنار دیوار بزرگ چین و گویلیلی و یانگشو در ایالت گوانکسی است.

▪ دیوار بزرگ جین

دیوار بزرگ چین در طول دو هزار سال ساخته شده است و حدود ۵۴۰۰ کیلومتر امتداد دارد و برخلاف افسانه ها، از فضا قابل رویت نیست. سنگ ها و آجرهای بخش بادالینگ حدود ۸ متر ارتفاع و ۶ متر عرض دارند و به بیجینگ نزدیک هستند و فقط ۷۰ کیلومتر فاصله دارند. منطقه ای که گردشگر کمتری به آنجا می رود، Mutianyu است در این جا می توانید ماشین برقی کرایه و بالای دیوار حرکت کنید.

▪ هنگزو

مارکوپولو در داستان های خود از این شهر نام برده است. در اینجا می توانید چای و ابریشم خریداری کنید. شاید بتوان گفت هنگزو یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. زیباترین منطقه این شهر نیز در کنار رودخانه غربی است که طبیعت فوق العاده ای دارد.

▪ پیاده روی

چین مناظر طبیعی بسیاری دارد که از بیشتر آنها را باید با پای پیاده دیدن کرد. پایگاه کمپ اورست یکی از مشهورترین و محبوب ترین مقاصد سفرهای پیاده روی در این کشور است. پیاده روی آرام در دل کوه ها، فلات تبت یا دیوار چین از دیگر تفریحات رایج در چین است.

▪ اسب سواری

برای اسب سواری باید به ¬ایالت‌ خودمختار مغولستان‌ درونی‌ چین بروید و در چمنزارهای وسیع آنجا از اسب سواری لذت ببرید. برای این ورزش مفرح تورهای مختلفی در کشور وجود دارد که امکانات و برنامه های کامل و هیجان انگیزی دارند.

▪ لهاسا

لهاسا، پایتخت تبت و مرکز مذهب بودایی، شاخه لامایی در جهان است. این شهر در ارتفاع ۳۷۰۰ متری قرار دارد و یکی از بلندترین شهرهای دنیا به شمار می رود. قصر تاریخی متعلق به قرن ۱۷ میلادی پوتالا که مرکز دالای لاما بوده است، حاوی مجسمه های بزرک و غول پیکر بودا است. در این شهر باید به معبد طلایی بودایی ها، معبد جاکهانگ و قصر تابستانی هم سری بزنید و از جاذبه های آنها دیدن کنید.

▪ آرامگاه مینگ

۱۳ تن از سلسله ۱۶ امپراتوری ها در آرامگاه مینگ به خاک سپرده شده اند. این آرامگاه در خارج از بیجینگ واقع شده است و می توان در طول سفر از بیجینگ به دیوار بزرگ از آن دیدن کرد.

مناظر چشمگیر طبیعت

مناظر فوق العاده زیبای کشور چین شهرت جهانی دارند. یکی از بهترین آنها پارک ملی کومولانگما است که در اطراف اورست قرار دارد. در این کشور چندین میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است که از جمله آنها می توان به پارک کوهستانی تایشان، کوه بودایی ها – امی شاین و رودخانه ها و آبشارهای دره جیوزایگو اشاره کرد.

▪ پاگودا

معبد بودایی یا پاگوداهای چوبی و قدیمی چین در بتکده های اینگکسیان، کیفنگ آیرون و فن بو مربوط به سال های ۱۰۴۹ و ۹۷۷ پس از میلاد مسیح هستند. معابد دیگری نیز همچون پاگودای چهار در مربع (قدیمی ترین معبد سنگی چین) و مسجد گوانگزائو که توسط تجار عرب در سال ۶۵۰ پس از میلاد مسیح ساخته شده است از دیگر عبادت گاه های چین هستند که ارزش یکبار دیدن را دارند.

▪ پانداها

پارک قدیمی و جنگل بامبو در ایالت شیچوآن آخرین مراکز باقی مانده نگهداری از پانداهای غول پیکر است. برای تماشای این پانداها از نزدیک و آشنایی با نحوه زندگی و خوراک آنها باید به مرکز تحقیقات و پرورش آنها در بالای کوه وولونگ بروید.

▪ صخره نوردی

از دیگر تفریحاتی که می توانید در کشور چین از آن لذت ببرید، صخره نوردی است. سنگ های عمودی کوه های اطراف یانگشو در ایالت گوانگکسی، مکه صخره نوردهای دنیا است. این منطقه برای همه صخره نوردهای مبتدی یا حرفه ای تجربه هیجان انگیزی به جای می گذارد.

▪ شانگهای

شانگهای مرکز تجارت و قطب اقتصادی چین است. در این شهر آسمان خراش های بلند را در کنار ساحل باند که معماری اروپایی دارد و خیابان هایی به شکل و شمایل فرانسوی و باغ های چینی قدیمی را می توانید ببینید. مراکز خرید و بازارهای مختلفی در شانگهای وجود دارند. معبد شهر خدا نیز در شانگهای قرار دارد.

▪ جنگل سنگی شیلین

برای دیدن زیباترین و مشهورترین جاذبه گردشگری طبیعی چین، یک سفر یک روزه از کومینگ بروید. جنگل سنگی شیلین همان طور که از نامش پیداست درختان سنگی و عمودی دارد. در واقع تخته سنگ ها طوری در این جنگل قرار گرفته اند که شکلی شبیه جنگل سنگی ساخته اند.

▪ جاده ابریشم

جاده ابریشم مسیری برای تجارت بوده است که از میان بیابان و کوه ها با دریای خزر و مدیترانه می رسد. این جاده، مذهب بودایی و اسلام را وارد چین کرده است.

▪ شهر سوژو

این شهر ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و به آن ونیز چین نیز می گویند. خیابان های این شهر در راستای کانال بزرگ شهر کشیده شده اند و باغ های آبی آن بسیار شهرت دارند. ابریشم و سورن دوزی های شهر سوژو نیز بسیار مشهور هستند.

▪ تای چی

تای چی یکی از مشهورترین هنرهای رزمی در جهان و به ویژه چین است. تای چی به معنای نهایت برتر و نوعی کونگ فوی چینی است. هنر سایه های این ورزش همیشه صبح های بسیار زود در پارک ها یا میدان های اصلی شهرهای چین انجام می شود.

▪ ارتش سفالی

ارتش سفالی شامل مجسمه سفالی هزاران سرباز مجهز است که به پادشاهی چین شی هوان، موسس دودمان چین در ۲۲۰ پیش از میلاد است، مربوط می شود. مجسمه‌های سنگی ارتش تراکوتا در حوالی شهر شی‌آن پایتخت نخستین امپراتوری چین پراکنده هستند. این آثار از مهم‌ترین یافته‌های باستان‌شناسی جهان در سال‌های اخیر به شمار می‌روند.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.