شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

راهنمای سفر به ملبورن

راهنمای سفر به ملبورن

این کلان شهر سرسبز و زیبا، پایتخت فرهنگی ایالت ویکتوریا به حساب می آید. محلی ها ادعا می کنند، ملبورن یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است و رقیب آن فقط سیدنی است. این حرف دور از واقعیت نیست و ملبورن بارها به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی انتخاب شده است.

ملبورن حدود ۴ میلیون جمعیت دارد و پیش از کانبرا، پایتخت کشور استرالیا بوده است. این شهر اکنون مهد هنر، فرهنگ، آموزش عالی و گردشگری است. انواع رستوران ها و کافه های این شهر نیز از جمله جاذبه های ملبورن به شمار می روند. فرهنگ، هنر، تئاتر، هنر و ادبیات مشخصه های ملبورن هستند. مکان های دیدنی متنوع می توان در این شهر دید و کارهای هیجان انگیزی انجام داد.

● تفریحاتی که در ملبورن باید انجام دهید

▪ شنا و ساحل گردی

یکی از تفریحات استرالیایی ها استراحت در ساحل های شنی و زیر نور خورشید است. سنت کیلدا که فقط ۳۰ دقیقه از شهر فاصله دارد یکی از امن ترین ساحل های ملبورن است. سواحل دیگری همچون اسکله ملبورن، ملبورن جنوبی، پارک مرکزی، الوود، همپتون، برایتون، سندرینگام و ویلیامز تاون همه سواحل بسیار زیبا و شلوغ ملبورن هستند که آخر هفته مملو از گردشگر می شوند. بین ماه های نوامبر تا مارس می توانید در این سواحل شنا و موج سواری یا روی شن ها والیبال بازی کنید.

▪ ورزش های آبی

خلیج پورت فیلیپ برای قایق رانی، اسکی بادی روی آب و کایت سواری روی آب بسیار مناسب است. سواحل الوود و پارک مرکزی نیز برای اسکی بادی روی آب شهرت دارند.

▪ بالون سواری

افرادی که آرامش و حرکت بسیار آهسته در هوا و میان پرندگان را دوست دارند می توانند بالون سواری را انتخاب کنند. بالون ها بر فراز ملبورن و دره زیبای یارا حدود یک ساعت در آسما حرکت می کنند.

● مراکز دیدنی ملبورن

▪ Eureka Skydeck ۸۸

Eureka Skydeck ۸۸ ، در طبقه ۸۸ برج یورکا (یکی از بلندترین آپارتمان های دنیا با ۹۲ طبقه ارتفاع) قرار دارد و مکانی زیبا برای تماشای شهر زیبای ملبورن است. بازدید برای عموم آزاد است و گردشگران می توانند چشم انداز ۳۶۰ درجه از نیمکره جنوبی شهر ملبورن و حومه آن را تماشا کنند. هیجان دوست ها می توانند «Edge» بالکن را تجربه کنند که مکعبی ۳ متری و شیشه ای در کنار ساختمان است و حدود ۳۰۰ متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد.

- زمان بازدید: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

- بهای ورودی: دارد

- جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، ساحل جنوبی، اسکله کنار رودخانه شمار ۷

▪ میدان فدراسیون

میدان فدراسیون یکی از نمادهای معماری شهر ملبورن است که به سبک مدرن ساخته شده است. این میدان، مجموعه کاملی از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و تجاری است. از جمله مشهورترین قسمت های این میدان، مرکز ایان پاتر، NGV استرالیا است که نمایشگاه هنری هنرمندان استرالیایی و مرکز استرالیایی تصاویر متحرک است. طراحی هندسی و معماری عجیب و غریب معمول این سالن نیز به تنهایی برای گردشگران جالب است.

- زمان بازدید: هر روز و ۲۴ ساعته

-بهای ورودی: ندارد

-جزو میراث یونسکو است؟: خیر

-نشانی: ملبورن، نبش خیابان های Swanston و فلیندرز

▪ موزه هنرهای معاصر هِیده

خانه سابق جان و نوای یکشنبه های ملبورن، پس از مرگ او به موزه هنرهای معاصر این شهر تغییر کاربری داده است. این خانه نمایشگاه دایمی هنرهای مدرن استرالیا است.

-زمان بازدید: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر

-بهای ورودی: دارد

- جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، بولین، خیابان تملستوو ۷

▪ موزه مهاجرت

موزه مهاجرت ملبورن نمایش دهنده انواع فرهنگ های مختلفی است که وارد این شهر شده اند. این موزه شامل هزاران داستان مهاجرت، عشق، دل شکستن، تضاد، بلایای طبیعی، خانواده، آزادی، امنیت، قربانی شدن و ... است.

-زمان بازدید: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر

-بهای ورودی: دارد

-جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، خیابان فلیندرز ۴۰۰

▪ آکواریوم ملبورن

در این آکواریوم صخره های مرجانی زیبا، ماهی های رنگارنگ، گرفتن چترماهی و پیاده روی طولانی به داخل تانکی است که ماهی های بزرگ، کوسه های توسی و پرتو ماهی ها زندگی می کنند را تجربه خواهید کرد. پنگوئن های قطب جنوب را نیز می توانید در این آکواریوم از نزدیک مشاهده کنید. همچنین می توانید در کنار کوسه ها در زیر آب غواصی کنید.

-زمان بازدید: هر روز از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۶ بعدازظهر

- بهای ورودی: دارد

-جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، نبش خیابان شاه و فلیندرز

▪ موزه ملبورن

موزه بزرگ ملبورن، شامل جنگل مسقف، موزه کودکان مکعبی شکل روبیک، مرکز فرهنگی ساکنان اولیه بانجیلاکا و نمای دهنده انواع حیوانات منسوخ شده همچون دایناسورها، حشرات و ... است. این موزه، نمایشگاه های دایمی و موقت دارد.

- زمان بازدید: هر روز از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعدازظهر

- بهای ورودی: دارد

- جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، کارلتون، خیابان نیکولسون ۱۱

▪ بالکن چشم انداز ملبورن

این بالکن در طبقه ۵۵ بلندترین برج اداری ملبورن، برج ریالتو، در نیمکره جنوبی این شهر واقع شده است. سکوی تماشای ملبورن، چشم اندازه ۳۶۰ درجه به ملبورن و حومه آن دارد. در این بالکن یک کافه نیز وجود دارد.

- زمان بازدید: هر روز از ساعت ۱۰صبح تا ۱۰ شب

-بهای ورودی: دارد

- جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، خیابان کولینز ۵۲۵

▪ باغ وحش ملبورن

قدیمی ترین باغ وحش استرالیا در ملبورن واقع شده است و محل زندگی بیش از ۳۰۰ نوع حیوان مختلف از سراسر استرالیا است. جنگل آفریقایی با گوریل، اورانگوتان، هیپو و گربه سانان بزرگ در کنار خانه پروانه و نمایشگاه گونه های مختلف حیوانات استرالیای از جمله جاذبه های این باغ وحش هستند.

- زمان بازدید: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر

- بهای ورودی: دارد

- جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، پارک ویله، بلوار الیوت

▪ گالری ملی ویکتوریا

گالری ملی ویکتوریا، مجموعه ای از هنرهای بین المللی است. از جمله نقاشی های این گالری باید به آثار توماس‌ گینز بورو، جان‌ کانستابل‌، بونارد، دلاکرویکس، مونه و رامبرانت‌ اشاره کرد. این گالری، نمایشگاه های موقت نیز دارد. معماری ساختمان گالری نیز جالب است.

- زمان بازدید: چهارشنبه تا دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر

- بهای ورودی: ندارد

- جزو میراث یونسکو است؟: خیر

- نشانی: ملبورن، جاده سنت کیلدا ۱۸۰

▪ باغ گیاه‌شناسی سلطنتی

باغ گیاه‌شناسی سلطنتی در فاصله ۲ کیلومتری از جنوب ملبورن در جاده سنت کیلدا واقع شده است. این باغ حدود ۴۰ هکتار مساحت و انواع گیاهان بومی و خارجی و پرندگان متنوع دارد.

-زمان بازدید: هر روز از ساعت ۷:۳۰ صبح تا غروب

-بهای ورودی: ندارد

- جزو میراث یونسکو است؟: خیر

-نشانی: ملبورن، جنوب یارا، بلوار بردوود

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.