شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

پل ها و تاق های طبیعی شگفت انگیز دنیا

پل ها و تاق های طبیعی شگفت انگیز دنیا

جان ا. روبلینگ و جوزف استراوس در زمان خود تاق های شگفت انگیز و تأثیرگذاری را طراحی کردند، ولی طبیعت ثابت کرده است که سازه های جالب تری را می تواند مهندسی کند.

● پل رنگین کمان (Rainbow Bridge)

یوتا، اولجاتو

این مکان تاریخی ملی که در اصل در اثر عبور نهری دائمی از میان سنگ ماسه تشکیل شده است، هم بزرگترین پل طبیعی دنیاست و هم ۲۹۰ فوت ارتفاع و ۲۷۰ فوت پهنا دارد. موقعیت آن در نزدیکی دریاچه پاول است که محبوب گردشگرانی است که از طریق تورهای قایقی یا خصوصی تا اینجا می آیند تا از آن دیدن کنند. بعضی از مردم نیز این مکان را یک مقصد مقدس می دانند.

● پارک ملی تاق ها (Arches National Park)

یوتا، موآب

بیش از ۲۰۰۰ تاق صخره قرمز به این چشم انداز زیبایی می بخشند و آن را غنی ترین منطقه از پل در ایالات متحده کرده اند. این چشم انداز بی نظیر در ۳۰۰ میلیون سال گذشته تحولات زیادی داشته است و دریاچه های زیادی در این منطقه تشکیل شده و بخار شده اند.

● در دوردل (Durdle Door)

انگلستان، دورست

این مکان که توسط کارگردان جان اشلسینگر در فیلم Far from the Madding Crowd او تصویربرداری شده است، ۱۴۰ میلیون سال قدمت دارد و نام خود را از حضور سنگ هایی از سه دوره زمین شناسی مختلف گرفته است. با گذشت زمان، موج های اقیانوس بخش های نرمتر این صخره خاص را فرسوده و یک تاق آهکی باقی گذاشته اند که از ساحل بیرون زده است.

● پوندارک (Pont d۰۳۹;Arc)

فرانسه، آردش

در ماه های تابستان، کایاک دوستان به این منطقه می آیند و زیر این دهانه آهکی ۱۹۷ فوتی که حاصل از فرسایش تدریجی رود آردش است، کایاک رانی می کنند.

● تپه ماه (Moon Hill)

چین، یانگشو

یکی از چندین سازه زمین شناسی چشمگیر در استان گوانگشی در جنوب چین، این مسیر تاقدار ۱۱۰ فوتی است که بسته به زاویه دید، شکلی شبیه به فازهای مختلف ماه دارد. برای از نزدیک دیدن این مکان، باید ۸۰۰ پله سنگفرش شده را تا زیر این صخره آهکی بالای بروید.

● تاق لندن (London Arch)

استرالیا، ویکتوریا، پارک ملی پورت کمپبل

پل لندن در سال ۱۹۹۰ فرو ریخت و حالا فقط این قسمت آهکی از آن باقی مانده است که تاق لندن نام گرفته است.

● پنجره آسمان (The Azure Window)

مالت، گوزو

تیکا زرکا که با ارتفاع ۱۶۴ فوت روی دریای مدیترانه قرار دارد، زمانی تشکیل شد که یک غاز آهکی فرو ریخت. با ادامه فرسایش جزر و مدی، این سازه دیگر دوام نخواهد داشت، بنابراین رفتن به روی این تاق و راه رفتن روی آن ممنوع است.

● تاق غار رعد (Thunder Cove Arch)

کانادا، جزیره پرنس ادوارد، دارنلی

صدف ها و خرچنگ های دریایی شاید توجه بازدیدکنندگان و گردشگران را جلب کنند، ولی در خلیج سنت لارنس، یک شگفتی طبیعی دیگر نیز هست: این تاق دوگانه ۴۰ فوتی از چند لایه سنگ ماسه قرمز مسی تشکیل شده است.

● پل پریان (Fairy Bridge)

چین، استان گوانگشی

اگر به قایق رانی علاقه داشته باشید یا حداقل روحیه ماجراجویی داشته باشید که از این تاق آهکی آلی دیدن کنید، باید بگوییم که این تاق روی رود بولیو قرار گرفته است. اگر از خیس شدن لباس هایتان ابایی نداشته باشید، می توانید بعد از سه ساعت به زیر بلندترین پل طبیعی دنیا (به ارتفاع ۴۲۷ فوت یا ۱۳۰ متر) برسید و از منظره آن از نزدیک دیدن کنید.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.