شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

لندن و این همه جاذبه

لندن و این همه جاذبه

بازی های المپیک سال ۲۰۱۲ تمام شدند اما به لطف آن جاذبه های جدیدی به شهر زیبای لندن اضافه شده اند که می توانید در کنار جاذبه های باستانی این شهر اروپایی، از آنها نیز بازدید کنید.

۱. چشم انداز Shard

برای لذت بردن از این منظره که چشم لندن نیز نامیده می شود، باید حدود ۳۰۵ متر بالاتر از سطح شهر صعود کنید. Shard بلندترین ساختمان در سراسر اروپای غربی است و افق شهر لندن را تغییر داده است. از بالای طبقه های ۶۸، ۶۹ و ۷۲ این آسمان خراش می توانید نمای ۳۶۰ درجه از سطح شهر داشته باشید. در روزهای آفتابی که آسمان صاف است (که به ندرت پیش می آید) می توانید تا فاصله ۶۵ کیلومتری لندن را تماشا کنید. آسانسورهای این برج بسیار سریع حرکت می کنند و در چشم بر هم زدنی شما را بالا می رسانند. البته برای بازدید از این برج باید حدود ۴۰ دلار هزینه کنید. البته همه زیبایی Shard در طبقه های بالای آن جمع نشده اند. در پایین نیز تصاویر بسیار زیبا و نقل قول های مشهور، تزئین کننده فضا هستند.

۲. بام O۲

O۲ گنبدی است که در سال ۲۰۰۰ به مناسب جشن های هزارساله ساخته شده است. مسیر پیاده روی با پارچه های کشسان چیزی است که در سال ۲۰۱۲ میلادی به O۲ اضافه شده است. این مسیر به گردشگران اجازه می دهد تا با وسایل کوهنوردی از یک طرف گنبد بالا بروند و از طرف دیگر پایین بیایند. در بالای ساختمان، می توانید تجهیزات را از خود جدا کنید و در اطراف قدم بزنید و از چشم انداز ۳۶۰ درجه بخش جنوب شرقی لندن لذت ببرید. برای این ساختمان نوردی باید حدود ۳۳.۵ دلار هزینه کنید. این صعود بسیار هیجان انگیز و جالب است.

۳. پارک المپیک ملکه الیزابت

در میان جاذبه هایی که قرار است مورد بازسازی و بازگشایی قرار بگیرند باید به پارک المپیک ملکه الیزابت اشاره کرد که در ماه جولای سال ۲۰۱۳ میلادی بازگشایی خواهد شد. این پارک همزمان با بازگشایی پارک شمالی گشایش خواهد یافت. پارک شمالی مناطق سرسبز و مرکز ورزشی Copper Box، کافه و ... دارد. بازدید از این پارک حدود ۲۳ دلار آمریکا هزینه دارد.

۴. خط هوایی امیران

از نام این جاذبه تعجب نکنید. این ماشین های کابلی هوایی فقط از روی رودخانه عبور می کنند نه بین دو قاره. با این تله کابین ها می توانید با قیمت ۴.۳۰ پوند از رویال داکز به شبه جزیره گرینویچ بروید. این سفر حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد و نمای زیبایی از لندن زیر پای شما است.

۵. مدار ArcelorMittal

مجسمه ArcelorMittal که در واقع برج دیدبانی است یکی از سازه های زیبای لندن است که المپیک ۲۰۱۲ هم استفاده شده است. طراحان این سازه مدار مانند آنیش کاپور و سسیل بالموند هستند. گردشگران می توانند داخل این برج بروند و از بالای آن که ارتفاعی حدود ۸۵ متر دارد، پارک المپیک را تماشا کنند. قیمت بازدید از این برج حدود ۲۳ دلار است

۶. زیرآبی رفتن با کوسه ها

خیلی نگران نباشید، این تجربه در رودخانه تمز (Thames) انجام نمی شود. آکواریوم زندگی دریایی لندن بخش جدیدی پیدا کرده است که به زندگی واقعی زیر دریا شباهت بیشتری دارد. گردشگران در این آکواریوم می توانند در فاصله چند متری از ۱۵ کوسه غواصی کنند. البته بین انسان و کوسه یک شبکه توری مستحکم کشیده شده است. هزینه این تجربه حدود ۱۹۰ دلار با ورودی آکواریوم است.

۷. Velodrome

Velodrome ساختمانی است که برای بازی های المپیک سال ۲۰۱۲ میلادی ساخته شده است. این ساختمان از متریال بسیار بادوام و مستحکم ساخته شده است و سیستم تهویه هوای طبیعی دارد که نیاز به دستگاه های تهویه هوا را از بین برده است. Velodrome قرار است در سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان Lee Valley VeloPark بازگشایی شود. این ساختمان برای دوچرخه سواری ساخته شده است.

۸. سیاه چال لندن

پس از ۳۹ سال ترساندن توریست ها، سیاه چال لندن از پل لندن تغییر مکان داده است و دوباره در محلی جدید در ساحل جنوبی بازسازی شده است و جلوه های جدید دارد. این سیاه چال دوران سیاه لندن در طول تاریخ را به تصویر کشیده است که تور آن حدود ۹۰ دقیقه طول می کشد. بهای بلیت این تور حدود ۳۳.۲۵ دلار است.

۹. قلمرو ببرهای باغ وحش ZSL لندن

باغ وحش ZSL لندن اکنون گربه های بزرگی دارد که تماشای آنها از نزدیک بسیار هیجان انگیز است. در بخشی از این باغ وحش، قلمرو ببرها راه اندازی شده است. بهای ورودی باغ وحش ۳۵ دلار است.

۱۰. Cutty Sark

Cutty Sark، پدیده جدیدی نیست و در سال ۱۸۶۹ میلادی ساخته شده است. اما در سال ۲۰۰۷ میلادی یک آتش سوزی بزرگ صدمات بسیاری به این کشتی سریع السیر وارد کرد. پس از هزینه های زیاد برای بازسازی این کشتی، موزه آن در سال ۲۰۱۲ برای بازدید عموم بازگشایی شد. گردشگران می توانند از عرشه تا زیرزمین های این کشتی را از نزدیک بازدید کنند. بهای بلیت آن حدود ۱۹ دلار است.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.