شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

جاذبه های گردشگری عجیب در اروپا

جاذبه های گردشگری عجیب در اروپا

اروپا مملو از جاذبه های گردشگری زیبا است. اما این قاره زیبا و سرسبز جاذبه های عجیبی نیز دارد که شاید تاکنون در مورد آنها نشنیده باشید. جاذبه هایی همچون موزه شکنجه گاه های قرون وسطی یا موزه عجیبی که به وسایل شب‌نما اختصاص دارد. ۱۰ تا از این جاذبه های عجیب را در پایین معرفی کرده ایم.

● Gruselkabinett – برلین – آلمان

برلین، پایگاه ضد حمله هوایی دوره جنگ جهانی دوم را به طور دایمی به عنوان موزه باز کرده است که بسیار چندش آور است. Gruselkabinett پایگاه زیرزمینی را به محلی ترسناک سه طبقه تبدیل کرده است. در طبقه بالا، یک خانه تسخیر شده توسط ارواح را می بینید که داخل آن ماز پیچیده ای قرار دارد و تعدادی هنرپیشه ناگهان از گوشه و کنار تاریک خانه بیرون می پرند و موجب وحشت بازدیدکننده ها می شوند. در طبقه پایین نیز با استفاده از مانکن و آدمک ها روند درمان های وحشیانه و بدوی که در طول جنگ انجام می شده است را به تصویر کشیده اند. بسیار عجیب است که زیر زمین این پایگاه کمترین هیجان و ترس را دارد، در صورتیکه همیشه زیرزمین خانه ها ترسناک ترین بخش آنها است. در زیرزمین نشان داده می شود این پایگاه در طول تاریخ چگونه بوده است.

● موزه اتاق جراحی – لندن – انگلستان

این موزه یک اتاق جراحی است که در دهه ۱۸۰۰در اتاق زیر شیروانی یک کلیسا ساخته شده است. در آن دوران از این اتاق برای آموزش دانشجویان پزشکی استفاده می شده است. این محل در قرن ۱۹ میلادی با مبلمان و تجهیزات جدیدی نوسازی شد. با بالا رفتن از پله و ورود به این اتاق زیر شیروانی می توانید از نزدیک ببینید تا پیش از کشف داروی بیهوشی و استفاده از آن در عمل های جراحی، پزشکان چگونه جراحی خود را انجام می داده اند.

● Peristal Singum – برلین – آلمان

همه باید تنها وارد اتاق تو در توی Peristal Singum بشوند. Peristal Singum متشکل از نمایشگاه هنری و ماز زیرزمینی است که برای ترس و هیجان ساخته شده است. این جاذبه هیجان انگیز از سالن Zur Wilden Renate شروع می شود – البته باید ابتدا بلیت تهیه کنید و منتظر بمانید تا فردی که داخل شده است بیرون بیاید تا شما را داخل بفرستند. باید انتظار داشته باشید که در این سالن گم بشوید زیرا هیچ گونه علامت کمک کننده یا راهنمایی وجود ندارد تا در آن مکان تاریک و ترسناک به دادتان برسد. حتی هیچ کس صدای جیغ شما را نیز نمی شنود.

● موزه جنایات قرون وسطی – روتنبرگ اوبدر توبر – آلمان

در دوران باستان جنایات و شکنجه های بسیاری صورت می گرفت. در موزه جنایات قرون وسطی می توانید وسایل شکنجه همچون وسایلی برای تنبیه نانواها برای فروش قرص های بسیار کوچک نان و نحوه استفاده از آنها را از نزدیک می بینید. وسایل اعدام همچون چرخ هایی برای له کردن فرد متهم و مجازات خلافکاران همچون ماسک شرم آور را می توانید ببینید.

● Kunstkamera – سنت پترزبورگ – روسیه

مجموعه عجیب این موزه با همت پتر کبیر به منظور تحقیق در زمینه عجیب الخلقه بودن موجودات و از بین بردن ترس مردم از آنها گردآوری شده است. البته مواردی که در این موزه قرار دارند هیولا یا عجیب الخلقه نیستند اما باز هم ترسناک هستند. در این موزه انواع انسان های عجیب همچون استخوان های دوقلوهای به هم چسبیده، روده کوچک شناور در ظزف شیشه ای، کودکی بدون بازو و .. را می توان مشاهده کرد.

● سردابه های کاپوچین – پالرمو – ایتالیا

بازدید از این سردابه ها به کابوس شبانه بازدیدکننده ها تبدیل خواهد شد. در سال ۱۵۹۹ میلادی، راهب های صومعه کاپوچین کشف کرد با قرار دادن بدن یکی از افراد خود در سردابه صومعه، آن جسد به طور طبیعی مومیایی می شود. خیلی زود آنجا به محل دفن انسان هایی تبدیل شد که اشتیاق برای باقی ماندن جسدشان داشتند. جنازه ها را با بهترین لباس هایشان در این سردابه قرار می دادند. در حال حاضر، حدود ۸ هزار مومیایی در کنار دیوار در کنار هم به صف کشیده شده اند تا زمانی که خوبی بر بدی پیروز شود.

● تاق ادینبورگ – ادینبورگ – اسکاتلند

گفته می شود تاق ادینبورگ بیشتر از هر جای دیگر بریتانیا مورد تسخیر ارواح قرار دارد. به طوری که گفته می شود این تالارهای زیرزمینی مورد استفاده بسیاری افراد بوده و قاتلان سریالی قربانی های خود رابه آنجا می برده اند و به قتل می رساندند. بسیاری از گردشگرانی که از این محل دیدن کرده اند ادعا می کنند روح مردی بدون صورت را در آنجا دیده اند که آن را به شیطان توصیف می کنند زیرا هیچ صورتی ندارد و نمی تواند به بازدیدکننده ها لبخند بزند.

● گالری دیرین شناسی و آناتومی تطبیقی – پاریس – فرانسه

هزاران اسکلت از انواع وال های غول پیکر، ماستودون ها و ... در این موزه قرار نگهداری می شوند. البته مغز و دیگر اندام های دیگر حیوانات نیز در این گالری وجود دارد که بسیار سرگرم کننده و جالب به نظر می رسند.

● خانه دنیس سِوِر – لندن، انگلستان

این خانه به دنیس سور تعلق دارد و در سال ۱۷۲۴ میلادی ساخته شده است. این خانه بزرگ ۱۰ اتاق خواب دارد و طراحی آن به گونه ای است که با ورود به داخل آن احساس می کنید به قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی پا گذاشته اید. در این خانه همه چیز به قدری طبیعی و زنده است که احساس می کنید صاحب خانه نیز همچنان آنجا حضور دارد؛ شمع ها روشن هستند و غذاها روی میز چیده شده اند و هنوز صداهایی در خانه به گوش می رسند.

● Electric Ladyland – نخستین موزه هنر فلورسنت – آمستردام

این موزه با همه موزه های دنیا فرق دارد. این موزه که پس از آخرین آلبوم جیمی هندریکس Electric Ladyland نامگذاری شده است به نیک پادالینو تعلق دارد. این موزه نمایش دهنده همه وسایل شب نمایی است که این فرد دوست دارد. به طور نمونه باید به انواع سنگ ها، مواد معدنی یا هنرهای معمولی که زیر نور UV می درخشند اشاره کرد.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.