شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

قبل از مرگ این نقاط آسیا را را ببینید

قبل از مرگ این نقاط آسیا را را ببینید

در اینجا به لیستی از کارهایی که می توان در آسیا به عنوان یک گردشگر انجام داد، اشاره می کنیم.

● طلوع خورشید را در هیمالیا ببینید

اگر بتوانید پروازی بر فراز کوه های هیمالیا داشته باشید و طلوع خورشید را از آنجا ببینید، یکی از بهترین تجربه های زندگی را خواهید داشت. تماشای قله اورست را فراموش نکنید.

● جسارت بالا رفتن از لانه ببر را داشته باشید.

تاکتسانگ پالپهوک یا لانه ببر، یک سازه قرن هفدهمی در دل کوه و در ارتفاع ۱۰۲۰۰ فوتی بالای دره پارو در بوتان است. چرا نام آن را لانه ببر گذاشته اند؟ چون گفته می شود که در قرن هشتم، گورو رینپوچه سوار بر پشت یک ببر، به این نقطه گریخت. بخش اولیه این معبد در سال ۱۴۰۰ ساخته شد و ساخت و ساز نهایی به شکلی که امروزه می بینیم در حدود ۱۶۰۰ انجام شد. در سال ۱۹۹۸، در این ساختمان آتش سوزی شد، ولی دوباره به شکل قبلی اش بازسازی شد. در لانه ببر، ۱۵ معبد وجود دارد و نقاشی های داخل آن اخیراً توسط یونسکو مرمت شده اند.

● در برمه، خوراکی های ترش و تند را امتحان کنید.

زندگی در این منطقه بیشتر در خیابان ها می گذرد. انواع فلفل ها و مرکبات را در اینجا می بینید.

● در خلیج هالونگ ویتنام قایق سواری کنید.

در این خلیج حدود ۲۰۰۰ جزیره آهکی وجود دارد که پر از درخت، سرخس، پرنده و میمون است. سالها فرسایش این جزایر را به شکل های جالبی درآورده است که این اشکال قرن ها الهام بخش شعرهای و نقاشی های ویتنامی بوده است.

● به حال و هوای مدرسه در قرن یازدهم بروید.

معبد ادبیات قرن یازدهمی اولین دانشگاه ویتنام است و نگاهی به داخل آن نشان می دهد که چقدر ارتباط با چین در آن تنگاتنگ است.

● شهر گمشده را کشف کنید.

شهر گمشده انگکور تام حالا بخشی از پارک باستانی شناسی انگکور است. این شهر که در اواخر قرن دوازدهم ساخته شد، آخرین پایتخت امپراتوری خمِر است.

● از انگکور وات دیدن کنید.

در مجموعه انگکور وات باید تماشای طلوع آفتاب را فراموش کنید. زیرا در ساعت ۵:۳۰ تا ۶ بیشتر از ساعت ۷ به بعد شلوغ می شود. معابد خلوت تری همچون بنگ میلیا را انتخاب کنید. صبح ها بازدیدکنندگان به معبد مهاجم مقبره که در سال ۲۰۰۱ از آن فیلمبرداری شد، رهسپار می شوند. معابد اطراف آن را فراموش نکنید.

● یک فیل را حمام کنید.

در مثلث طلایی کمپ چهارفصل در چیانگ رای تایلند، نه تنها می توانید فیل سواری کنید، بلکه می توانید فیل ها را حمام هم بکنید.

● به هنگام پیاده روی در شالیزارها، آب هندوانه بنوشید.

در ویلای ساری ارگانیک در جزایر بالی، در میان شالیزارها می توانید در کنار این ویلا توقف کنید و از شربت ها و آب هندوانه آنها بنوشید.

● روی دیوار بزرگ چین راه بروید.

قسمت های محدودی از دیوار چین برای بازدید گردشگران در دسترس است. ناحیه بادالینگ و جویونگ که نزدیکترین نواحی دیوار چین به شهر هستند پر از گردشگر هستند. ناحیه موتیانو ۹۰ دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد و جینشانلینگ دو ساعت از شهر فاصله دارد. هر دوی این نواحی مزایای خود را دارند و گردشگران در این مناطق کمتر هستند.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.