شماره تلفن تماس با ما

051-34225776

 

My title

بانه, شهر کولرهای گازی قاچاق

بانه, شهر کولرهای گازی قاچاق

همیشه و همه جا به دنبال قیمت مناسب برای خرید کالاهای مورد نیاز هستیم. تاجایی که برای دستیابی به قیمت‌های مناسب حتی حاضر به بستن چمدان‌هایمان برای سفر هستیم، اما اگر به دنبال خرید وسایل منزل و بخصوص کولر گازی هستید، وقتی مشغول بررسی بازار بوده‌اید یا از کسانی درباره کولر گازی خوب پرس و جو می‌کنید، بی‌تردید نام بانه یا شهرهایی مثل آن به گوشتان خورده است.

از هرکس که پرسیده اید تا شما را برای خرید کولر مناسب راهنمایی کند، بیشتر شما را به این شهر سرسبز و کوهستانی غرب کشور آدرس داده، اما آیا واقعا بانه بهترین مکان برای لوازمی چون کولر گازی، تلویزیون و دیگر چیزهاست این پرسشی است که بسیاری با شک و تردید برای یافتن پاسخ آن تلاش می کنند.

شاید کمتر از یک دهه است که نام این شهر سر زبان ها افتاده و جاده هایش تردد بسیاری را به خود دیده است به طوری که خودروها معمولا خالی به سمت بانه می روند و در مسیر بازگشت با باربندی پر از کالاها مثل تلویزیون یا کولر گازی به سمت زادگاهشان می رانند.

بازارها و مغازه های این شهر کوچک مرزی کمتر روزی آرام بوده اند به طوری که حجم مبادلات تجاری این منطقه گاهی باعث تعجب مسئولان شده است اما واقعا این همه لوازم مختلف، قانونی وارد کشور شده اند؟ پاسخ این پرسش بدون درنگ خیر خواهد بود.

با این حال بانه بخصوص در فصل تابستان از شهرت زیادی بین خریداران کولر گازی برخوردار است؛ بنابراین اگر قصد خرید کولر گازی دارید و برای خرید ارزان آن همراه با دیگر لوازم منزل شاید بار سفر به بانه بسته اید، کمی صبر کنید و ببینید در این شهر یا بهشت کالاهای قاچاق چه خبر است، چون به قول معروف وصف العیش، نصف العیش خواهد بود.

● در بانه چه خبر است؟

بانه، شهر کالاهای قاچاق است و به قولی بهشت آن. گواه این مطلب پاساژهای نوساز بزرگ در شهر کوچک بانه است.

وجود کالاهای رنگارنگ بزرگ و کوچک در مراکز خرید این شهر حاکی از پررونق بودن دادوستد آن است. شاید در نگاه اول تعجب کنید که آیا واقعا آدرس را درست آمده اید یا خیر؟ بله، اینجا بانه است.

شهر LCD و کولر گازی های بدون گارانتی و قاچاق.همه چیز اینجا ارزان است.

● این همه کالا چگونه وارد شهر شده است؟

تنها کلمه که پاسخ این پرسش متداول اکثر مسافران با دیدن این همه جنس در شهرهای مرزی است، کولبران خواهد بود. به طور کلی کولبر، به کارگران مرزی گفته می شود که برای کسب درآمد و گذران زندگی مجبور هستند با حمل اجناس بین دو نقطه مرزی درآمد کسب کنند.

این افراد بیشتر در استان های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه ساکن هستند و هر جنسی را که قابل حمل باشد. جابه جا می کنند.

با این حال فارغ از این موضوع که کارکولبران قانونی است، باید بپرسیم این همه کالا اصولا از کجا به بانه آمده است؟

پاسخ این است که این کالاها که عمدتا از چین به مقصد یکی از کشورهای عربی یا کردستان عراق از طریق دریا و راه های زمینی حمل می شوند، روی دوش کولبران از راه های باریک و گاه خطرناک به داخل ایران حمل می شوند و سرانجام پشت ویترین مغازه های این شهر، نظر شما را به خود جلب خواهند کرد.

● کیفیت محصولات بانه چگونه است؟

با کلی امید و آرزو به بهشت کالاهای قاچاق بدون گارانتی رسیده اید و با دیدن انواع و کالاها شاید کمی متعجب شده باشید، ولی واقعا این کالاها از نظر کیفیت تائیدشده هستند؟ به جرات می توان این پاسخ را داد که ۹۰ درصد از این کالاها مورد تائید هیچ مرجعی نیستند و بسیاری از خریداران قبلی آنها هم از کرده شان پشیمان شده اند، اما بازهم وسوسه خرید ارزان قیمت کالاهای لوکس و مصرفی بسیاری را راهی این بازار خواهد کرد.

درباره محصولات برقی بخصوص کولر گازی باید گفت که اجناس بسیاری از فروشگاه های بانه تقلبی و دارای برند های نامعتبر هستند.

به عنوان مثال درباره کولرگازی جنرال با تغییر کوچکی در املا و نوع حروف آن، مشتری ها را گمراه خواهند کرد؛ هرچند برخی اجناس باکیفیت و برندهای معتبر هم بین این کالاها دیده می شود، اما در یک کلام باید گفت هرگز به اجناس این شهر نباید اطمینان کرد.

قیمت های برخی کولرهای گازی در بانه:

اوجنرال ۳۶ هزار در بانه سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

میتسوبیشی ۳۶ هزار در بانه سه میلیون و ۶۰۰ تومان

کولر گازی معمولی جنرال ۲۴ هزار در بانه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان

میتسوبیشی ۲۴ هزار با مصرف انرژی B دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان

میتسوبیشی ۲۴ هزار با مصرف انرژی A دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان

میتسوبیشی ۳۰ هزار در بانه دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

● تفاوت قیمت

اگرچه شهر بانه با کالاهایش به شهر محصولات ارزانقیمت معروف شده است، اما هرگز هزینه سفر و اقامت برای خریدن کالایی تقلبی، ارزش حتی تفکر را ندارد؛ چه رسد به امتحان کردن تصمیم اشتباهی که گرفته اید.

خودمان برویم یا کالا خودش خواهد آمد؟

هرچند کالاهای اصلی در شهر بانه آنچنان تفاوت قیمت با دیگر شهرها ندارند و بسیاری از خیر بانه رفتن برای خرید گذشته اند، اما باز هم پای وسوسه در میان است؛ بنابراین اگر هنوز هم به دنبال خرید کولر گازی ارزانقیمت می گردید و از دنیای مجازی سردرمی آورید، کافی است کلمه بانه یا خرید از بانه را در اینترنت جستجو کنید تا متوجه جنبه دیگری از ماجرا شوید. هزاران فروشگاه مجازی و سایت فروش کالا در پاساژهای بانه، کولر گازی را در خانه شما خواهند آورد.

کافی است که بدانید چه می خواهید و رمز دوم کارت بانکی خود را داشته باشید، آن وقت مثل این است که در فلان پاساژ شهر بانه قدم می زنید و از خرید کالاهای مورد نیازتان لذت ببرید. به یاد داشته باشید که در این مرحله باید دل شیر داشته باشید، چون بسیاری از کالاهایی که در این شهر می بینید و می خرید بعدا دچار مشکل می شود، پس وای به حال آنها که فقط عکس کالا را می بینند.

به هر حال شماره تلفن درج شده روی سایت را می گیرید و سفارش می دهید. روش کار این است که فقط کرایه حمل کالا را خواهید پرداخت و برای تهرانی ها فقط ۲۴ ساعت زمان لازم است که کالا جلو منزل تحویل شود و بقیه پول یعنی اصل پول جنس را به آورنده تحویل دهند.

هزینه حمل کولر گازی ۲۴ هزار از بانه به تهران صد هزار تومان و هزینه حمل کولر گازی ۳۶ هزار ۱۴۰ هزار تومان است. این قیمت به ابعاد کالا و وزن آن بستگی دارد.

 

منبع: aftabir

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.