شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

بلندترین برج های مسکونی جهان

بلندترین برج های مسکونی جهان

آسمان خراش های مسکونی هر روز بیشتر می شوند و هر کدام بلندی خود را به رخ دیگری می کشند. اما در میان همه برج های بلند دنیا که مسکونی هستند، تعدادی را باید معرفی کرد که به تازگی ساخته و تکمیل شده اند یا قرار است در سال های آینده تکمیل شوند. فقط ثروتمندان و میلیاردرهای جهان قادر به خرید و اقامت در چنین برج هایی هستند. برج هایی که در خود یک شهر کامل هستند و معنای تازه ای به سبک زندگی ثروتمندان بخشیده اند.

۱. برج ملکه – دبی، امارات (Princess Tower)

- ارتفاع: ۴۱۴ متر، ۱۰۷ طبقه

- پیمانکار: شرکت سرمایه گذاری تامیر هولدینگ

- تاریخ تکمیل پروژه: ۲۰۱۲

- قیمت: حداکثر ۲۸.۵ میلیون دلار برای پنت هاوس ۱۸۶۶ متر مربعی

بلندترین برج مسکونی دنیا در سپتامبر سال ۲۰۱۲ میلادی در منطقه مارینا گشایش یافت. این برج از استیل و بتون ساخته شده است. ۶ طبقه پارکینگ، پاساژ، استخر سربسته و باز، باشگاه، اسپا و امکانات متوع برای انواع همایش ها و کنفرانس ها در آخرین طبقه خود دارد. این ساختمان یکی از سه برج بلند مسکونی است که در سال ۲۰۱۲ میلادی در دبی گشایش یافته است.

۲. بلوار ۴۳۲ پارک، نیویورک، آمریکا

- ارتفاع: ۴۲۵.۵ متر، ۹۶ طبقه

- پیمانکار: گروه CIM و Macklowe

- آرشیتکت: رافائل وینولی

- تاریخ تکمیل پروژه: ۲۰۱۵

- قیمت: حداکثر ۷ تا ۹۵ میلیون دلار برای یک طبقه کامل پنت هاوس

به محض گشایش، این ساختمان فوق العاده شیک و مدرن، بلندترین برج نیمه غربی آمریکا خواهد بود. این ساختمان شامل امکاناتی همچون رستوران خصوصی، مرکز بدنسازی و اسپا، استخر ی در ارتفاع ۲۳ متری، اتاق همایش، خدمات اتاق و خت و تحویل غذا در محل و راننده شخصی است. در حال حاضر، لقب «باشگاه میلیاردرها» را به این برج داده اند و آسانسور اختصاصی، سقف ۳.۸ متری، خدمات و مستخدمین اختصاصی، یک طبقه دستشویی با آب گرم و امکان خرید آپارتمان مهمان جداگانه از دیگر امکانات خیره کننده آن هستند.

۳. Shard – لندن، انگلستان

- ارتفاع: ۳۰۹.۶ متر، ۹۵ طبقه

- پیمانکار: گروه ساختمانی سِلار

- آرشیتکت: رنزو پیانو

- تاریخ تکمیل پروژه: ۲۰۱۲ هنوز خریداران ساکن نشده اند

- قیمت: بین ۴۶ تا ۷۸ میلیون دلار

بلندترین برج مسکونی اروپای غربی در فوریه سال ۲۰۱۲ میلادی گشایش یافت. این برج در مرکز لندن واقع شده است. بخش شیشه ای این برج با سیزده طبقه شامل، هتل ۵ ستاره، اداره، رستوران و ۱۰ خانه بسیار اختصاصی است. ساخت آپارتمان های این برج هنوز تکمیل نشده است اما از پنجره هایی که از زمین تا سقف ادامه دارند می توان دریای شمال که در فاصله ۷۱ کیلومتری قرار دارد را تماشا کرد. از امکانات این برج باید به مرکز تئاتر، باغ های زمستانه، باشگاه های اختصاصی و چشم انداز ۳۶۰ درجه از شهر لندن اشاره کرد.

۴. Tour Odeon، موناکو، فرانسه

- ارتفاع: ۱۷۰ متر، ۴۹ طبقه

-پیمانکار: Groupe Marzocco

- آرشیتکت: آلکساندر گیرالدی

- تاریخ تکمیل پروژه: ۲۰۱۴

- قیمت: واحدهای یک اتاق خوابه حدود ۷ میلیون دلار، پنت هاوس ۵ طبقه آن نیز بیش از ۳۸۷ میلیون دلار قیمت دارد

پیمانکار بلندترین برج مسکونی موناکو، خانه های پشت این برج را خریداری کرده است تا پارک زیبایی در آنجا احداث کند که چشم انداز خوبی از بالای برج داشته باشد. در ضمن، جلوی شکایت های احتمالی همسایه های برج را نیز خواهد گرفت. این برج در خود مرکز درمانی و خدماتی همچون خدمتکار و پیشخدمت دارد. گفته می شود پنت هاوس حدود ۱۰۶۶۸ متر مربع مساحت در ۵ طبقه دارد و استخر اختصاصی دارد. احتمالا این واحد، گران ترین آپارتمان دنیا خواهد بود که فقط میلیاردرها از عهده خرید آن بر می آیند

۵. One۵۷، نیویورک، آمریکا

- ارتفاع: ۳۰۶ متر، ۷۵ طبقه

- پیمانکار: شرکت Extell

- آرشیتکت: کریستین de Portzamparc

- تاریخ تکمیل پروژه: آخر ۲۰۱۳

- قیمت: پنت هاوس ۳۳۲۹ متر مربعی آن با قیمت بیش از ۹۰ میلیون دلار معامله شده است

این برج بلند در منطقه منهتن شامل استخر ۲۰ متری، سالن تئاتر، باشگاه، پنجره هایی از زمین تا سقف، چشم انداز به پارک مرکزی نیویورک، کتابخانه با آکواریوم های دیواری است. خریداران این برج از سراسر دنیا می آیند و از جمله باید به میلیاردرهایی همچون لورنس اس استرول اشاره کرد. پنت هاوس این برج با قیمت بیش از ۹۰ میلیون دلار معامله شده است.

 

منبع:aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.