شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

قبل از مرگ این نقاط آسیا را را ببینید

قبل از مرگ این نقاط آسیا را را ببینید

در اینجا به لیستی از کارهایی که می توان در آسیا به عنوان یک گردشگر انجام داد، اشاره می کنیم.

● تجربه یکی از قدیمی ترین و جدیدترین فرهنگ ها در قاره آسیا

تاریخ ثبت شده سریلانکا به قرن ششم قبل از میلاد برمی گردد. جنگ ها چند ده ساله بین اکثریت سیلانی و تامیل ها، بزرگترین اقلیت قومی این منطقه، همین چهار سال پیش متوقف شد و این کشور به تازگی در حال یافتن خودش است: آسیای بسیار قدیمی خود را بازمی یابد.

● رانندگی در مثلث فرهنگی سریلانکا

در پولون نارووا که یکی از هشت میراث جهانی سریلانکا در یونسکو است توقف کنید. ساخت و ساز پایتخت ۱۲۰۰ مایل مربعی آن در حدود سال ۱۰۵۵ آغاز شد. اینجا قبلاً یک شهر دژسازی شده و پایتخت دوم سلسله سلطنتی سریلانکا بود. می توانید از خرابه ها کاخ و مجسمه های بودایی گال ویهارا دیدن کنید.

● از سنگ شیر دیدن کنید.

مجموعه سلطنتی باستانی سیجیریا یا سنگ شیر – جاذبه اصلی مثلث فرهنگی این کشور – بهتر است در صبح هنگام بازدید شود، یعنی قبل از آنکه گرمای ظهر برسد. فقط ۴۵ دقیقه طول می کشد تا به رأس آن برسید. در آنجا می توانید از دیوارنقش ها، باغ های سنگی و مناظر شگفت انگیز دیگر دیدن کنید.

● هیبت تاریخ را در معابد غاری بودایی دامبولا حس کنید.

حدوداً ۸۰ غار در این مجموعه وجود دارد که قبلاً راهبان و معتکفین در آن ساکن بودند. ۱۵ دقیقه راه تا معابد هست. در این مسیر می توانید از شکوفه های سفید و شاداب نیلوفر لذت ببرید. اولین معبدی که می بینید قدیمی ترین معبد است و یک مجسمه ۱۴ متری بر آن مشرف است که از سنگ گرانیت کوه های اطراف ساخته شده است. این معبد بسیار کوچک و مجسمه بسیار بزرگ است.

● در مقابل تاج محل بایستید و تماشایش کنید.

برای آنکه قبل از شلوغ شدن تاج محل آن را ببینید، در سپیده دم در محل باشید.

● رود گنگ را ببینید.

واراناسی شهر مقدس هندوها است و آنها در این شهر در رود گنگ خود را می شویند و از لحاظ مذهبی خود را تطهیر می کنند.

● طلوع آفتاب را در بانگار ببینید.

در بانگار، که یک شهر باستانی در نزدیکی جیپور است یوگا انجام دهید. می توانید از امانباغ هم دیدن کنید.

● در بازار جواهرات جیپور خرید کنید.

اگر نتوانستید جواهر و زیورآلات دلخواهتان را در این بازار بیابید، می توانید آن را سفارش دهید تا برایتان بسازند. آنها در کمتر از ۲۴ ساعت جواهر دلخواهتان را آماده می کنند.

● از قصر آخرین مهاراجه هند بازدید کنید.

در قلب شهر قدیمی جیپور، قصر شهر قرار دارد که مجموعه ای از قصرهای کوچکی است که دور هم قرار دارند. این قصر اکنون تحت کنترل دختر آخرین مهاراجه، یعنی پرنسس دیا کوماری است. علیرغم آنکه پرنسس و خانواده اش هنوز در قصر زندگی می کنند، ولی این قصر بیشتر شبیه یک اتاق نشیمن عمومی است. در همه جای قصر مردم عادی را مشاهده می کنید که در حیاط ها راه می روند و صحبت می کنند و ورود به قصر ممنوع نیست.

● از تماشای گنبد بودایی لذت ببرید.

بودانات استوپا یکی از بزرگترین و مقدس ترین گنبدهای نپال است. شکوه آن بیشتر در سپیده دم یا عصر مشخص است.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.