شماره تلفن تماس با ما

051-34227301

 

My title

کم بازدیدترین کشورهای دنیا

کم بازدیدترین کشورهای دنیا

برخی از گردشگران تمایل دارند تا به مکان هایی سفر کنند که کمتر نام آنها را میان مقاصد مشهور جهان می شنوند. اما این نوع مسافران در اقلیت قرار دارند و مردمی که سفر می کنند بیشتر دوست دارند به مکان های جذاب و مشهور بروند و پول خود را در جایی خرج کنند که ارزش دارد. به طور مثال، آیا حاضر هستید کلی هزینه کنید و به سومالی بروید؟

گردشگران اندکی دوست دارند به کشورهای آفریقای شرقی که همیشه در جنگ و درگیری هستند، سفر کنند. همین مساله باعث شده سومالی در رتبه دوم و کم بازدیدشونده ترین کشورهای دنیا پس از جزیره Nauru – واقع در اقیانوس آرام – قرار بگیرد.

جزیره کوچک نائورو که حدود ۸.۱ مایل مربع مساحت و حدود ۹۳۷۸ نفر جمعیت دارد در سال گذشته میلادی فقط ۲۰۰ بازدیدکننده از سراسر جهان داشته است. دلیل آن نیز واضح است. این جزیره هیچ چیز جالبی برای بازدید ندارد. تنها دارایی این جزیره معدن فسفات آن است.

کم بازدیدشونده ترین کشورهای دنیا را می توان به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد. کشورهایی که موردی برای بازدید ندارند همچون نائوری و کشورهایی که سفر به آنها خطرناک است، همچون سومالی. شاید جالب باشد بدانید در ویکی‌تراول در مورد سومالی نوشته شده است اگر می خواهید در سومالی امنیت داشته باشید نخستین کار این است که به آنجا سفر نکنید.

از دیگر کشورهایی که هیچ نوع مقصد گردشگری و طبیعی ندارند می توان به میکرونزی (در خاور فیلیپین‌ و شمال‌ استوا)، جزایر سلیمان در اقیانوس آرام، کشور کیریباتی‌ (کشور کوچکی‌ مرکب‌ از سه‌ جزیره‌ در خاور جزایر سلیمان‌ در اقیانوس‌ آرام‌ - ۱‏۱‏۸‏ کیلومتر مربع‌) و تووالو اشاره کرد. جزایر تووالو و مالدیوز هر دو پایین ترین سطح زمین هستند – یعنی حدود ۱۵ پا بالاتر از سطح دریا قرار دارند. هر زمان که فرصت کردید از این جزایر دیدن کنید زیرا با بالا آمدن سطح آب، این جزیره زیر آب می رود و غیر قابل سکونت می شود.

به عنوان خطرناک ترین کشورها می توان به جمهوری آفریقای مرکزی (رتبه ۲۳) اشاره کرد که همیشه دچار درگیری ها و شورش های داخلی است. البته این کشور پارک ملی بکر و دست نخورده ای دارد که حیوانات وحشی همچون گوریل و فیل ها در آنجا زندگی می کنند. اما کمتر مسافری برای سفر به این نقطه دنیا برنامه ریزی می کند.

افغانستان (رتبه ۱۰) نیز به دلیل شرایط بی ثبات و جنگ هایی که درگیر آن است، بازدیدکننده کمی دارد. این کشور مملو از آثار باستانی، معابد بودایی، مساجد زیبای مسلمانان، کوه ها و قله های سنگلاخی است. مناره ای به نام جم که به قرن ۱۲ میلادی تعلق دارد نیز در این کشور است و در سایت میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

بیشتر مسافران از ترس طالبان به افغانستان سفر نمی کنند.

دیگر کشورها نیز همچون گینه بیسائو (رتبه ۱۴)، لیبی (رتبه ۱۵)، جزیره تیمور (اندونزی) (رتبه ۱۸) نیز مورد بی مهری گردشگران جهانی قرا دارند.

کره شمالی به دلیل محدودیت های شدید توریست ها در رتبه ۱۶ کم بازدیدشونده ترین کشورهای دنیا قرار دارد.

البته در کشوری همچون ترکمنستان که سابقا به اتحاد جماهیر شوروی وابسته بود (رتبه ۷)، گردشگران می توانند از مکان هایی همچون مجسمه طلایی ۱۵.۲۴ متری دیکتاتور سابق ساپارمورات نیازوف در عشق آباد دیدن کنند. اما سایت بسیار جذاب و دیدنی این کشور را می توان گودال شعله ور در بیابان کاراکوم معرفی کرد. این گودال حدود ۷۰ متر قطر و ۲۱ متر عمق دارد. ترکمنستانی ها به آن لقب «دروازه جهنم» داده اند. این گودال از سال ۱۹۷۱ میلادی تاکنون همچنان در حال سوختن و شعله ور بودن است.

 

منبع: aftabir

دسته ها: جهانگردی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.